TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

W7 na kilku komputerach

Offline Szm3R

W7 na kilku komputerach
« dnia: 11 Styczeń 2010, 22:36:04 »
Wszystkie W7 obecnie sprzedawane mają w specyfikacji "liczba stanowisk/uzytkownikow: 1". A ja mam w domu 3 komputery PC... jest jakaś wersja W7 z np. 3 licencjami? albo czy te wersje na 1 stanowisko można zainstalować na 3 komputerach i pracować na nich jednocześnie?

Przyznam szczerze że nie uśmiecha mi się kupowanie 3x W7 Pro ;)

Offline hubert1

  • *****
  • 650
  • "bo liczą się wspomnienia, prawda, prawda" :D
Odp: W7 na kilku komputerach
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Styczeń 2010, 22:42:34 »
w usa jest dostępna wersja familijna na 3 stanowiska, lecz w polsce nie. Kupując oem lub box możesz zainstalować na więcej niż jednym kompie lecz łamiesz licencję.
Ponadto przy oemie możesz mieć spore trudności z aktywacją. Z boxem nie ma takich problemow lecz jak wyżej: łamiesz licencję. Oem jest na jednego kompa, a box może być zainstalowany na jednym jednocześnie, lecz licencję możesz przenosić pomiędzy stanowiskami pracy. Ale nigdy jednocześnie. Tyle teorii

Offline Szm3R

Odp: W7 na kilku komputerach
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Styczeń 2010, 12:18:47 »
Czyli rozumiem że na windowsach obecnie sprzedawanych nie ma możliwości pracy na kilku komputerach na raz? (jednej licencji)

Offline kamiton

  • *****
  • 1287
Odp: W7 na kilku komputerach
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Styczeń 2010, 18:36:53 »
Bardzo dobrze rozumiesz:)

Offline Szm3R

Odp: W7 na kilku komputerach
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Styczeń 2010, 22:27:40 »
To bardzo nie dobrze że dobrze rozumiem ;)
Swoją drogą, szkoda że nie pomyśleli o takich przypadkach. Dzisiaj ludzie co raz częściej mają kilka komputerów w domu...
Już chciałem kupić W7 a tutaj microsoft stawia mnie w sytuacji gdzie albo kupię 3x W Pro, albo ściągnę pirata ;(

No ale nic... dzięki za pomoc ;)

Offline Madzia

  • *****
  • 1220
Odp: W7 na kilku komputerach
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Styczeń 2010, 22:39:53 »
W Office 2007 Home jest licencja na 3 stanowiska, wiec powinni tak samo zrobić w Windows 7 Home Premium. Chyba by nie zbiednieli :D

Offline kamiton

  • *****
  • 1287
Odp: W7 na kilku komputerach
« Odpowiedź #6 dnia: 12 Styczeń 2010, 23:01:39 »
no jasne :::::::::::::::::::::::::::::))))))))))))))))))))))))))))))) hahahahahhahahahahahah

tak samo powinni zrobic producenci komputerow w cenie jednego sprzedawac trzy albo pięć hehe

nigdy tak niestety nie bedzie :)

Offline Madzia

  • *****
  • 1220
Odp: W7 na kilku komputerach
« Odpowiedź #7 dnia: 13 Styczeń 2010, 00:03:25 »
Tu nie ma mowy o sprzedaży komputerów, tylko o sprzedaży oprogramowania. W ten sposób napewno zmniejszyło by się choć trochę piractwo w Polsce :P

Odp: W7 na kilku komputerach
« Odpowiedź #8 dnia: 13 Styczeń 2010, 00:11:26 »
Tu nie ma mowy o sprzedaży komputerów, tylko o sprzedaży oprogramowania. W ten sposób napewno zmniejszyło by się choć trochę piractwo w Polsce :P

Taaa ale MS by zbiedniał i niestety jest jak jest MS olewa Polskę liczy się USA mają więcej promocji i innego rodzaju zniżek :P

Offline Madzia

  • *****
  • 1220
Odp: W7 na kilku komputerach
« Odpowiedź #9 dnia: 13 Styczeń 2010, 00:16:22 »
No nie wiem czy by zbiedniał ::) Napewno więcej by wtedy sprzedał, a tak to jest więcej piratów, w przeciwnym wypadku byłoby mniej. Wtedy nawet boxa opłacałoby się kupić.

Offline kamiton

  • *****
  • 1287
Odp: W7 na kilku komputerach
« Odpowiedź #10 dnia: 13 Styczeń 2010, 01:36:08 »
przeciez nie sprzedaje malo - po co wiec wiecej sprzedawac - juz wystarczy - i niby dlaczego mieli by brac tylko bidnych polaczkow pod uwage ? bo w innych krajach - bynajmniej w tym co mieszkam nikt nad takim czyms sie nie zastanawia tylko idzie i kupuje.

Offline Madzia

  • *****
  • 1220
Odp: W7 na kilku komputerach
« Odpowiedź #11 dnia: 13 Styczeń 2010, 01:41:41 »
Gdzie napisałam ze sprzedaje mało? Chodzi o to, ze sprzedawaliby więcej i piractwo by się zmniejszyło u nas. Tak ciężko to zrozumieć?
Sama chciałabym oryginał, ale w takiej cenie, to mogą mnie w dupę pocałować :D

Offline kamiton

  • *****
  • 1287
Odp: W7 na kilku komputerach
« Odpowiedź #12 dnia: 13 Styczeń 2010, 01:54:07 »
czy ciezko ? raczej tak bo w polsce taka tendencja narodowościowa podobno ze jak dac kawałek to upier....lą całą ręke - i jak tu mowic o zmniejszeniu piractwa ?

btw. nie robmy juz offtopu:)

Offline Szm3R

Odp: W7 na kilku komputerach
« Odpowiedź #13 dnia: 13 Styczeń 2010, 11:42:53 »
Tutaj nie chodzi o to żeby rozdawali licencje za darmo.
Nie obraziłbym się gdyby rozwiązanie wyglądało w ten sposób że kupujemy jedną wersje box i do tego dokupujemy za niższą cenę dodatkowe licencje. Wtedy można byłoby się zastanowić a zakup takiego rozwiązania byłby możliwy. Microsoft, tak jak napisałem wcześniej stawia mnie w sytuacji gdzie albo wydam 3000 zł na oprogramowanie albo po prostu ściągnę pirata. Sami mnie zmuszają do takich decyzji... a chciałem mieć oryginalnego W7 ;(

Odp: W7 na kilku komputerach
« Odpowiedź #14 dnia: 13 Styczeń 2010, 11:51:21 »
mogą mnie w dupę pocałować :D

He he odważna propozycja  :D :D