TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Aktywacja windows7 ??-Problem

Offline milcia

  • *
  • 26
  • <3
Aktywacja windows7 ??-Problem
« dnia: 08 Styczeń 2010, 22:09:49 »
Witam :)
Mam problem. Odebrałam laptop z serwisu (sklep rtv euro agd), bo mi padł przy podłączeniu USB do portu. Okazało się, że to problem power. Teraz dobrze działa, ale ...

Windows 7
Kompilacja 7600
Ta kopia systemu Windows nie jest oryginalna.


 na pulpicie... Aktywowałam wpisując klucz, który jest na obudowie laptopa. Po ładowaniu - Wpisany klucz produktu Windows 7 Home Premium jest nieprawidłowy na potrzeby aktywacji.

Co zrobić? PRzed serwisem tego nie było :(
"Nie umrzesz za mnie, więc nigdy nie mów mi jak mam żyć!"

Odp: Aktywacja windows7 ??-Problem
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Styczeń 2010, 22:19:37 »
Aktywowałaś system po odebraniu laptopa z serwisu czy przed?

Offline kamiton

  • *****
  • 1287
Odp: Aktywacja windows7 ??-Problem
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Styczeń 2010, 22:29:33 »
chyba wczesniej nie aktywowal -domyslam sie ze zapomnial - teraz pozostaje zainstalowac raz jeszcze i aktywacja sie powinna powiesc

Offline milcia

  • *
  • 26
  • <3
Odp: Aktywacja windows7 ??-Problem
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Styczeń 2010, 22:33:15 »
Po zakupie laptopa aktywowalam windows 7, ale klucz nie bylo trzeba wpisywac. Dzialala normalnie az do zepsucia power/port usb... Po odebraniu wlaczylam laptop i tu Kopia nie jest legalna :/
Zaznaczam, ze na miejscu odebrania laptopa pracownik pomogl mi nagrac na plyte z programu AI Recovery Burner.
Nie mam wlasnej plyty Widnows 7
"Nie umrzesz za mnie, więc nigdy nie mów mi jak mam żyć!"

Odp: Aktywacja windows7 ??-Problem
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Styczeń 2010, 22:38:30 »
Na twoim miejscu udał bym się do tego serwisu i uprzejmie zapytał co sknocili niech ci przeinstalują system od tego są  ;)

chyba wczesniej nie aktywowal -domyslam sie ze zapomnial - teraz pozostaje zainstalowac raz jeszcze i aktywacja sie powinna powiesc

Nie zapominaj że między nami facetami na forum są także kobiety  ;)

Offline milcia

  • *
  • 26
  • <3
Odp: Aktywacja windows7 ??-Problem
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Styczeń 2010, 22:55:38 »
Wlasnie jutro sie wybieram do sklepu wyjasnic ta sprawe, ale tez myslalam, ze tutaj ktos tez bedzie wiedzial :) Do serwisu, ale glupio bo zabieraja na 20 dni. Zanioslam do naprawy 9 grudnia, odebralam 4 stycznia, myslalam ze umre :P
"Nie umrzesz za mnie, więc nigdy nie mów mi jak mam żyć!"

Odp: Aktywacja windows7 ??-Problem
« Odpowiedź #6 dnia: 08 Styczeń 2010, 23:00:28 »
Wlasnie jutro sie wybieram do sklepu wyjasnic ta sprawe, ale tez myslalam, ze tutaj ktos tez bedzie wiedzial :) Do serwisu, ale glupio bo zabieraja na 20 dni. Zanioslam do naprawy 9 grudnia, odebralam 4 stycznia, myslalam ze umre :P

Mówi się trudno ;) lepiej oddać do serwisu niż brać się za instalację systemu bez doświadczenia w tej sprawie  :P

Offline milcia

  • *
  • 26
  • <3
Odp: Aktywacja windows7 ??-Problem
« Odpowiedź #7 dnia: 08 Styczeń 2010, 23:04:41 »
No jutro dam znać co było :p
Ale może ktoś jeszcze inny będzie coś wiedział niech da znać :)
"Nie umrzesz za mnie, więc nigdy nie mów mi jak mam żyć!"

Offline kamiton

  • *****
  • 1287
Odp: Aktywacja windows7 ??-Problem
« Odpowiedź #8 dnia: 08 Styczeń 2010, 23:10:21 »
im verry soory -My  Respect -rzeczywiscie nie spojrzalem dokladnie na nazwe uzytkowniczki :)

nie pozostaje nic innego jak spowrotem do serwisu, skoro byl aktywowany przed i bylo cacy .

Offline izaw

  • ***
  • 121
Odp: Aktywacja windows7 ??-Problem
« Odpowiedź #9 dnia: 09 Styczeń 2010, 01:27:31 »
W systemach OEM klucz na naklejce nie służy do aktywacji systemu. Naklejka służy tylko do zaznaczenia oryginalności systemu.

Spróbuj przywrócić system do daty sprzed serwisu lub nagrać z partycji recovery.
"Nie ma programów bezpiecznie działających, są co najwyżej niedostatecznie przetestowane"
Prawo Murph'ego

Offline milcia

  • *
  • 26
  • <3
Odp: Aktywacja windows7 ??-Problem
« Odpowiedź #10 dnia: 09 Styczeń 2010, 10:50:59 »

Spróbuj przywrócić system do daty sprzed serwisu lub nagrać z partycji recovery.


a dane nie będą stracone?
a nagrac z patrycji recovery - tzn?
"Nie umrzesz za mnie, więc nigdy nie mów mi jak mam żyć!"

Odp: Aktywacja windows7 ??-Problem
« Odpowiedź #11 dnia: 09 Styczeń 2010, 12:34:03 »
W systemach OEM klucz na naklejce nie służy do aktywacji systemu. Naklejka służy tylko do zaznaczenia oryginalności systemu.

Spróbuj przywrócić system do daty sprzed serwisu lub nagrać z partycji recovery.

Moim zdaniem wypisujesz bzdury wiele razy instalowałem viste na laptopach i zawsze aktywowałem system kodem z naklejki przecież nie wydrukowali go tak dla "jaj" po to jest ten kod.

Przywracanie systemu wiele nie pomoże nie utracisz przez to danych ale może namieszać w systemie. Zabawę z recavery w twoim przypadku też odradzam od tego jest serwis żeby to naprawili i to za darmo bo przed serwisowaniem było ok.

Offline kamiton

  • *****
  • 1287
Odp: Aktywacja windows7 ??-Problem
« Odpowiedź #12 dnia: 09 Styczeń 2010, 12:55:17 »
milcia - przywracanie systemu raczej namiesza bardziej bo nie wiesz co w servisie zrobili
funkcja recovery usowa wszystko do stanu w jakim kupiłas laptopa
jak juz było wspominane wroc do servisu i niech zrobia bo nie naprawia sie jednego psujac nastepne - mija sie to z celem.

Offline hubert1

  • *****
  • 650
  • "bo liczą się wspomnienia, prawda, prawda" :D
Odp: Aktywacja windows7 ??-Problem
« Odpowiedź #13 dnia: 09 Styczeń 2010, 14:27:11 »
W systemach OEM klucz na naklejce nie służy do aktywacji systemu. Naklejka służy tylko do zaznaczenia oryginalności systemu.

Spróbuj przywrócić system do daty sprzed serwisu lub nagrać z partycji recovery.

Moim zdaniem wypisujesz bzdury wiele razy instalowałem viste na laptopach i zawsze aktywowałem system kodem z naklejki przecież nie wydrukowali go tak dla "jaj" po to jest ten kod.

Przywracanie systemu wiele nie pomoże nie utracisz przez to danych ale może namieszać w systemie. Zabawę z recavery w twoim przypadku też odradzam od tego jest serwis żeby to naprawili i to za darmo bo przed serwisowaniem było ok.
Dokładnie to sprawa wygląda tak. Standardowo  na laptopach są instalowane windowsy 7/vista na kluczach oem zbiorczych, aby ułatwić użytkownikowi start bez aktywacji(taki system w momencie kupna jest aktywowany), a poza tym to dodatkowy czas dla firmy produkującej, instalującej.
Klucz na nalepce jest dla nas na potrzeby ew. reinstalacji systemu.
Kamilton:
Nie zaznaczyłeś jeszcze, że przywracając kompa z partycji recovery przywracamy również preinstalowane przez producenta niepotrzebne programy-śmieci. ;)
Najbezpieczniej będzie iść do miejsca odbioru i wyjaśnić sprawę.

Offline milcia

  • *
  • 26
  • <3
Odp: Aktywacja windows7 ??-Problem
« Odpowiedź #14 dnia: 09 Styczeń 2010, 20:20:01 »
A wiec tak... Byłam w tym sklepie, gdzie odebralam laptop. Jeden facet powiedział, żebym sama napisała na stronie internetowej reklamacje do nich. I zbył mnie... Wkurzyłam się na dobre. Poszłam do drugiego sklepu PROLINE, bo chciałam tam kupić dysk zewnętrzny i przy okazji się spytałam faceta o tej sprawie. Mówił, żebym poprostu aktywowała. Ale nic nie dawało -mówiłam mu. Odp: Przez telefon. ... Ale ponieważ nie słyszę i nie rozmawiam przez telefon, Więc zaprosił mnie obok i pomógł mnie facet z serwisu na miejscu... Próbował sam aktywować kluczem przyklejonym do obudowy laptopa - i nic. Więc zadzwonił i aktywował - GOTOWE! Jest legalnie. Klucz mi ktoś ukradł, jest używany w innym komputerze :/ Tylko w serwisie mogli to zrobić, nie wiem co dalej zrobić. Napisać do nich? Pogadać z nimi? Czy jak... Bo jak w przyszłości zrobię se formata i klucza nie mam...
"Nie umrzesz za mnie, więc nigdy nie mów mi jak mam żyć!"