TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

problem przy instalacji

problem przy instalacji
« dnia: 12 Styczeń 2009, 15:12:44 »
Próbowałem zainstalować system, przeczytałem post wyżej"instalacja krok po kroku" jednak po zbotowaniu płyty instalator dochodzi do punktu 3 - instalacja, pojawia się tło, pojawia się kursor i nic więcej (czekałem jakieś 30 minut), postanowiłem spróbować instalacji z systemu windows xp, wybrałem dysk, pobrałem aktualizacje, instalator zaczął kopiować pliki, po zakończeniu kopiowania, wyskoczyło info o resetowaniu komputera, po resecie włączył się instalator, i to samo, niebieski ekran i kursor, komputer się nie zawiesza, mozna poruszac kursorem, ale nie wykonuje żadnych działań, czy to wina sprzętu?? (athlon 3800+, asus M2N4-SLI, 2x GEIL 1GB DDR2 800 w trybie dual chanel, Nvidia 7900GTX, Samsung 640 / WD 80 na obu dyskach taka sama reakcja) plik iso z systemem pobirełem 2 razy, i to samo cały czas

Offline tbgkol

  • *****
  • 2132
  • "Live together, die alone, man."
Odp: problem przy instalacji
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Styczeń 2009, 16:54:23 »
hmm
System, jest w fazie beta więc na razie nie ma się co dziwić, że może niektórym instalka nie działać. ;)
Odszedłem z powodu chamstwa michaua. ;)

Odp: problem przy instalacji
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Styczeń 2009, 17:09:57 »
Sprawdzałam na laptopie aristo, instalka ruszyła normalnie, więc to pewnie brak kompatybilności sprzętu

Odp: problem przy instalacji
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Styczeń 2009, 18:37:43 »
I jak, dałeś rade uruchomić? Bo ja mam identyczny problem!

Przy instalacji z poziomu XP dochodzi do punktu "Expanding Files"
Następnie komputer się resetuje

I teraz są dwie możliwości:
- czasami się uruchomi do niebieskiego ekranu i kursora - dokładnie tak jak u Ciebie - zero reakcji
- innym razem pojawi się znienawidzony bluescreen

komunikat:

STOP: 0x0000007B (0x80598B68, 0xC0000034, 0x00000000, 0x00000000)

Jednym słowem - NIE da się zainstalować "siódemki" u mnie. Za pomoc będe BARDZO wdzięczny, mogę nawet kupić doładowanie na komórkę za np. 5 zł

Cokolwiek

Byleby działało.

Proszę o pomoc!

Odp: problem przy instalacji
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Styczeń 2009, 14:14:10 »
U mnie byl problem jak bootowalem plyte instalacyjna - kursor, tapeta i komputer nic nie robi.

Dopiero jak odpalilem instalacje z poziomu XP to ruszylo i zainstalowalo sie.

Teraz przechodze do testowania :P

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: problem przy instalacji
« Odpowiedź #5 dnia: 13 Styczeń 2009, 21:26:25 »
Można instalować z poziomu innego systemu.

Odp: problem przy instalacji
« Odpowiedź #6 dnia: 15 Styczeń 2009, 17:14:39 »
instalacja z poziomu windowsa xp nic nie wnosiła, po restarcie komputera pojawiał się pulpit instalatora windows7 i komp nie wykonuje następnych czynności

Offline Gix

Odp: problem przy instalacji
« Odpowiedź #7 dnia: 16 Styczeń 2009, 01:33:29 »
Miałem ten sam problem ale udało mi się go rozwiązać. ;)
W BIOS'ie wyłącz stację dyskietek. Jeśli jej nie masz to tym bardziej to zrób, ponieważ Windows chce się odwołać do stacji dyskietek, której fizycznie nie masz w komputerze i w efekcie instalacja zacina sie.

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: problem przy instalacji
« Odpowiedź #8 dnia: 16 Styczeń 2009, 18:22:11 »
Miałem ten sam problem ale udało mi się go rozwiązać. ;)
W BIOS'ie wyłącz stację dyskietek. Jeśli jej nie masz to tym bardziej to zrób, ponieważ Windows chce się odwołać do stacji dyskietek, której fizycznie nie masz w komputerze i w efekcie instalacja zacina sie.

I takie coś może pomóc. :)

Odp: problem przy instalacji
« Odpowiedź #9 dnia: 24 Styczeń 2009, 00:11:18 »
Metoda Gix'a pomogła, wystarczyło wyłączyć w biosie stację dyskietek i system śmiga, dzięki  ;D