TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Właściwości paska zadań i pare innych problemów.

Właściwości paska zadań i pare innych problemów.
« dnia: 02 Styczeń 2010, 20:08:51 »
Mam 2 laptopy jeden jest mój na którym mam w7 RC 7100 od maja zainstalowany i po jakimś czasie po zainstalowaniu sporej ilości programów programy z all programs po prostu znikły. Myślałem że jest ich po prostu za dużo i posprzątałem trochę ale jak się okazało to nie pomogło i all programs nadal świeci pustkami. Sprawa 2 to taka, że w panelu sterowania nijak nie da się dobrać do windows firewall, którego na potrzeby udostępnienia wyłączyłem jakiś czas temu. Pomogło zastosowanie komendy netsh advfirewall restart ale czy normalny użytkownik powinien znać takie rzeczy? Znam linuxa dobrze i niestraszne mi są polecenia etc ale to jest windows skoro za niego płacę to wymagam żeby był prosty w obsłudze dla przeciętnego kowalskiego. Dodam tylko że producent przewidywał instalacje visty docelowo na tym komputerze.

Komputer nr 2 brata laptop tym razem wersja RTM 7600 (niekoniecznie legalny wersja ENG) po wykonaniu update całego i 1 opcjonalnego pakietu językowego okazuje się że traci zdolność instalacji nowszych sterowników (karta ati 4650), wogóle zainstalowanie antivirusa lub sterowników jest niemożliwe. Nie da się wyświetlić właściwości paska zadań (także w panelu sterowania), wogóle właściwości przestały działać. (na moim komputerze działają ale już nie na plikach/skrótach np na pulpicie). Założyłem wiec nowe konto i jak się okazuje po angielsku nadal nie da się instalować sterowników ale właściwości działają do momentu kiedy się zmieni język w tym momencie już przestają działać.

Ma ktoś jakiś pomysł?, może problem jest z instalatorem installshield? Dodam że jestem zwolennikiem w7 ale widzę, że ms dodaje nowe opcje ułatwienia tyle, że nie koniecznie z pożytkiem dla starych. Kupując w7 byłbym zawiedziony bo ceny są dobre a produkt nie koniecznie..

Offline Lalik

Odp: Właściwości paska zadań i pare innych problemów.
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Styczeń 2010, 12:29:05 »
Co do pierwszej kwestii moim zdaniem przyczyna problemu jest sama wersja RC jej użytkowość powoli bedzie wypadać coraz gorzej, być może Microsoft nie przewidział że RC bedzie tyle użytkowana, ja już na wlasnej skórze się przekonałam że z tą wersją wystepuje coraz wiecej problemów, innych pomysłów nie mam i wydaje mi się że najrosądniejszym rozwiązaniem będzie przejśćie na wersję RTM

Co do komputera brata jedyne co mi przychodzi do głowy z taka masą problemów, to kombinowany system, jak na moje oko coś w nim byłó grzebane, popierwsze sprawdziłabym sumy kontrolne nośnika dam sobie głowę obciąć że był kombinowany, być może jakaś niezgodność sprzętu ale osobiście instalowałąm 7 na wielu komputerach, miedzy innymi na sony i nigdy nie było z  nią zadnych problemów