TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

problem z odświeżaniem monitora

problem z odświeżaniem monitora
« dnia: 09 Grudzień 2009, 18:46:25 »
witam mam taki problem, że po zainstalowaniu win 7 ultimate nieda się ustawić odświeżania monitora na 60 hz, wciąż jest 59 i nawet po przestawieniu na 60 za chwile samo wskakuje na 59 ;/ jest to o tyle problematyczne ze niedziala mi przez to PES 2010, bo obraz jakby falował podczas gry obojętnie na których detalach więc to nie wina za słabego sprzętu, zresztą na win xp działa mi na maxymalnych. W ustawieniach setting od pesa niemożna zaznaczyć opcji " wait for Vsync" i to też jest chyba istotne w tym problemie. ma ktoś podobnie, ewentualnie komuś pes działa normalnie i może ustawić normalnie na 60 hz?? bede wdzieczny za pomoc .. a i jeszcz jedno w necie wyczytałem ze pomóc tu może program power strip, ale jak w nim ustawilłem odświeżanie to tez po jakimś czasie się samo zmeiniło ;/

Odp: problem z odświeżaniem monitora
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Grudzień 2009, 22:04:42 »
Jaka karta graficzna ???
Czy zainstalowałeś sterowniki do tej karty graficznej

Odp: problem z odświeżaniem monitora
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Grudzień 2009, 07:46:06 »
NVIDIA geforce 9600 GT, tak sterowniki zainstalowałem, ale wciąż to samo

Offline hubert1

  • *****
  • 650
  • "bo liczą się wspomnienia, prawda, prawda" :D
Odp: problem z odświeżaniem monitora
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Grudzień 2009, 16:56:06 »
a monitor jaki masz? stery są zainstalowane czy masz monitor pnp?

Odp: problem z odświeżaniem monitora
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Grudzień 2009, 19:10:20 »

ASUS VW223, tzn juz niemam tego win 7 bo sie wkurzyłem ze niemogłem tego rozwiązać a brat chciał grac w pesa wiec spowrotem wróciłem do xpka, ale sterowników do monitora nieinstalowałem, zresztą w xpeku tez mam plug and play. a wy jak macie ?? dobrze wam działa ?? da sie ustawić to odświeżanie ?


Odp: problem z odświeżaniem monitora
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Grudzień 2009, 00:21:41 »
Kolego bo ten monitor ma 22 cale i 60Hz odświeżania i nigdy nie uzyskasz innego odświeżania :D

Odp: problem z odświeżaniem monitora
« Odpowiedź #6 dnia: 11 Grudzień 2009, 07:38:55 »
ja wiem, ale chodzi o to ze w wind7 nieda się ustawić 60, bo do wyboru jest 60 i 59 i caly czas ustawia sie na 59 ;/ a u mnie na xpku jest 60 i gra chodzi normalnie itp :] i dlatego pytalem czy ktos tak ma i moze znalazl jakis sposob jak zrobic zeby mozna bylo ustawic na 60 ;/

p.s niewiem może jakieś łaty na to są czy coś ??
« Ostatnia zmiana: 11 Grudzień 2009, 08:12:58 wysłana przez losiekpierwszy »

firefighter1

Odp: problem z odświeżaniem monitora
« Odpowiedź #7 dnia: 17 Grudzień 2009, 09:57:51 »
ludzkie oko nie zobaczy różnicy 1Hz, może pomiar w W7 jest dokładniejszy a XP poprostu pokazywał wartość książkową(tzw. życzenie)

Offline rynio

  • ***
  • 176
Odp: problem z odświeżaniem monitora
« Odpowiedź #8 dnia: 19 Grudzień 2009, 21:25:28 »
tu chodzi o to, że pewnie autor tematu szukał rozwiązania swojego problemu i dowiedział się, że musi przestawić tryb działania monitora z 59Hz na 60Hz, żeby włączyć tryb vsync.

A jeśli chodzi o power strip to podobno nie zapamiętuje ustawień po restarcie no i trochę kłopotliwa i zawiła konfiguracja..