TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

komputer się sam wyłancza w czasie gry lub gdy sciągam coś

komputer się sam wyłancza w czasie gry lub gdy sciągam coś
« dnia: 09 Grudzień 2009, 13:33:44 »
cześć, mam taki kłopot że ustawiam se gre do sciągania na noc torrent i normalny download i wstaje rano a tu komp sie sam zrestartował co mam zrobić no normalnie se gram w tony hawk albo cod mw 2 i tu taki niebieski ekran i pisze coś tam coś i jakieś procenty wyskakuja i jak dojdzie do 100 to sie wyłancza a czasem czarny ekran i sie restartuje zależy teraz właśnie ten czarny ekran czensto jest co zrobić? bo jak pamiętam to w xp tego choć moze problem istniał tylko miej na kompie siedziałem

mój sprzent:

ram 1gb

windows 7 ultimate eng ale ze spolszczeniem PL

procek: intel core duo 2 e4300 1.8@2.9 podkrencony na 2.9

zasilacz: delta 450v

plyta evega 650 i ultra

grafika : ati radeon x1650 msi

kompa podkręcałem a temperatura kompa to:

system -65c

cpu 32C

aux -65c

HD0 38C

core0 40C

core1 42C

temperatura sie zmienia ale jest coś kolo tego

prosze o pomoc bo to jest nie do wytrzymania ! ???

Odp: komputer się sam wyłancza w czasie gry lub gdy sciągam coś
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Grudzień 2009, 13:37:03 »
aha i jak ustawić żeby po awari sie nie restartował ? i wogle jak ustawić że zamiast restartu to się wyłonczył ?

Odp: komputer się sam wyłancza w czasie gry lub gdy sciągam coś
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Grudzień 2009, 13:51:09 »
Masz jakiś problem ze sterownikami podaj kod błędu z tego niebieskiego ekranu znajdziesz go po "STOP: ...". Napisz też jakiego urządzenia używasz do łączenia się z internetem.

Odp: komputer się sam wyłancza w czasie gry lub gdy sciągam coś
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Grudzień 2009, 13:59:45 »
to sąsiad daje mi internet poprzez router ciągnięty kablami ma on internet dialog 1mb router edimax jakiś tam i brat ma jeszcze swuj router gdzie internet ciągnie odemnie bez przewodowy router to jest

Odp: komputer się sam wyłancza w czasie gry lub gdy sciągam coś
« Odpowiedź #4 dnia: 09 Grudzień 2009, 14:00:38 »
a i gdy włanczam colin dirt 2 to mi sie pokazuej czarny obraz i pisze frequency mode please change display mode to 1280x1024 60hz? co mam zrobić?

Offline hubert1

  • *****
  • 650
  • "bo liczą się wspomnienia, prawda, prawda" :D
Odp: komputer się sam wyłancza w czasie gry lub gdy sciągam coś
« Odpowiedź #5 dnia: 09 Grudzień 2009, 16:48:09 »
od początku
napisz treść błędu stop np 0x00000031
Zmniejsz taktowanie procesora lub zwiększ napięcie. Na defaultowych ustawieniach też tak jest?
Aby się sam nie resetował wejdz we wlasciwości systemu, zaawansowane ustawienia systemu, uruchamianie i odzyskiwanie, ustawienia i odznacz automatycznie uruchom ponownie.
Jak to nie pomoze to załóż wentylatorek na chipset i przetestuj zasilacz
W przypadku colina zmien rozdzielczość i odswiezania, lub wejdz w opcje gry i to zmien. Nie mam jeszcze tej gry więc nie napisze dokładnie.

Odp: komputer się sam wyłancza w czasie gry lub gdy sciągam coś
« Odpowiedź #6 dnia: 09 Grudzień 2009, 17:41:37 »
dobra odkręciłem procka to już tak nie jest