TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Oryginalny xp

Offline kamiton

  • *****
  • 1287
Oryginalny xp
« dnia: 06 Grudzień 2009, 21:10:23 »
witam - z laptopem kupilem oryginalny xp home - czy moge go zainstalowac na stacjonarnym kompie ? ile razy i na ilu kompach moge instalowac tego samego oryginala - jak to wlasciwie jest ?.

Offline Dano

Odp: Oryginalny xp
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Grudzień 2009, 23:02:38 »
Jeśli to wersja BOX , na płycie to :
Wersja BOX -jest to pełna wersja, nie wymaga posiadania wcześniejszej wersji systemu. Możesz zainstalować ją i odinstalować dowolna ilość razy na różnych komputerach, jednakże w danym momencie może być zainstalowana tylko na jeden stacji roboczej.


Odp: Oryginalny xp
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Grudzień 2009, 23:33:26 »
Nie ma w ogóle XP w wersji aktualizacji jak jest sprzedawany Windows Vista czy Seven. Jeżeli dostałeś z laptopem to prawdopodobnie jest to wersja OEM - przystosowana do instalowania na tylko jednym komputerze i na innym już się niestety nie zainstaluje. Chyba, że rzeczywiście jest to wersja BOX (najprościej odróżnić po tym, że OEM jest w folii z kartonikiem, a BOX w pudełku) to możesz zainstalować na innym komputerze i będzie to legalne, jeżeli jednocześnie usuniesz XP z laptopa.

Offline Madzia

  • *****
  • 1220
Odp: Oryginalny xp
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Grudzień 2009, 00:37:05 »
jest to wersja OEM - przystosowana do instalowania na tylko jednym komputerze i na innym już się niestety nie zainstaluje.
Co znaczy ze na innym sie nie zainstaluje? Zainstaluje sie, ale nie aktywuje, przynajmniej online :P

Odp: Oryginalny xp
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Grudzień 2009, 10:50:40 »
Ja tam mojego XP HE OEM instalowałem u siebie i u brata. Dwa różne komputery, adresy IP i aktywacja przechodzi bez problemów.


Pozdrawiam.

Offline Madzia

  • *****
  • 1220
Odp: Oryginalny xp
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Grudzień 2009, 12:26:14 »
Ale aktywacja online czy telefoniczna?

Offline Dano

Odp: Oryginalny xp
« Odpowiedź #6 dnia: 08 Grudzień 2009, 13:26:11 »
Ja tam mojego XP HE OEM instalowałem u siebie i u brata. Dwa różne komputery, adresy IP i aktywacja przechodzi bez problemów.


Pozdrawiam.
I przejdzie, ale robisz to nielegalnie ze swoją licencją i teraz dajmy na to w przypadku kontroli , nie masz oryginalnego systemu na żadnym kompie.

Offline Madzia

  • *****
  • 1220
Odp: Oryginalny xp
« Odpowiedź #7 dnia: 09 Grudzień 2009, 00:47:47 »
I w takim wypadku nie ma sensu kupować :D

Offline kamiton

  • *****
  • 1287
Odp: Oryginalny xp
« Odpowiedź #8 dnia: 18 Grudzień 2009, 00:14:43 »
co nie ma sensu kupowac? oryginała ? idz lepiej sie zakop lamusie - skąd ty sie pobrałeś wogóle co ?

Offline Madzia

  • *****
  • 1220
Odp: Oryginalny xp
« Odpowiedź #9 dnia: 21 Grudzień 2009, 22:52:53 »
Tłumoku, jeśli łamiesz licencje, to po co ci oryginał :D

Offline hubert1

  • *****
  • 650
  • "bo liczą się wspomnienia, prawda, prawda" :D
Odp: Oryginalny xp
« Odpowiedź #10 dnia: 22 Grudzień 2009, 01:45:04 »
właśnie.  I po co kamilton wskakujesz na biedną kobietkę jak i tak nie masz racji? Łamanie licencji wg microsoftu jest prawie jednoznaczne z piractwem.

Offline kamiton

  • *****
  • 1287
Odp: Oryginalny xp
« Odpowiedź #11 dnia: 07 Styczeń 2010, 01:33:19 »
coś żle mnie zrozumielisćie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! nie złamałem licencji i nie mam zamiaru łamać  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! a jak ktoś sobie tak na dwa kompy jedzie to jego sprawa - pomimo wszystko warto miec oryginała więc jak nie ma sensu kupowac ? jest sens - ja bynajmniej mam i sens i oryginał.

Odp: Oryginalny xp
« Odpowiedź #12 dnia: 19 Kwiecień 2010, 17:38:32 »
wersja BOX:
instalacja 3 razy
wersja OEM:
instalacja 1 raz
inne wersje:
instalacja nieskończoną ilość razy