TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Wykorzystanie RAM

Odp: Wykorzystanie RAM
« Odpowiedź #15 dnia: 12 Grudzień 2009, 16:24:23 »
próbowałem, tylko tyle że tam na screenach jest żeby odznaczyć a ja nie miałem nawet zaznaczonego...
po zaznaczeniu też to samo...

firefighter1

Odp: Wykorzystanie RAM
« Odpowiedź #16 dnia: 17 Grudzień 2009, 09:47:04 »
nie zmienisz tego bo tak jak widać obsługuje max 2048. Mozesz jedynie uruchomic bios (przy starcie del lub F1-różnie)i w poszczególnych częściach wyłączyc porty com, LPT, wolne gniazda PCI, firewire itp. porty których nieużywasz. Trochę odzyskasz ale bez rewelacji.

Odp: Wykorzystanie RAM
« Odpowiedź #17 dnia: 17 Grudzień 2009, 17:45:47 »
Witam wszystkich,
mam podobny problem więc żeby nie zakładać nowego tematu pozwolę sobie napisać tutaj.
dziś została dołączona jeszcze jedna kość pamięci ram
mam 2 x kingston 2 gb i 1 x kingston 4 gb (ta zostala dołączona) wszystkie kości mają takie same parametry po za wielkością pamięci.
w biosie przy 2gb pokazuje ze jest "installed", przy nowej "not used", przy pustym slocie "not installed"

sys pokazuje cos takiego
http://img64.imageshack.us/img64/9469/sys.jpg

Płyta główna to: Intel D5400XS
system: Windows 7 ;)

proszę o pomoc...
pozdrawiam

Offline hubert1

  • *****
  • 650
  • "bo liczą się wspomnienia, prawda, prawda" :D
Odp: Wykorzystanie RAM
« Odpowiedź #18 dnia: 17 Grudzień 2009, 18:51:21 »
Skulltrail? Skąd go wyrwałeś? Nowy modół również masz buforowany? Sprawdz czy jest tak samo na samym module 4 gb bez pozostałych.

Odp: Wykorzystanie RAM
« Odpowiedź #19 dnia: 17 Grudzień 2009, 19:11:39 »
tak, Skulltrail kupionwy w komputroniku pare miesięcy temu.
Niestety nie otworze budy ze wzgledu na plomby ale jutro jade jeszcze raz bo odlaczyli mi 2 wiatraczki w obudowie...
mam nadzieje ze problem tkwi w ustawieniach systemu/biosu a nie w sprzecie..
tak nowa pamiec rowniez jest FB-DIMM

jakis pomysl na rozwiazanie problemu ?  :(
« Ostatnia zmiana: 17 Grudzień 2009, 20:19:33 wysłana przez piecioo »