TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Arial Narrow w W7

Arial Narrow w W7
« dnia: 29 Listopad 2009, 14:47:41 »
Witam wszystkich.

Mam taki problem. Do tej pory pracowałem na 90-dniowej wersji Enterprise ściągniętej z strony Microsoftu.
W tym czasie tworzyłem jedną stronę www. Korzystałem m.in. z czcionki Arial Narrow.
Na Enterprise wszystko było z tą czcionką w porządku. Wyświetlała się na stronie normalnie.

Jednak w końcu zakupiłem wersje Ultimate 32-bit PL. Po instalacji wchodzę na tą stronę, a tam zamiast Arial Narrow wyświetla się zwykły Arial. Sprawdziłem plik css strony i tam wszystko było w porządku. Na innym komputerze też się dobrze wyświetla.

A więc otworzyłem folder C/Windows/fonts, i odziwo tam czcionki Arial Narrow nie było. Wziąłem, więc tą czcionkę z innego komputera, chcąc zainstalować ją u siebie. Jednak podczas instalacji czcionki, pojawił się komunikat, czy zastąpić czcionkę Arial Kursywa.

Czy tak jest w każdej sklepowej siódemce PL? Czy ja coś zawaliłem?

Pozdrawiam.

Odp: Arial Narrow w W7
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Listopad 2009, 23:31:26 »
W folderze Fonts kliknij dwa razy na Arial - u mnie otwiera się 9 czcionek. Wedle słownika "narrow" oznacza wąski. U mnie pokazała się czcionka taka jak "Arial Półwąski" sprawdź, czy chodziło o tą. Druga sprawa wbijając w WordPad mam możliwość pisania czcionką Arial Narrow.

Czy przypadkiem, ta wersja testowa Win7, nie była po angielsku ? Możliwe, że Windows 7 PL wymaga specjalnego traktowania ;)