TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

BitLocker w Win7 Proffesional - pytania

BitLocker w Win7 Proffesional - pytania
« dnia: 16 Listopad 2009, 00:14:04 »
Witam serdecznie,

Jak wielu studentów stałem sie posiadaczem Win 7 Prof 64 bit z MSDNAA

największy mankament dla mnie w tej wersji to brak BitLocker-a. Szukałem informacji czy ta się to jakoś wgrać ale nie znalazłem. I tu wpadłem na pomysł wykorzystania funkcji BitLocker To Go. Jak wiemy ta funkcja pozwala zaszyfrować dyski wymienne i odpalać je nawet w systemach bez funkcji BitLocker.

Koncepcja jest taka:
Chce zaszyfrować tylko partycje D: która nie jest systemowa, jeżeli da się jakoś zrobić aby system rozpoznawał ją jako dysk wymienny to można by go zaszyfrować jak dysk wymienny i normalnie korzystać w systemie Win7 Proffesional. Myle się? Da się to jakoś zrobić?

EDIT:
Teraz mam Ultimate RC więc gdyby mi się udało jakoś zrobić aby system rozpoznawał partycje jako dysk wymienny to na tym systemie bym zaszyfrował funkcją BitLocker To Go a potem zmienił system na Win7 Proffesional. W nim bym znowu musiał ustawić tą partycje jako dysk wymienny i powinno hulać, nie?
« Ostatnia zmiana: 16 Listopad 2009, 00:21:06 wysłana przez maxxxxxxxx »

Odp: BitLocker w Win7 Proffesional - pytania
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Listopad 2009, 16:36:49 »
niekoniecznie, microsoft podaje że win7 prof nie obsługuje bittogo i bitlockera, wiec przy powrocie do profesional moga sie pojawic problemy