TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Jak spolszczyć ekran wznawiania systemu?

Offline Luke

  • ****
  • 423
Jak spolszczyć ekran wznawiania systemu?
« dnia: 15 Listopad 2009, 14:45:12 »
Wiemy już jak zmienić język ekranu logowania i uruchamiania systemu. Służą do tego komendy bcdedit i bcdboot z odpowednimi argumentami. Również przy wybudzaniu systemu ze stanu hibernacji po takim zabiegu widzimy ładną animację i napis "Trwa wznawianie systemu Windows". Niestety, ta animacja wymaga rozdzielczości przynajmniej 800 x 600, czego wiele netbook'ów nie może już zapewnić, w tym także i mój.

Posiadam netbook'a z ekranem o rozdzielczości 1024 x 576 (Windows 7 śmiga na nim idealnie :P). Z tego też powodu podczas uruchamiania systemu zamiast animacji logo Windows, widzę zielony pasek znany z Visty. To akurat zupełnie mi nie przeszkadza, tym bardziej, że rzadko uruchamiam swojego netbook'a w ten sposób. O wiele częściej korzystam z hibernacji, bo jak wiadomo, jest dużo szybsza i zachowuje wszystkie otwarte programy i foldery. I właśnie podczas wznawiania systemu widzę taki napis: "Resuming Windows...
To pause system resume, press the space bar." i animowany jasny pasek postępu.

Czy istnieje jakiś dobry sposób na to, aby zmienić ten napis na polski? Wiem, że to drobiazg i ostatecznie można się do tego przyzwyczaić. Ale jeśli jest to możliwe, to chętnie bym go zmienił, bo widzę go codziennie i fajnie by było, gdyby był po polsku. :)

Offline Luke

  • ****
  • 423
Odp: Jak spolszczyć ekran wznawiania systemu?
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Listopad 2009, 10:21:44 »
Hej, chyba da się to jakoś zrobić, bo wdziałem, że XP ma po polsku. Tylu było zapaleńców spolszczania  ekranu ładowania plików przez instalator Windows'a, który widzi się tylko raz, a nikt nie wie, jak spolszczyć ekran wybudzania z hibernacji? Nie wierzę... :P
« Ostatnia zmiana: 19 Listopad 2009, 13:53:29 wysłana przez Luke »

Odp: Jak spolszczyć ekran wznawiania systemu?
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Listopad 2009, 17:21:47 »
U mnie ten napis jest po Polsku ;)

Offline Luke

  • ****
  • 423
Odp: Jak spolszczyć ekran wznawiania systemu?
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Listopad 2009, 00:28:34 »
I pewnie widzisz animowane logo Windows. :P To dlatego, że Twój wyświetlacz osiąga rozdzielczość 800 x 600. W niższej rozdzielczości jest po angielsku. Hm...