TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Ograniczone użytkowanie - opcje z tarczą niedostępne

Offline c-4

Ograniczone użytkowanie - opcje z tarczą niedostępne
« dnia: 12 Listopad 2009, 12:27:01 »
Po przesiadce z Visty Home Premium na 7 Ultimate (x86) nie mogę w panelu sterowania zmieniać ani nawet wejść w żadną z opcji oznaczoną niebiesko żółtą tarczą. Mam konto ze statusem administratora i programem Sunrise Seven wyłączyłem UAC. Na początku wszystko było OK ale po 2 dniach użytkowania nie da się już wejść w żadna z opcji oznaczonej tarczą. Nie mozna też odinstalować żadnego programu. W trybie awaryjnym jest wszystko OK, ale nie o to chodzi żeby ciągle przełączać się do awaryjnego. Dodatkowo od tego czasu przestały działać niektóre programy, które wcześniej działały pod 7. Wyskakuje taki komunikat:


Nie wiem czy są to powiązane sprawy, czy też nie. Bardzo proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu.
« Ostatnia zmiana: 12 Listopad 2009, 12:30:19 wysłana przez c-4 »

Offline hubert1

  • *****
  • 650
  • "bo liczą się wspomnienia, prawda, prawda" :D
Odp: Ograniczone użytkowanie - opcje z tarczą niedostępne
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Listopad 2009, 17:38:04 »
uruchom kompa w awaryjnym i wlacz uac w sunrise seven, jak nic nie da to daj wlaczone uac i wylaczone w panelu sterowania, jak nie da nic to walnij przywracanie.

Offline c-4

Odp: Ograniczone użytkowanie - opcje z tarczą niedostępne
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Listopad 2009, 01:06:27 »
Ok, rozwiązaniem okazało się włączenie konta superadministratora i zmiana ustawień na jego koncie, oraz deinstalacja sunrise tez z tego konta i juz działa, ale to rozwiązanie tylko połowiczen bo system sam po ponownym uruchomieniu włącza mi kontrole konta użytkownika.

Czy ktoś wie jak to się dzieje i dlaczego to sie samo włącza? i jak sie tego pozbyć.
Plizz
« Ostatnia zmiana: 13 Listopad 2009, 15:31:49 wysłana przez c-4 »