TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Instalacja Windows 7 Beta 1 (build 7000) krok po kroku

Offline MP

Instalacja Windows 7 Beta 1 (build 7000) krok po kroku
« dnia: 09 Styczeń 2009, 13:45:34 »
Wątek ten obrazuje w sposób graficzny i opisowy instalację systemu Windows 7 Beta 1 (build 7000). Przed instalacją należy pamiętać, że mimo dużej stabilności jest to wciąż wersja beta która może działać nieprawidłowo. Należy zabezpieczyć się przed utratą ważnych plików - najlepiej zainstalować system na osobnym dysku lub osobnej partycji.

Wymagania systemowe Windows 7 beta 1:
Procesor: zgodny z architekturą x86, taktowany zegarem 1 GHz
Pamięć RAM: minimum 512 MB (zalecane 1 GB i więcej)
Karta graficzna: zgodna z bibliotekami DirectX 9, ze 128 dedykowanej pamięci wideo
Dysk twardy: minimum 15 GB wolnej przestrzeni
Dodatkowe: napęd DVD-ROM

1. Pobranie i nagranie obrazu ISO

Na początek należy obrać obraz ISO z systemem Windows 7 i nagrać go na dysk DVD.

Obraz ISO należy nagrać na dysk przy pomocy odpowiedniego oprogramowania, poniżej odnośniki do kilku darmowych programów:
ImgBurn 2.4.2.0 http://www.instalki.pl/programy/download/Windows/nagrywanie/ImgBurn.html
BurnAware Free Edition 2.2 PL http://www.instalki.pl/programy/download/Windows/nagrywanie/BurnAware_Free_Edition.html
StarBurn 10.5 http://www.instalki.pl/programy/download/Windows/nagrywanie/StarBurn.html

2. Bootowanie płyty

Gdy płytka jest już nagrana należy umieścić ją w napędzie i uruchomić poprzez bootowanie. Jeżeli płyta się nie bootuje należy zmienić ustawienia w BIOSie.Jak widać Windows 7 ładuje pliki, a następnie uruchamia instalator:3. Instalator

Pierwszy etap instalacji systemu to wybór języka, obecnie dostępny jest jedynie angielski więc taki należy wybrać. Jeżeli chodzi o rodzaj znaków można wybrać polską klawiaturę:

Kolejny etap rozpoczyna właściwą instalacje Windows 7, należy wybrać "Install now":Okno z licencją, aby kontynuować instalację należy ją zaakceptować:Następnie należy wybrać rodzaj instalacji, dostępne są dwie opcje: Upgrade i Custom (advanced). Pierwsza pozwala na aktualizację istniejącego już systemu natomiast druga umożliwia instalację nowego "czystego" systemu. Tą opcję wybieramy:Kolejny etap to wybór dysku/partycji na jakiej system zostanie zainstalowany. W naszym przypadku mamy tylko jedną partycję ale może być ich więcej - wówczas należy wybrać odpowiednią. Warto dodać, że jeżeli wybrana zostanie partycja na której zainstalowany jest już jakiś system to Windows 7 przeniesie wszystkie jego pliki do katalogu "Windows.old".Rozpoczyna się proces kopiowania plików systemowych i instalacji komponentów. Może to potrwać od kilkunastu do kilkudziesięciu minut:

Następnie następuje restart komputera:Po ponownym rozruchu następuje start systemu i dalsza konfiguracja ustawień:Po zakończeniu tego etapu wykonywany jest kolejny automatyczny restart:Następuje dalsza konfiguracja systemu:Pojawia się ekran umożliwiający podanie nazwy użytkownika, należy wpisać dowolną nazwę:

Kolejny ekran wymaga podania klucza produktu. Jest to wersja beta więc możemy pominąć ten etap nie wpisując nic i wybierając "Next":Następny ekran związany jest z konfiguracją ustawień bezpieczeństwa. Dotyczą one aktualizacji. Najlepiej wybrać pierwszą opcję czyli "Use recommended settings":Kolejno dostępne są ustawienia czasowe:Następnie należy wybrać lokalizację sieciową w jakiej znajduje się komputer. Do wyboru mamy opcję: Home network (sieć domowa), Work network (sieć w pracy), Public network (sieć publiczna). W naszym przypadku wybieramy sieć domową:Następuje konfiguracja ustawień sieciowych:Następnie można wybrać obszary udostępniane w sieci. Należy zapisać wyświetlone hasło w celu późniejszego dostania się do wybranych elementów poprzez sieć. Można zrezygnować z konfiguracji tych ustawień wybierając "Skip". W naszym przypadku wybraliśmy opcję "Next":Następuje finalizacja konfiguracji Windows 7:Chwila oczekiwania:Witamy w Windows 7 :) :Jeszcze tylko automatyczna konfiguracja pulpitu:

Nasz system został poprawnie zainstalowany i jest gotowy do pracy!

4. Co po instalacji?

Instalacja została zakończona więc można już śmiało korzystać z systemu. Na początek jednak przydałby się dostęp do internetu. Nie zawsze jest to tak proste jak może się wydawać. O ile połączenia poprzez kabel nie powinny stanowić problemu to łączenie poprzez urządzenia bezprzewodowe może wymagać sterowników do urządzenia. Na szczęście w większości przypadków Windows 7 jest w stanie automatycznie pobrać niezbędne sterowniki - w naszym przypadku jednak tak się nie stało i musieliśmy dograć je ręcznie. W takim przypadku najlepiej pobrać je dla systemu Windows Vista i skopiować na dysk gdzie zainstalowany jest Windows 7 poprzez np. pendrive. Instalacja powinna przebiec standardowo.

5. Aktualizacje

Jeżeli nasz Windows 7 posiada już dostęp do internetu należy zadbać o instalację niezbędnych aktualizacji. W chwili obecnej dostępna jest jedna istotna poprawka:

- Poprawka dla Windows 7 beta 1 x86 (KB961367) http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=a754008b-d574-4e39-b4ba-67b859a242b7&displaylang=en
- Poprawka dla Windows 7 beta 1 x64 (KB961367) http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=0c56bf3c-9370-4fda-b4c8-5dc63d55626d&displaylang=en

Najlepiej włączyć system automatycznych aktualizacji który na bieżąco będzie sprawdzał dostępność łatek.

6. Ważność bety

Windows 7 beta 1 zgodnie z licencją można użytkować do 1 sierpnia 2009 roku.

Życzymy miłych testów Windows 7 :)
« Ostatnia zmiana: 14 Czerwiec 2010, 16:36:21 wysłana przez Mirahz »

Odp: Instalacja Windows 7 Beta 1 (build 7000) krok po kroku
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Luty 2009, 13:16:17 »
Mam taki problem i nie moge tu na forum go odszukac. Problem polega na tym że instalator nie przechodzi do kroku 3. Tzn pokazuje się tylko tapeta i nie ma okna z wyborem języka itp. :( Nie wiem co może byc tego powode,. Proszę o pomoc!!

Odp: Instalacja Windows 7 Beta 1 (build 7000) krok po kroku
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Luty 2009, 02:34:34 »
długo się czeka bardzo długo  ;)
Nie istnieją niebiosa pełne chwały i piekło, w którym smażą
się grzesznicy. Tu i teraz jest dzień naszej męki! Tu i teraz -
dzień naszej radości! Tu i teraz - nasza szansa. Wybierz
więc dzień, tę godzinę!

Odp: Instalacja Windows 7 Beta 1 (build 7000) krok po kroku
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Luty 2009, 20:56:35 »
witam, u mnie po 2 godzinach  expanding files było dopiero na poziomie 30% nie wiecie co go boli, wymagania systemowe odpowiednie

dzieki

Odp: Instalacja Windows 7 Beta 1 (build 7000) krok po kroku
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Luty 2009, 21:22:24 »
U mnie instalacja trwała 20min .

Odp: Instalacja Windows 7 Beta 1 (build 7000) krok po kroku
« Odpowiedź #5 dnia: 07 Luty 2009, 21:24:41 »
U mnie też 20 min

Odp: Instalacja Windows 7 Beta 1 (build 7000) krok po kroku
« Odpowiedź #6 dnia: 22 Marzec 2009, 08:39:38 »
witam.mam problem z instalacja windows 7 beta1 build 7000.gdy uruchamiam instalacje  to najpierw wyswietla boot menu windows i kaze wybrac 1 lub 2.po wybraniu 1 jest pierwszy ekran ze windows is loadind files.no i po tym sie konczy dalej nie idzie wyswietla ze jest albo problem ze sprzetem albo z systemem(a mam aktualnie vista home premium).niestety dalej nie idzie.gdy probuje instalowac z windowsa to pojawia sie komunikat (wersja tego pliku ne jest zgodna z posiadana wersja systemu windows itd.)windows vista mam 32bit a komputer nowy.prosze o pomoc.