TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Zmiana czcionki systemowej na tą z XP

Zmiana czcionki systemowej na tą z XP
« dnia: 29 Październik 2009, 00:26:19 »
Witam szanownych forumowiczów.

Moje pytanie jest takie: czy da się zmienić (zamienić) czcionkę systemową w win7 na taką jak w XP?

Generalnie jest ona dla mnie tragiczna w thunderbirdzie i czytaniu www w firefoxie itp.
Po przeczytaniu kilku zdań wzrok mi się męczy (nie wiem czy to kwestia przyzwyczajenia).
W niektórych przypadkach też widać jakby rozmycie czcionek (nie pomaga cleartype).

Ma ktoś podobne zdanie i zna na to rozwiązanie?

Pozdrawiam

Offline hubert1

  • *****
  • 650
  • "bo liczą się wspomnienia, prawda, prawda" :D
Odp: Zmiana czcionki systemowej na tą z XP
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Październik 2009, 08:45:12 »
częściowo zmienisz w personalizuj, kolor tła, zaawansowane ustawienia wyglądu i zmienisz czcionkę kilku miejsc.

Odp: Zmiana czcionki systemowej na tą z XP
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Październik 2009, 17:29:21 »
Generalnie pobawiłem się i zrobiłem tak:
- wyłączyłem cleartype
- w personalizuj>kolor okna>zaawansowane ustawienia wyglądu zmieniłem we wszystkich możliwych opcjach czcionkę na Tahoma 10 (używam dużą czcionkę pod XP, ci co normalną to Tahoma 8 - ewentualnie 9, kwestia gustu).

Po tym zabiegu jest znaczna poprawa (www, menu itp), ale niestety jest dużo miejsc gdzie system dalej podstawia swoją domyślną czcionkę Segoe UI, która ze względu na swoją specyfikę wygląda fatalnie bez włączonego cleartype.

Czy ktoś z bardziej zaawansowanych użytkowników wie co trzeba zrobić, aby całkowicie podmienić czcionkę w Windows 7 na tahomę lub inną?
Podejrzewam, że nawet arial lepiej by wyglądał bez cleartype.