TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Windows 7 - aktualizacje.

Windows 7 - aktualizacje.
« dnia: 24 Październik 2009, 17:55:42 »
Mam wersję Home Premium, uzbierałem do 22 pazdziernika 34 aktualizacje z różnych zródeł. Dzisiaj po ponownej instalacji systemu, myślałem że system ściągnie te aktualizacje z update, jednak ściągnął tylko 12 łącznie ze sterownikami do kompa.
I teraz pytanie; czemu nie zasysa reszty? Dodam że system mam aktywowany.

Offline ARTi87

  • ****
  • 270
Odp: Windows 7 - aktualizacje.
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Październik 2009, 17:57:07 »
Musi być jakiś powód dla którego Microsoft nie umieścił ich w WU.Dlatego ja wole wypatrywać łatek na WU niż na wzor.net
« Ostatnia zmiana: 24 Październik 2009, 17:58:39 wysłana przez ARTi87 »

Odp: Windows 7 - aktualizacje.
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Listopad 2009, 12:54:40 »
Wiatm dołąnczam sie do pytania.
Mam Win 7 RTM 64Bit. Mechanizm Windows Update sciągnął ze strony Ms raptem 11 aktualizacji dla OS i 1 dla sprzętu( aktualizacja sterowników karty graficznej).
Dlaczego WU nie widziało pozostałych?
Na forum jest odnośnik do paczek aktualizacyjnych, po zainstalowaniu ich okazało się że nagle mam 55 aktualizacji samego systemu.
Czy ktoś z forumowiczów spotkał się z podobną sytacją?
Dlaczego MS nie udostępnia ich przez WU?

Offline izaw

  • ***
  • 121
Odp: Windows 7 - aktualizacje.
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Listopad 2009, 13:43:37 »
Powodów może być dużo.

Pierwszy, aktualizacje starsze zostały włączone do nowszych.

Drugi. Okazało się, że dla pewnych konfiguracji sprzętu lub aplikacji system traci stabilność lub staje się bardziej podatny na ataki. Tak już bywało, że poprawka była źródłem poważnych błędów i zalecano odinstalowanie do czasu udostępnienia poprawionej wersji.

Trzeci. Okazało się, że wbrew założeniom poprawka nic nie wnosi w funkcjonalność systemu.

Inne.
"Nie ma programów bezpiecznie działających, są co najwyżej niedostatecznie przetestowane"
Prawo Murph'ego

Offline Tom

  • *****
  • 589
  • ;)
Odp: Windows 7 - aktualizacje.
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Listopad 2009, 15:40:44 »
Są to nieoficjalne aktualizacje, tyle.
MSI Wind U100  |  W7 RTM Home Premium

Odp: Windows 7 - aktualizacje.
« Odpowiedź #5 dnia: 27 Listopad 2009, 09:58:05 »
Na stronie http://www.xp.net.pl/ jest informacja że wyszła kolejna poprawka KB976092.
Czemu mój system jej nie ściągnął z update?

firefighter1

Odp: Windows 7 - aktualizacje.
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Grudzień 2009, 12:45:41 »
a sprawdzałeś w WU w zakładce opcjonalne aktualizacje?

Odp: Windows 7 - aktualizacje.
« Odpowiedź #7 dnia: 01 Grudzień 2009, 18:04:49 »
Ja na swojej 7 64bit mam w sumie 124 poprawek zainstalowanych ;D

firefighter1

Odp: Windows 7 - aktualizacje.
« Odpowiedź #8 dnia: 03 Grudzień 2009, 12:27:03 »

Odp: Windows 7 - aktualizacje.
« Odpowiedź #9 dnia: 10 Grudzień 2009, 23:15:10 »
U mnie widnieje tylko dziesięć aktualizacji - wszystkie ściągnięte przez Windows Update. Czy rzeczywiście te tylko jest jak najbardziej wystarczające ? Po cóż ukazały się "nieoficjalne" aktualizacje ? Co z tymi: http://www.windows7.pl/forum/index.php/topic,2898.0.html ?
« Ostatnia zmiana: 10 Grudzień 2009, 23:21:55 wysłana przez Boruteczko »

Odp: Windows 7 - aktualizacje.
« Odpowiedź #10 dnia: 10 Grudzień 2009, 23:31:09 »
Tamte byly nieoficjalne z wycieku.Byc moze MS wycofal sie z ich wprowadzenia albo wszystkie znajda sie w przygotowywanym Service Packu.Osobiscie powiem ze system sprawuje sie tak samo po instalacji tych nieoficjalnych latek jak i przed.Nie obserwuje zadnego przyrostu szybkosci ani usprawnien.Wiec spokojnie wystarczy jak zainstalujesz te z WU a potem poczekasz na Service Pack ;)

Odp: Windows 7 - aktualizacje.
« Odpowiedź #11 dnia: 10 Grudzień 2009, 23:57:15 »
Tamte byly nieoficjalne z wycieku.Byc moze MS wycofal sie z ich wprowadzenia albo wszystkie znajda sie w przygotowywanym Service Packu.Osobiscie powiem ze system sprawuje sie tak samo po instalacji tych nieoficjalnych latek jak i przed.Nie obserwuje zadnego przyrostu szybkosci ani usprawnien.Wiec spokojnie wystarczy jak zainstalujesz te z WU a potem poczekasz na Service Pack ;)
Skoro jesteś ekspertem, to muszę uwierzyć.  ;)
Dziękuję.

Odp: Windows 7 - aktualizacje.
« Odpowiedź #12 dnia: 27 Styczeń 2010, 09:37:04 »
W tej chwil u mnie jest 19 aktualizacji łącznie z ściągniętymi sterownikami do kompa. A ile wam ściągło?
Wiem że wychodzą nowe http://www.xp.net.pl/ ale u mnie ich niema.

Offline Bartos

  • ***
  • 148
Odp: Windows 7 - aktualizacje.
« Odpowiedź #13 dnia: 27 Styczeń 2010, 15:54:38 »
a ściągacie sobie aktualizacje stąd i po sprawie :) http://forums.mydigitallife.info/threads/14499-Windows-7-UnOfficial-Updates-Collections

ja mam paczkę aktualizacji Windows 7 Update Pack x64 2009-11-23 zainstalowaną, fakt wiele z nich nigdy nie pojawiło się oficjalnie w Windows Update, ale miałem raz problem z Windowsem i szukając porady na stronie MS zalecili zainstalowanie poprawki która Windows mi nie wykrył  i na stronie MS też nie znalazłem a okazało się że była właśnie w tej paczce. Tak więc większość poprawek tych nieoficjalnych nie trafiło wo WU dlatego zapewne że system nie zawsze je potrzebuje czasami wyskoczy jakiś błąd (u mnie jeden z programów systemowych opóźniał wył systemu) i wtedy trzeba ręcznie szukać danej poprawki. 
Windows MX RGB......Windows 7HP x64