TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Czy istnieje możliwość zrobienia samemu partycji RECOVERY ?

Offline Mike

Czy istnieje możliwość zrobienia samemu partycji RECOVERY ?
« dnia: 15 Październik 2009, 21:01:14 »
Witam, czy istnieje jakiś program albo możliwość zrobienia partycji RECOVERY z dysku systemowego oraz płyty bootowalnej za pomocą której będziemy mogli zawsze nasz instalację systemu i oprogramowania zainstalować na nowo na sformatowanym komputerze ? Posiadam Windows 7 Professional z MSDN AA i licencja ta jest do jednorazowego użytku. Chciałbym zrobić taką partycję RECOVERY która za każdym razem odzyskiwała by zarejestrowany już system Windows 7. Jak to zrobić ? (Nie chodzi mi tu o zrobienie GHOST-a dysku systemowego tylko prawdziwą partycję RECOVERY).


Offline Mike

Odp: Czy istnieje możliwość zrobienia samemu partycji RECOVERY ?
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Październik 2009, 22:44:10 »
Dzięki ale wpisać na google to każdy potrafi. Poczytałem trochę i doczytałem, że się nie da :(. Nie da się zrobić oryginalnej partycji RECOVERY na bazie zainstalowanego systemu takiej jaką dostarcza np. z kupnem laptopa Toshiba, HP, Acer itd. Nie twierdziłem, że zrobienie takiej partycji miałobyć legalne lub nielegalne w każdym razie miało przechowywać klucz licencyjny z MSDN AA. No trudno.

Odp: Czy istnieje możliwość zrobienia samemu partycji RECOVERY ?
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Październik 2009, 22:47:55 »
A co za problem postawic system i aktywowac na drugim komputerze tym samym kluczem z MSDN AA?.

Offline Madzia

  • *****
  • 1220
Odp: Czy istnieje możliwość zrobienia samemu partycji RECOVERY ?
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Październik 2009, 23:03:24 »
Dzięki ale wpisać na google to każdy potrafi. Poczytałem trochę i doczytałem, że się nie da :(. Nie da się zrobić oryginalnej partycji RECOVERY na bazie zainstalowanego systemu takiej jaką dostarcza np. z kupnem laptopa Toshiba, HP, Acer itd. Nie twierdziłem, że zrobienie takiej partycji miałobyć legalne lub nielegalne w każdym razie miało przechowywać klucz licencyjny z MSDN AA. No trudno.
Co znaczy sie nie da? A oni (HP...itp.) jak robia? ;D

Offline Mike

Odp: Czy istnieje możliwość zrobienia samemu partycji RECOVERY ?
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Październik 2009, 00:36:09 »
Klucz licencyjny MSDN AA jest jednorazowy - można go użyć tylko raz. Przy następnej instalacji trzeba się postarać o nowy klucz. Czy to jakaś nowość ?  :-\ Chodzi mi o to że nie chce więcej się starać o ten durny klucz licencyjny kiedy będę chciał sformatować komputer - a nie stawiać system na drugim komputerze. Gdzie napisałem że chcę stawiać system na drugim komputerze ? Jeśli dla kogoś jest to zaskoczenie to cytuję:

5. Czy licencja (albo klucz) odblokowuje oprogramowanie na stałe?
Nie - klucz pozwala Ci na zainstalowanie oprogramowania tylko raz. Jeżeli musisz przeinstalować oprogramowanie- skontaktuj się ze swoim administratorem.

A cytat został wzięty z http://www.codeguru.pl/faq.aspx#16

Jeśli dalej się upieracie przy swoim to chyba się kompletnie nie rozumiemy. Jesteście pewni że wiecie czym jest i znacie regulamin MSDN AA wypowiadając się na ten temat czy po prostu nie rozumiecie o co mi chodzi i klepiecie żeby napisać ?

Cytuj
Co znaczy sie nie da? A oni (HP...itp.) jak robia? ;D
Jeśli wiesz jak się robi napisz szczegółowo jak , chętnie posłucham ? Jest to możliwe ale napewno czegoś takiego nie stworzysz, chyba że posiadasz zezwolenie Microsoft-u i specjalne narzędzia, bo nie mam tu na myśli zrobienie zwykłego obrazu dysku GHOST-a tylko partycję RECOVERY wraz z bootowalną płytą odzyskującą zarejestrowany system na stałe. Na nie jednym forum pytali i nikt nie wie a tu widzę wiecie. Dzielcie się informacjami  :D. Przecież o to właśnie pytam
« Ostatnia zmiana: 16 Październik 2009, 00:51:29 wysłana przez Mike »

Odp: Czy istnieje możliwość zrobienia samemu partycji RECOVERY ?
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Październik 2009, 08:32:37 »
Nie zgodze sie ze klucz z MSDN AA mozna uzyc raz ;).Moze i regulamin swoje mowi ale teoria i praktyka to 2 rozne rzeczy
« Ostatnia zmiana: 16 Październik 2009, 08:35:06 wysłana przez michalus »

Offline Bartos

  • ***
  • 148
Odp: Czy istnieje możliwość zrobienia samemu partycji RECOVERY ?
« Odpowiedź #7 dnia: 16 Październik 2009, 09:02:38 »
czy istnieje jakiś program albo możliwość zrobienia partycji RECOVERY z dysku systemowego oraz płyty bootowalnej

takie rzeczy można zrobić m.in na lapkach Lenovo jest tam program do robienia kopii zapasowej i płyty botowalnej, nawet z własnymi zainstalowanymi programami
mógłbyś spróbować takim programem Lenovo One Key Rescue
http://www.nhl.pl/index.php?showtopic=22933 tutaj jest opiś jak to wygląda w przypadku lenovo, dokładnie pkt 16
Windows MX RGB......Windows 7HP x64

Offline Madzia

  • *****
  • 1220
Odp: Czy istnieje możliwość zrobienia samemu partycji RECOVERY ?
« Odpowiedź #8 dnia: 16 Październik 2009, 10:28:06 »
Cytuj
Co znaczy sie nie da? A oni (HP...itp.) jak robia? ;D
Jeśli wiesz jak się robi napisz szczegółowo jak , chętnie posłucham ? 
No wlasnie ja pytam jak :P

Odp: Czy istnieje możliwość zrobienia samemu partycji RECOVERY ?
« Odpowiedź #9 dnia: 24 Październik 2009, 15:51:58 »
Zapoznaj się z oprogramowaniem firmy paragon : http://www.paragon-software.com/pl/. Programy te są często dołączane do czasopism komputerowych typu chip czy pc world.

firefighter1

Odp: Czy istnieje możliwość zrobienia samemu partycji RECOVERY ?
« Odpowiedź #10 dnia: 26 Październik 2009, 11:14:21 »
jak wejdziesz w centrum akcji w win7 to jest taka magiczna opcaja Utwórz dysk przywracania - recovery disc. Poczytaj o tym trochę

Odp: Czy istnieje możliwość zrobienia samemu partycji RECOVERY ?
« Odpowiedź #11 dnia: 28 Październik 2009, 18:56:36 »
Jezeli chcesz stworzyc partycje recovery cos na wzor laptopow i do tego plyte bootowalna to nie jest to problem wystarczy sciagnac program ACRONIS TRUE IMAGE. Na googlach jest kilka tematow obslugi tego programu :) Prosty w obsludze i co najwazniejsze recovery dziala super :)

Odp: Czy istnieje możliwość zrobienia samemu partycji RECOVERY ?
« Odpowiedź #12 dnia: 29 Październik 2009, 09:37:51 »
Apollo250, czy używałeś Acronisa do odtworzenia "siódemki"? coś mi się wydaje, że będzie problem, jeśli na dysku jest więcej partycji... Bo chyba trzeba zrobić kopię całego dysku (1 TB ... - dużo...)
Przy odtworzeniu "siódemki" ważna chyba jest również ta partycja "zarezerwowana przez system"
Może trzeba zrobić obraz również tej partycji, a może da się zrobić jednocześnie obraz dwóch partycji tej ukrytej i systemowej? Nie próbowałem, więc nie wiem... Chętnie posłucham kogoś, kto już tego próbował.
Pozdrawiam - Leszek 

Odp: Czy istnieje możliwość zrobienia samemu partycji RECOVERY ?
« Odpowiedź #13 dnia: 30 Październik 2009, 11:11:14 »
Ehh.
Robisz obraz partycji który umieszczasz na partycji nazwijmy ją Recovery. Tylko ówczesne partycja ma być odpowiednio przygotowana.

Macie lenie -> http://www.thefreecountry.com/utilities/partitioneditors.shtml
Retail 10.5.8 Leopard / Vanilla / Chameleon v2 / EFIv10
Asus R II E/Intel Ci7 920 D0/NH-U12P SE 1366/GTX 285 Zotac 1GB AMP! Edition/3x2GB 1600MHz HyperX CL9/1TB 7200.12/CFT-750-14C/WMP300N/VA9003BWS/W2448HC