TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Tuner Tv pod Windows 7

Tuner Tv pod Windows 7
« dnia: 30 Wrzesień 2009, 10:31:04 »
Witam.
Jak wiadomo karty Tv zawsze mają problemy ze sterownikami do nowych systemów.
Chcę kupić sobie tuner tv.Używam 64 bitowego systemu Windows 7.
Które Tunery chodzą bez problemu pod siódemką x64.
Kartę tv podłączyłbym normalnie do zwykłej kablówki (analog).
Zależy mi również na zgrywaniu materiału.
Wiem ze strony głównej serwisu że ponoć karty firmy Compro Technology są zgodne z windows 7 ale ja
proszę o jakieś inne sugestie  :)
Mogą być nawet jakieś wynalazki z allegro ale byle by działały na Windowsie 7 x64.
Pozdrawiam


Odp: Tuner Tv pod Windows 7
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Październik 2009, 09:43:48 »
Używam leadtek winfast tv2000 xp expert i nie ma żadnych problemów na win 7 x64 7100RC. Wszystko działa od pierwszej bety. Nigdy żadnej zawieszki, obraz elegancki, jakość nagrywania super. Karta tania jak barszcz i do kablówki w zupełności wystarczy.

Odp: Tuner Tv pod Windows 7
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Październik 2009, 09:44:02 »
Ok, a jak sprawa wygląda na RTM?

Odp: Tuner Tv pod Windows 7
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Październik 2009, 12:13:40 »
slawekxc jak niby to zrobiłeś?? Mam tą kartę i zawsze były z nią problemy od XP, poprzez Vistę (to już straszna padaka) i teraz W7. Po pierwsze nie jest zgodna z aero, a najgorsze jest to że ten gówniany program od leadteca nie pozwala na równomierne rozciągnięcie obrazu. A teraz większość filmów, wydarzeń sportowych, ogólnie większość materiału z TV jest w 16:9, no i mając monitor panoramiczny mamy pasy z góry z dołu i po bokach - padaka.
Oczywiście time shift też nigdy mi nie działało, obraz się zatrzymuje a dźwięk idzie dalej.

Odp: Tuner Tv pod Windows 7
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Październik 2009, 10:53:52 »
Witam,
na codzien uzywam leadtek-a winfast pxpvr2200. Działa pod XP/VISTA/7 32&64bit. Jedyny minus to to, ze nie moge jej odpalic po linuxem - choc niedlugo bedzie wspierana.
Znajomy posiada leadtek winfast tv2000 xp expert i tez wszystko dziala jak nalezy.

@szuineg
Jest zgodna z aero  ;)
Rozciaganie dziala na panoramicznych ekranach.
Time shifting rowniez dziala ;)
Na poczatek proponuje Ci zainstalowanie najnowszych sterownikow zarowno tunera tv jak i k.muzycznej i graficznej oraz najnowszy PVR2 do obslugi tunera.
W razie problemow pisz na P/W.

Pozdrawiam

Odp: Tuner Tv pod Windows 7
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Październik 2009, 11:08:18 »
Pożyczyłem od kumpla ten tuner leadtek winfast tv2000 xp expert dla sprawdzenia i nie działa mi.
Wgrałem te stery od Visty najnowsze ze strony Leadteka 6.0.109.66 x64 oraz aplikacje WinFast PVR2 2.0.3.24
Kartę windows wykrywa, sterowniki się instalują, niby jest dobrze ale jak włączam program WinFast PVR2 to po chwili wyskakuje błąd aplikacji i wyłącza się.To samo przy sterach 6.0.109.7000 które wgrywają się z windows update.Próbowałem ze zgodnością winxp, Vista z uprawnieniami administratora i za każdym razem mam błąd aplikacji a i gdy włączam tą aplikacje to wyłącza mi się dźwięk (włącza się "Mute")
Na jakich sterach to uruchamialiście?Ewentualnie napiszcie jak po kolei zainstalować sterowniki itp.
Wersja mojego Windowsa to Windows 7 Enterprise RTM Evaluation x64

Odp: Tuner Tv pod Windows 7
« Odpowiedź #6 dnia: 18 Październik 2009, 13:20:19 »
Pożyczyłem od kumpla ten tuner leadtek winfast tv2000 xp expert dla sprawdzenia i nie działa mi.
Wgrałem te stery od Visty najnowsze ze strony Leadteka 6.0.109.66 x64 oraz aplikacje WinFast PVR2 2.0.3.24
Kartę windows wykrywa, sterowniki się instalują, niby jest dobrze ale jak włączam program WinFast PVR2 to po chwili wyskakuje błąd aplikacji i wyłącza się.To samo przy sterach 6.0.109.7000 które wgrywają się z windows update.Próbowałem ze zgodnością winxp, Vista z uprawnieniami administratora i za każdym razem mam błąd aplikacji a i gdy włączam tą aplikacje to wyłącza mi się dźwięk (włącza się "Mute")
Na jakich sterach to uruchamialiście?Ewentualnie napiszcie jak po kolei zainstalować sterowniki itp.
Wersja mojego Windowsa to Windows 7 Enterprise RTM Evaluation x64

I tak wychodzą legendy. Już miałem brać ten tuner allegro, ale jak widać się wstrzymam:/

Odp: Tuner Tv pod Windows 7
« Odpowiedź #7 dnia: 19 Październik 2009, 22:02:49 »
Jednak działa.Wgrałem świeży system i teraz jest ok.Podejrzewam że miałem coś wgranego co gryzło się z aplikacją ale nie doszedłem co to było.

Odp: Tuner Tv pod Windows 7
« Odpowiedź #8 dnia: 21 Październik 2009, 10:22:01 »
Jednak działa.Wgrałem świeży system i teraz jest ok.Podejrzewam że miałem coś wgranego co gryzło się z aplikacją ale nie doszedłem co to było.

Możesz podać dokładny model tunera, wersję sterowników i aplikację na której Ci działało?

Pozdrawiam.

Odp: Tuner Tv pod Windows 7
« Odpowiedź #9 dnia: 23 Październik 2009, 19:13:47 »
Dzisiaj Leadtek wydal aktualizacje sterowniow i oprogramowania do tunerow tv.
http://leadtek.com/eng/support/list_driver.asp

Odp: Tuner Tv pod Windows 7
« Odpowiedź #10 dnia: 03 Listopad 2009, 15:26:14 »
Mnie jakoś te sterowniki nie chcą się zainstalować.

Odp: Tuner Tv pod Windows 7
« Odpowiedź #11 dnia: 03 Listopad 2009, 19:23:05 »
Mnie jakoś te sterowniki nie chcą się zainstalować.

Sproboj czystej instalacji, najnowszych sterow i najnowszy program.
Sproboj nie instalowac zadnych kodekow poza tymi juz zawartymi w programie....
Powinno zalatwic sprawe zwlaszcza ze kilku znajomych uzywa tych kart....nie maja z nimi zadnych problemow. Czasami przy zintegrowanej k. muzycznej Realteka trzeba kilka rzeczy ustawic...

Odp: Tuner Tv pod Windows 7
« Odpowiedź #12 dnia: 04 Listopad 2009, 12:03:51 »
W tym problem, że instalacja była robiona na czysto.Windows 7 wszystkie stery sam instaluje oprócz karty winfast expert.Ściągam stery ze strony leadtek, uruchamiam ten plik exe cos tam instaluje potem restart i dalej nic.Ponowna próba też nic nie daje.Karte muz.mam zintegrowaną bo mój sound blaster live zdemontowałem z powodu braku sterów.