TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Kilka ogólnych pytań o Windows7

Kilka ogólnych pytań o Windows7
« dnia: 23 Wrzesień 2009, 15:27:42 »
Witam serdecznie

Kupiłem ostatnio laptopa firmy toshiba z możliwością windows7 upgrade. Koszt takiej zabawy to 30 euro. Będzie to wersja windows7 home premium 32. i tutaj moje pytanie jest następujące. Czy opłaca się bawić w taki upgrade czy może lepiej jakoś inaczej przesiąść się na windows7? Widziałem że wielu użytkowników używa już teraz windows7 (chyba najczęściej w wersji ultimate). Czy jest jeszcze jakaś możliwość pobrania takiego czegoś? Do tej pory używałem cały czas windowsa xp więc za bardzo się na tym wszystkim nie znam.
Jestem nowy na forum więc proszę o wyrozumiałość i pomoc.

Pozdrawiam

Odp: Kilka ogólnych pytań o Windows7
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Wrzesień 2009, 15:44:09 »
Tak jest mozliwosc pobrania wersji RTM.Jesli jestes studentem uczelni technicznej i masz dostep chociazby do MSDNu.A jesli nie masz to i tak istnieje taka mozliwosc.Linki znajduja sie na oficjalnym bloogu tego forum.Upgrade mozesz zrobic ale czesto po upgrade sypie sie potem system.A czysta instalacja jest najlepsza     

Odp: Kilka ogólnych pytań o Windows7
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Wrzesień 2009, 20:39:03 »
zwykłemu userowi wersja hp powinna w zupełności wystarczyć, w ultimate jest za dużo nieużytecznych funkcji..

Offline Madzia

  • *****
  • 1220
Odp: Kilka ogólnych pytań o Windows7
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Wrzesień 2009, 00:23:01 »
Kupujac toshibę skompromitowałeś się, ale do rzeczy. Upgrade to glupota. Jesli juz to kup normalna wersje, albo badz piratem tak jak my :D

Odp: Kilka ogólnych pytań o Windows7
« Odpowiedź #4 dnia: 24 Wrzesień 2009, 00:27:47 »
Kupujac toshibę skompromitowałeś się, ale do rzeczy. Upgrade to glupota. Jesli juz to kup normalna wersje, albo badz piratem tak jak my :D
Hehe i zaloz sobie jeszcze opaske na 1 oko ;D

Offline Madzia

  • *****
  • 1220
Odp: Kilka ogólnych pytań o Windows7
« Odpowiedź #5 dnia: 24 Wrzesień 2009, 00:42:54 »

Odp: Kilka ogólnych pytań o Windows7
« Odpowiedź #6 dnia: 24 Wrzesień 2009, 13:32:19 »
Czemu kupując toshibę się skompromitowałem? Niestety chyba ciężko będzie z piratem ponieważ potrzebuję komputer do pracy i często jestem z nim na mieście itd itd więc w razie kontroli to trochę lipa. A co do upgradu to pisałem do microsoftu. Dostanę po premierze płytkę z czystym systemem który będę mógł od zera po formacie starego systemu zainstalować. Więc chyba nie taki upgrade straszny jak się wydaje :D

pozdrawiam

Odp: Kilka ogólnych pytań o Windows7
« Odpowiedź #7 dnia: 24 Wrzesień 2009, 14:38:39 »
Na miescie to nie ale w pracy to lepiej miec oryginal :).To Toshiba jest hojna w tym zakresie bo z producentami laptopow to roznie jest

Odp: Kilka ogólnych pytań o Windows7
« Odpowiedź #8 dnia: 24 Wrzesień 2009, 22:06:21 »
Kupujac toshibę skompromitowałeś się, ale do rzeczy. Upgrade to glupota. Jesli juz to kup normalna wersje, albo badz piratem tak jak my :D

Co do toshiby... nie wiem jak teraz ale ja mam stary laptop toshiby z procesorem celeron 600. Wtedy to był hicior warty ponad 5k no i ten olbrzymi dysk aż 6GB.
Działa do dziś tylko do trochę innych celów: wywaliłem wiatraka,dokupiłem dysk 120GB za troche ponad 100 z allegro,postawiłem tam wina 2003 i kilka miesięcy temu odpaliłem. Zainstalowałem dwa programy: utorrent i jdownloader, resetnołem i... schowałem za regał :)
Utorrent i jdownloadera obsługuje przez interfejs www a kontrole mam przez zdalny pulpit. Od około 3miesięcy raz tylko wyciągałem go żeby odpalić bo prądu za długo nie było i kaputneła bateria. Teraz tonie toshiba, teraz to ściągarka.

Co do tematu to wersja hp wystarczy w zupełności  wystarczy.
Życie jest zbyt krótkie żeby się nie bawić.
--------------------------

Offline Madzia

  • *****
  • 1220
Odp: Kilka ogólnych pytań o Windows7
« Odpowiedź #9 dnia: 24 Wrzesień 2009, 23:04:38 »
No bo kiedys toshiba byla dobra, a teraz duzo awaryjnych egzemplarzy jest i sa reklamacje i zwroty.
Teraz HP jest najlepsze, jesli chodzi o laptopy. Najmniej sie psuje, ale i kosztuje :D

Odp: Kilka ogólnych pytań o Windows7
« Odpowiedź #10 dnia: 25 Wrzesień 2009, 09:58:07 »
Teraz HP jest najlepsze, jesli chodzi o laptopy. Najmniej sie psuje, ale i kosztuje :D

Jakieś źródło na poparcie tej jakże śmiałej tezy? W sensie jakaś lineczka do wiarygodnych danych serwisowych?

Phil


Offline Madzia

  • *****
  • 1220
Odp: Kilka ogólnych pytań o Windows7
« Odpowiedź #11 dnia: 25 Wrzesień 2009, 10:42:15 »
Pracuje teraz w ABC Data. Najwiekszy dystrybutor sprzetu komputerowego. Stronke sobie wygooglaj. O danych serwisowych zapomnij :D Musisz mi uwierzyc, albo nie :D Twoja sprawa :D

Odp: Kilka ogólnych pytań o Windows7
« Odpowiedź #12 dnia: 25 Wrzesień 2009, 11:48:20 »
Pracuje teraz w ABC Data. Najwiekszy dystrybutor sprzetu komputerowego. Stronke sobie wygooglaj. O danych serwisowych zapomnij :D Musisz mi uwierzyc, albo nie :D Twoja sprawa :D

Moje pytanie było uzasadnione. Dużo ludzi narzeka właśnie na laptopy HP, które najbardziel lubią się zepsuć tuż po gwarancji. Dochodzi jeszcze kwestia serwisu, który do zbyt user friendly nie należy.


Phil

Offline Madzia

  • *****
  • 1220
Odp: Kilka ogólnych pytań o Windows7
« Odpowiedź #13 dnia: 25 Wrzesień 2009, 12:09:25 »
No ja ci mowie, na podstawie tego co wyzej, a nie na podstawie bajek z internetu.

Odp: Kilka ogólnych pytań o Windows7
« Odpowiedź #14 dnia: 26 Wrzesień 2009, 12:00:05 »
Madzia pracujesz dla ABC Data i piracisz ;D, i do tego się przyznajesz :D to mi smakuje małą kompromitacją  ;)
Użytkownik Windows 7 RC 7100