TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

zmiana położenia dokumentów i muzyki

zmiana położenia dokumentów i muzyki
« dnia: 05 Wrzesień 2009, 00:22:23 »
Witam, właśnie zainstalowałem Windows 7 i chciałbym przenieść folder dokumentów i muzyki na inną partycję. W Viście jakoś dałem sobie z tym radę jednak tutaj nie mogę> Załączam screen i prosze o pomoc :)
http://img228.imageshack.us/img228/4794/beztytuumfs.jpg

Odp: zmiana położenia dokumentów i muzyki
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Wrzesień 2009, 12:08:31 »
ktoś ma jakąś metodę na zmianę położenia całego użytkownika (tam gdzie jest moje dokumenty, moja muzyka, moje filmy itp)

Odp: zmiana położenia dokumentów i muzyki
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Wrzesień 2009, 12:34:37 »
Dajesz na uwzględnij folder, a tamte dwa standardowe, zaznacz i kliknij usuń (one nie znikną z dysku, więc będzie można przenieść z nich dane do innego folderu) W twoim folderze jaki ustawisz, będą zapisywane domyślnie dokumenty, a w wypadku muzyki, WMP i Media Center, bez żadnej konfiguracji będą tam szukać multimediów.

Co do całego użytkownika, to pewnie coś w rejestrze, podobnie jak Program Files, ale o to trzeba zapytać googli.
« Ostatnia zmiana: 05 Wrzesień 2009, 12:36:24 wysłana przez lolasher »

Odp: zmiana położenia dokumentów i muzyki
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Wrzesień 2009, 12:46:22 »
dzięki!

Odp: zmiana położenia dokumentów i muzyki
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Wrzesień 2009, 11:08:12 »
ktoś może doszedł jak zrobić z tym użytkownikiem co wspominałem wcześniej?

Odp: zmiana położenia dokumentów i muzyki
« Odpowiedź #5 dnia: 14 Wrzesień 2009, 11:44:27 »
Zmiany poszczególnych folderów użytkownika:
na dysku z winda -> użytkownicy -> nazwa użytkownika -> np.moje dokumenty i prawym właściwości.



Może zainteresuje cię jeszcze http://www.hotfix.pl/articles.php?article_id=184
« Ostatnia zmiana: 15 Wrzesień 2009, 11:43:52 wysłana przez cendros »
Życie jest zbyt krótkie żeby się nie bawić.
--------------------------

Odp: zmiana położenia dokumentów i muzyki
« Odpowiedź #6 dnia: 15 Wrzesień 2009, 11:32:00 »
jak zmienić folder moje dokumenty wiem. Mi chodzi o całego użytkownika

Odp: zmiana położenia dokumentów i muzyki
« Odpowiedź #7 dnia: 15 Wrzesień 2009, 11:50:20 »
Znalazłem coś takiego. Potem to i inne "porady" na wirtualnej maszynie sprawdzę albo jak ktoś ma czas niech przetestuje.

http://forums.techarena.in/windows-software/1183763.htm
« Ostatnia zmiana: 15 Wrzesień 2009, 12:11:58 wysłana przez cendros »
Życie jest zbyt krótkie żeby się nie bawić.
--------------------------

Odp: zmiana położenia dokumentów i muzyki
« Odpowiedź #8 dnia: 15 Wrzesień 2009, 13:22:59 »
Położenie profilu uzytkownika jest zarejestrowane w HKLM\Software\Microsoft\WindowsNT\CurrentVersion\ProfileList

W tym kluczu trzeba znalesc SID odpowiadajace naszemu profilowi i zmodyfikowac wpis ProfileImagePath

Odp: zmiana położenia dokumentów i muzyki
« Odpowiedź #9 dnia: 15 Wrzesień 2009, 13:23:26 »
ktoś ma jakąś metodę na zmianę położenia całego użytkownika (tam gdzie jest moje dokumenty, moja muzyka, moje filmy itp)

Położenie profilu uzytkownika jest zarejestrowane w HKLM\Software\Microsoft\WindowsNT\CurrentVersion\ProfileList

W tym kluczu trzeba znalesc SID odpowiadajace naszemu profilowi i zmodyfikowac wpis ProfileImagePath