TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Problem Xp - 7

Problem Xp - 7
« dnia: 23 Sierpień 2009, 14:17:21 »
Szukałem na forum podobnego problemu ale nic nie znalazłem google też mało pomagają :P

Mój problem wygląda następująco - jako system przez dłuższy okres miałem zainstalowanego Sevene , lecz ostatnio postanowiłem powrócić do XP. Już po zainstalowaniu XP wystąpił problem.
Na dysku E nie mam dostępu do folderu z plikami ( filmy ). Próbowałem to rozwiązać przenosząc pliki do innego folderu dzięki płycie live cd ubuntu, lecz to też nic nie daje wyskakuje odmowa dostepu do czy to filmu lub txt. . Ma ktoś jakiś pomysł lub rozwiązanie tego problemu.

dawidengler

Odp: Problem Xp - 7
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Sierpień 2009, 14:31:36 »
czy ten komunikat ma poniższą treśc " obecnie nie masz uprawnień dostępu to tego folderu"

Odp: Problem Xp - 7
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Sierpień 2009, 14:33:19 »
Dokładkie tak E:\blablabla\bla bla bla nie jest dostępny.
Odmowa dostępu.

dawidengler

Odp: Problem Xp - 7
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Sierpień 2009, 14:35:20 »
wykonaj następującą czynnośc: "kliknij przycisk kontynuuj aby uzyskac na stałe dostęp do tego folderu"

Odp: Problem Xp - 7
« Odpowiedź #4 dnia: 23 Sierpień 2009, 14:44:16 »
wykonaj następującą czynnośc: "kliknij przycisk kontynuuj aby uzyskac na stałe dostęp do tego folderu"
a i mam xp home ;/
wygląda to następująco



Zaznaczę jeszcze to, że przenosząc pliki z niedostępnego folderu tak jak na ss do innego, nie mogę odtworzyć tego pliku ,a na ubuntu live cd działa bez zarzutu ...

dawidengler

Odp: Problem Xp - 7
« Odpowiedź #5 dnia: 23 Sierpień 2009, 14:53:51 »
spróbuj użyc programu unlocker klikając prawym klawiszem myszy na zablokowany folder i wybierz opcje odblokuj
« Ostatnia zmiana: 23 Sierpień 2009, 14:58:45 wysłana przez A$IOR »

Odp: Problem Xp - 7
« Odpowiedź #6 dnia: 23 Sierpień 2009, 15:08:12 »
spróbuj użyc programu unlocker klikając prawym klawiszem myszy na zablokowany folder i wybierz opcje odblokuj

próbowałem już i unlockerem i nic to nie daje


nic, znalazłem "rozwiązanie" ale jest dość żmudne zmiana nazwy pliku i przeniesienie go na inny dysk przez live cd ehh

Nic dzięki za pomoc, a jakby ktoś znał inne rozwiązanie tematu to proszę o porady

Odp: Problem Xp - 7
« Odpowiedź #7 dnia: 24 Sierpień 2009, 12:10:37 »
klikasz prawym przyciskiem na folderze filmy-> wybierasz wlasciwosci -> zabezpieczenia

teraz masz okienko z informacja kto jest wlascicielem -

jesli masz jakis uzytkownikow z nazwa skladajaca sie z samych cyferek i literek to ich po prostu usun - to pozostalosc po poprzednim systemie

w oknie zabezpieczenia klikasz sobie zaawansowane i wybierasz zamien wpisy uprawnien

teraz tylko musisz odczekac chwile, az wszyskie katalogi i pliki uzyskaja nowe uprawnienia