TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

problem z SM Bus w wersji 6956

problem z SM Bus w wersji 6956
« dnia: 23 Grudzień 2008, 14:38:15 »
W moim przypadku po instalacji wspomnianej wersji na płycie GA P35C DS3R, wystąpił problem z SM Bus - niemożność zainstalowania sterowników. Chyba w związku z tym nie mam wykrytych dysków SATA, lecz system pokazuje że są to dyski ATA. Przy testach wydajności systemu RAM 7.1; procesor 7.1; grafika 6.0 & w grach 4.5, wydajność dysku systemowego wynosi 3.0.
Instalacja sterowników chipsetu z płyty producenta jak i ze strony Gigabyte nie skutkuje - nieobsługiwany system operacyjny. Pobrałem ze strony Intela najnowszą wersję sterowników do chipsetu i przy odpalaniu setupu - dokładnie to samo. Przy instalacji ręcznej - aktualizuj sterownik - i wskazaniu foldera dla Visty, coś drgnęło i jakiś sterownik został zainstalowany, ale dalej mam dyski ATA.
Czy da się coś z tym zrobić, czy też to przypadłość typowa dla prebety?????

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: problem z SM Bus w wersji 6956
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Grudzień 2008, 16:11:09 »
Dziwne, że nie wykrywa dysków jako SATA  ??? Przecież wzorowany na Viście nie powinien mieć problemów.