TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Mam problem

Offline tbgkol

  • *****
  • 2132
  • "Live together, die alone, man."
Mam problem
« dnia: 18 Grudzień 2008, 22:18:41 »
Mam problem, ponieważ zainstalowałem Windows Server 2008 Standard x64 i teraz mam problem z zainstalowaniem sterowników do antenki wi-fi dołączonej do płyty głównej ASUS P5N32 - SLI Premium(Wi-fi AP Edition), sterowniki od Visty nie chciały się zainstalować. Dopiero po rozpakowaniu instalki zainstalowałem stery prez menedżer urządzeń, niby wszystko ładnie, tyle, że nie wynajduje żadnych sieci, od razu mówię że restartowałem kompa. Antenka normalnie działa pod Vistą x64. Macie może jakieś pomysły? Może spróbować zainstalować stery od XP? lub Server 2003?

/edit: Stery od 2003/XP nie działają.
« Ostatnia zmiana: 18 Grudzień 2008, 22:49:10 wysłana przez tbgkol »
Odszedłem z powodu chamstwa michaua. ;)

Odp: Mam problem
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Grudzień 2008, 23:30:15 »
Bo musisz do sieci WiFi doinstalować dodatkowy składnik systemu. Nie pamiętam jak on się nazywa, ale przy starcie systemu gdy pokazuje się okno z informacjach o komputerze jest taki odnośnik, za pomocą którego można wybrać komponenty do zainstalowania.

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Mam problem
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Grudzień 2008, 10:50:17 »
Jak dobrze kojarzę płytę główną i to ta z wbudowanym Wi-Fi to są problemy z tym Wi-Fi.

Offline tbgkol

  • *****
  • 2132
  • "Live together, die alone, man."
Odp: Mam problem
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Grudzień 2008, 14:37:29 »
W trybie awaryjny też próbowałem nic nie działa.
Stery zainstalowałem, ale program do włączania antenki tzn. ASUS Wi-Fi AP Solo nie działa, a jak ustawiam tryb zgodności lub uruchomienie jako admin to program się wiesza.
Odszedłem z powodu chamstwa michaua. ;)

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Mam problem
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Grudzień 2008, 17:01:19 »
Za dużo bajerów i tyle.  :-\

Offline luto

  • ***
  • 203
Odp: Mam problem
« Odpowiedź #5 dnia: 22 Grudzień 2008, 20:57:07 »
jak oryginalny win to pisz do supportu M$
Netbook: Acer Aspire One, Intel Atom 1,6, 1 Gb Ram, Intel 950, W7 B.7100
LAPTOP HP530: 1,5 Ghz, 1,5 Gb Ram, Intel 950, XP Prof SP3
HOMEPC: 1,7 Ghz, 1 Gb Ram, GeForce 4, Vista Ultimate
HOMEPC: 500 Mhz, 256 Mb Ram, Riva TNT2, XP Prof SP3

Offline tbgkol

  • *****
  • 2132
  • "Live together, die alone, man."
Odp: Mam problem
« Odpowiedź #6 dnia: 22 Grudzień 2008, 23:06:34 »
jak oryginalny win to pisz do supportu M$

Z technetu więc myśle, że tym bardziej pomogą. ;)
Odszedłem z powodu chamstwa michaua. ;)

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Mam problem
« Odpowiedź #7 dnia: 23 Grudzień 2008, 16:02:50 »
Ale po co do Microsoftu? Może coś nie tak ze sprzętem?

Offline tbgkol

  • *****
  • 2132
  • "Live together, die alone, man."
Odp: Mam problem
« Odpowiedź #8 dnia: 23 Grudzień 2008, 16:41:54 »
Ale po co do Microsoftu? Może coś nie tak ze sprzętem?

Mam problem, ponieważ zainstalowałem Windows Server 2008 Standard x64 i teraz mam problem z zainstalowaniem sterowników do antenki wi-fi dołączonej do płyty głównej ASUS P5N32 - SLI Premium(Wi-fi AP Edition), sterowniki od Visty nie chciały się zainstalować. Dopiero po rozpakowaniu instalki zainstalowałem stery prez menedżer urządzeń, niby wszystko ładnie, tyle, że nie wynajduje żadnych sieci, od razu mówię że restartowałem kompa. Antenka normalnie działa pod Vistą x64. Macie może jakieś pomysły? Może spróbować zainstalować stery od XP? lub Server 2003?

/edit: Stery od 2003/XP nie działają.

Gratuluje czytania ze zrozumieniem...
Odszedłem z powodu chamstwa michaua. ;)

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Mam problem
« Odpowiedź #9 dnia: 23 Grudzień 2008, 17:09:48 »
Sobie?  :D To, że działa z jednym systemem to nie znaczy że ma działać z innym. Prędzej bym szukał u producenta sprzętu sterowników działających z systemem Windows a nie w Micosofcie, że nie działa sprzęt ASUSa.

Offline tbgkol

  • *****
  • 2132
  • "Live together, die alone, man."
Odp: Mam problem
« Odpowiedź #10 dnia: 23 Grudzień 2008, 17:29:00 »
Ale MS może podpowiedzieć co zrobić, astery z pod Visty powinny teoretycznie działać pod 2k8 bo to to samo jądro. A wogóle to cię zrozumiałem, że chodzi ci o to że antenka zepsuta jest. ;)
Odszedłem z powodu chamstwa michaua. ;)

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Mam problem
« Odpowiedź #11 dnia: 23 Grudzień 2008, 17:36:35 »
Ja jak kupiłem drukarkę to dzwoniłem do producenta drukarki i go męczyłem.

Offline tbgkol

  • *****
  • 2132
  • "Live together, die alone, man."
Odp: Mam problem
« Odpowiedź #12 dnia: 23 Grudzień 2008, 19:42:22 »
No ja też męczyłem przez pewien czas Pandę(tzn. producenta Pandy, proszę bez skojarzeń! ;)) i po tych moich telefonach przysłali mi betę pandy x64 dla Visty, ale tu nie będę się tym zajmować, bo właściwiw sobie tylko zainstalowałem 2k8 dla zobaczenia jego, a system był z TechNetu, więc nic straciłem. ;)
Odszedłem z powodu chamstwa michaua. ;)

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Mam problem
« Odpowiedź #13 dnia: 23 Grudzień 2008, 19:51:36 »
Ja uważam, że to Producenci sprzętu powinni się troszczyć o poprawność działania sprzętu pod systemami operacyjnymi a nie w tym przypadku Microsoft.

Offline Mercor

  • *****
  • 557
Odp: Mam problem
« Odpowiedź #14 dnia: 27 Grudzień 2008, 17:57:01 »
Ja uważam, że to Producenci sprzętu powinni się troszczyć o poprawność działania sprzętu pod systemami operacyjnymi a nie w tym przypadku Microsoft.

Producenci jednak uważają inaczej, niestety....do tej pory nie doczekałem się sterowników do Mobility Radeon`a X1600 ani od BenQ`a ani od ATI. BenQ pisze ze nie wspieraja Visty i to ATI powinno dostarczyc stery, a ATI pisze że nie wspieraja tych produktów i stery zobowiazany jest dostarczyc producent laptopa. Na ratunek przeszedl MS ktory zrobil sterownik, no ale jego dzialanie zostawia troche do zyczenia niestety.