TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Problemy ze sterownikami Nvidi

Problemy ze sterownikami Nvidi
« dnia: 26 Lipiec 2009, 16:42:05 »
Witam
Zarejestrowałem się ,żeby opisać mój problem z W7

Instalowałem RC 32 wersję angielską z płyty z PCWKomputer i pobierłem z Update polskie bibllioteki.

Wykrył sieć prawidłowo ,poinstalował poprawki i stery - nawet do dongla od Liveboxa sam zainstalował -więc  niby Hapy.
Zainstalowałem AdobeRadera ,Winrara,stery do kamerki Philipsa,stery do starego kontrolera Adapteka na SCSI ,Skypa i GG no i oczywiście stery do Nvidi - mam kartę Galaxy 7900GS.
No i własnie ze sterami mam kłopot - zmieniałem je na wiele wersji ;starsze ,nowsze,najnowsze - od Visty też próbowałem.

Problem polega na tym ,że jak mam zainstalowane stery ,to grafika w necie działa bez zarzutu ,filmy (wszelkie formaty w WMP) odtważają się bezproblemowo-problem zaczyna się w momencie kiedy chcę wyświetlić fotkę z HDD ,uruchomić grę ,uruchomić kamerkę w Skype a nawet próba uruchomienia GG w trybie do pisania ,każda ingerencja w ustawienia 3D w panelu sterowania Nvidi powoduje zerwanie synchronizacji na wyświetlaczu (IIYAMA 22`panorama) i jedynie restart komputera pozwala powrócić do stanu "widzialnego"

Wygląd ekranu po zaistnieniu problemu wygląda tak:.

Kiedy odinstaluję stery Nvidi to oprucz 3D wszystko dziła ok.
Tak ,jak pisałem ratunkiem jest restart - nie mam pomysłu jak to rozwiązać - nowego sytemu nie używam ,bo jak dla mnie jest gorzej niż LINUXEM i system nadaje się w tym stanie jedynie do oglądania internetu.
Postanowiłem więc na tym forum poszukć pomocy ,jeżeli nie uda mi się znaleźć rozwiązania to system poleci z dysku ,jako bezużyteczny chłam. Wiem ,że nikomu tym krzywdy nie zrobię ,ale sprzętu nowego nie zamierzam kupować ,bo niby dlczego?

No i ,jeżeli mam mieć takie cyrki na nowym systemie za kilkaset złotych ,to wolę darmowego Linuxa ,który też zapewni mi problemów nie do rozwiazania i o wiele liczniejszą pomoc w necie.

sory za prywatne wycieczki ,ale jestem zdegustowany i rozczarowany - nigdzie także nie mogę nic znaleźć na temat tej usterki.

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 26 Lipiec 2009, 17:23:45 wysłana przez kajus »

Offline Sotom

  • *****
  • 1113
Odp: Problemy ze sterownikami Nvidi
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Lipiec 2009, 16:43:26 »
Temp karty? Stress i idle.

Odp: Problemy ze sterownikami Nvidi
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Lipiec 2009, 17:16:32 »
Cześć
tak jak pisałem 3D nie udało mi się ani razu uruchomić ,bo ekran zmienia się w gradient ,jak na zdjęciu.
Karta nie ma możliwości się zagrzać i jest cały czas w "idle"
« Ostatnia zmiana: 26 Lipiec 2009, 18:11:50 wysłana przez kajus »

Offline Sotom

  • *****
  • 1113
Odp: Problemy ze sterownikami Nvidi
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Lipiec 2009, 17:19:05 »
Wczesniej było oki? Tzn na XP czy tam Linux?
Wg mnie nie sadze aby to była wina systemu no ale rozne cuda bywaja ;p
Masz jak sprawdzic np inna karte?

Odp: Problemy ze sterownikami Nvidi
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Lipiec 2009, 17:27:48 »
na XPeku kartę katuję bez umiaru w Crizysie,COD4 i jest ok.
w Linuxie zero problemów ,choć na tym systemie jestem rzadko i nie giercuję na nim.

Mam starą 6600GT - w sumie mogę ją podłaczyć ,tylko nie wydaje mi się ,że to problem karty.

no i jeszcze jedna informcja; jak odinstaluję stery od Nvidi to mogę GG uruchomić i tego gradientu nie ma. Oczywiście 3D nie działa wtedy .

Kolejne spostrzeżenie - nie mogę zmienić odświezania na 60 Hz - system uparcie ustawia na 59 Hz

Co do XP ; mam go oczywiscie nadal na innej partycji i działa wszystko normalnie.
« Ostatnia zmiana: 26 Lipiec 2009, 17:34:24 wysłana przez kajus »

Offline Sotom

  • *****
  • 1113
Odp: Problemy ze sterownikami Nvidi
« Odpowiedź #5 dnia: 26 Lipiec 2009, 18:30:53 »
Poczytaj. Nie tylko Ty jednak masz ten problem. Dobrze ze dodales te info
http://www.sevenforums.com/graphic-cards/1792-59hz.html

Offline Hotek

Odp: Problemy ze sterownikami Nvidi
« Odpowiedź #6 dnia: 26 Lipiec 2009, 19:18:10 »
Sterowniki pobrałeś ze strony producenta?

Odp: Problemy ze sterownikami Nvidi
« Odpowiedź #7 dnia: 26 Lipiec 2009, 19:38:49 »
nie sterowniki pobierałem  ze strony NVidi - odpowiednie do mojej grafiki ,a że są one uniwersalne to sprawdziłem czy moja karta jest w obsługiwanych i to tyle.

Odp: Problemy ze sterownikami Nvidi
« Odpowiedź #8 dnia: 26 Lipiec 2009, 19:42:54 »
Poczytaj. Nie tylko Ty jednak masz ten problem. Dobrze ze dodales te info
http://www.sevenforums.com/graphic-cards/1792-59hz.html

mam prośbę ;
z uwagi ,że nie czytam po angielsku napisz krótko co oni tam piszą na ten temat.
Zrozumiałem ,że mają problem ze zmianą odświeżania z 59 na 60 Hz.
Interesuje mnie najbardziej ,czy ten błąd ze zmianą odświeżaniem też powoduje na wyswietlaczu podobne cyrki ,jak i u mnie.

Offline Sotom

  • *****
  • 1113
Odp: Problemy ze sterownikami Nvidi
« Odpowiedź #9 dnia: 26 Lipiec 2009, 19:47:55 »
Cytuj
The only way i can get my refresh rate to stick at 60Hz is by selecting the option "reduce DVI frequency on high-resolution displays" via the ccc DVI settings. Upon reboot the only available refresh rate is 60Hz and DXDIAG confirms this!
Res 1920 * 1200 @ 60Hz, monitor: Samsung SyncMaster 2443bw,
If there is such an option via the Nvidia control panel give this a go
Hope this helps someone

Szukaj w nV Control Panel opcji "Reduce DVI Freq" lub cos podobnego.
Stery do monitora instalowales?

Odp: Problemy ze sterownikami Nvidi
« Odpowiedź #10 dnia: 26 Lipiec 2009, 19:54:36 »

Szukaj w nV Control Panel opcji "Reduce DVI Freq" lub cos podobnego.
Stery do monitora instalowales?

moja Iiyma jest jedynym egzemplarzem ,któremu nie napisali sterowników - jadę bez zadnych sterowników od poczatku ,jak go kupiłem.

"Reduce DVI Freq" czego dotyczy / z nazwy  wynikją skojazenia ,że połaczenia DVI (mam tym interfejsem połaczone)

Offline Sotom

  • *****
  • 1113
Odp: Problemy ze sterownikami Nvidi
« Odpowiedź #11 dnia: 26 Lipiec 2009, 19:55:42 »
No to szukaj takiej opcji.
Ewentualnie sprobuj podlaczyc przez DSUB.

Odp: Problemy ze sterownikami Nvidi
« Odpowiedź #12 dnia: 26 Lipiec 2009, 21:55:45 »
No to szukaj takiej opcji.
Ewentualnie sprobuj podlaczyc przez DSUB.

nie potrafię nigdzie znaleźć tej opcji

Odp: Problemy ze sterownikami Nvidi
« Odpowiedź #13 dnia: 14 Wrzesień 2009, 19:18:19 »
witam,
mialem podobny problem reinstalowal sterowniki, używałem tych od ms i tych od nvidi niby w trybie awaryjnym wsio grało ale tylko jak chciałem odpalić w7 normalnie przechodził logowanie i po chwili jakby stracił synchronizacje w monitorze. Wkoncu po wielu godzinach częściowo udało mi się rozwiązać ten problem. Wiec wystarczy zmienić ilość kolorów na 16k z 32k ( w ustawieniach monitora). Niestety jak przestawi się kolory traci się wszystkie efekty aero no niestety coś za coś ;D

pozdrawiam
czerwony

Offline mikas

Odp: Problemy ze sterownikami Nvidi
« Odpowiedź #14 dnia: 01 Listopad 2009, 11:22:57 »
witam,
mialem podobny problem reinstalowal sterowniki, używałem tych od ms i tych od nvidi niby w trybie awaryjnym wsio grało ale tylko jak chciałem odpalić w7 normalnie przechodził logowanie i po chwili jakby stracił synchronizacje w monitorze. Wkoncu po wielu godzinach częściowo udało mi się rozwiązać ten problem. Wiec wystarczy zmienić ilość kolorów na 16k z 32k ( w ustawieniach monitora). Niestety jak przestawi się kolory traci się wszystkie efekty aero no niestety coś za coś ;D

pozdrawiam
czerwony
Czy jest już jakieś rozwiązanie tego problemu czy nadal trzeba stosować te 16bit ?