TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Windows 7 w Vobisie - Home Premium BOX za 499 zł

Offline kkw

Odp: Windows 7 w Vobisie - Home Premium BOX za 499 zł
« Odpowiedź #75 dnia: 19 Lipiec 2009, 19:45:13 »
Cytuj
Również w Polsce można zamówić już teraz Windows 7. Przedsprzedaż wprowadził sklep Vobis. Wersja Windows 7 Home Premium E BOX kosztuje 499 zł. Cena tej wersji po premierze powinna wynieść ok. 1150 zł.

komputerswiat.pl

Huh, marketingowo zrobione wspaniale. Przy takiej cenie wersji BOX, człowiek zaczyna się zastanawiać czy nie dodać paruset złotych i nie kupić laptopa czy peceta z W7 Home Premium OEM. W tej drugiej opcji zarabia i Microsoft i producenci sprzętu... i "wszyscy" są szczęśliwi.

BOX poza promocjami to jednak ogromny i niezbyt chyba potrzebny wydatek.

Offline Windowsik

  • **
  • 70
  • Microsoft Windows 8
Odp: Windows 7 w Vobisie - Home Premium BOX za 499 zł
« Odpowiedź #76 dnia: 19 Lipiec 2009, 20:09:03 »
BOX poza promocjami to jednak ogromny i niezbyt chyba potrzebny wydatek.

Jestem tego samego zdania 1150 zł po premierze za Home Premium BOX to już spora kwota.
Już nie wspominając ile będzie wtedy kosztowała wersja Ultimate BOX,pewnie około 2000 zł.
Są to na tyle wysokie ceny że praktycznie nikt nie skusi się na zakup tego systemu w wersji BOX.

Dlatego mając to na uwadze,postanowiłem zakupić dzisiaj w Vobis przedpremierowo Windows 7 HP BOX za 499 zł.
System operacyjny:
Microsoft Windows 8 Release Preview
Wersja 6.2.8400 64-bitowy

Offline WSZtm

Odp: Windows 7 w Vobisie - Home Premium BOX za 499 zł
« Odpowiedź #77 dnia: 19 Lipiec 2009, 20:14:02 »
Obecnie wersja Ultimate BOX jest jeszcze nieosiągalna ?

Offline Wojtek

  • ****
  • 309
Odp: Windows 7 w Vobisie - Home Premium BOX za 499 zł
« Odpowiedź #78 dnia: 19 Lipiec 2009, 20:18:36 »
BOX poza promocjami to jednak ogromny i niezbyt chyba potrzebny wydatek.

Zgadzam się, że BOX jest drogi i w wielu przypadkach nie ma sensu jego kupowanie, czasem jednak inwestycja w niego nie jest taka głupia :)
Jeśli ktoś zmienia komputery często (np. co 2 lata) i ciągle ma ten sam problem z systemem (trzeba kupić nową wersję OEM do komputera stacjonarnego, ewentualnie znów dopłacać do wyższej wersji systemu podczas zakupu laptopa z preinstalowanym systemem Home Basic) - to BOX zwyczajnie mu się opłaci.
Niektóre osoby wybierają całkowicie inny model laptopa (często droższy) tylko dlatego, że nie odpowiada im zainstalowany na tym pierwszym sprzęcie system operacyjny.
Ile osób korzysta wciąż z systemu Windows XP wydanego pod koniec 2001 roku (a więc 8 lat temu)? Mnóstwo. Wielu z nich nie ma zamiaru zmieniać go na inny system i instaluje na wszystkich kolejno kupowanych komputerach. Być może czas życia Windows 7 nie będzie dużo krótszy - a wtedy oszczędność na zakupie wersji OEM nie będzie wcale oszczędnością.
Niektóre firmy muszą często modernizować sprzęt, aby sprostać coraz to nowszym rozwiązaniom i oprogramowaniu - bez BOXa może być wtedy kiepskawo.
Pozdrawiam,
Wojtek

Niedostępny przez najbliższe tygodnie/miesiące. Nie będę odpisywał w subskrybowanych wątkach, nie będę odpisywał na wiadomości prywatne.

Offline dread

Odp: Windows 7 w Vobisie - Home Premium BOX za 499 zł
« Odpowiedź #79 dnia: 19 Lipiec 2009, 20:29:12 »
Obecnie wersja Ultimate BOX jest jeszcze nieosiągalna ?
Wersja Ultimate w ogóle chyba nie była w przedsprzedaży? Myślicie że będzie? Ja już zamówiłem Home Premium BOX. Słyszałem gdzieś że będzie możliwość zmiany zamówienia na wyższe wersje za dopłatą, ale nie wiem czy w to wierzyć..

Edit:
Heh faktycznie można 'taniej' zakupić wersję Ultimate.. wydawało mi się wcześniej że nie ma promocji cenowych.
« Ostatnia zmiana: 19 Lipiec 2009, 20:54:50 wysłana przez dread »

Offline kkw

Odp: Windows 7 w Vobisie - Home Premium BOX za 499 zł
« Odpowiedź #80 dnia: 19 Lipiec 2009, 20:35:54 »
Obecnie wersja Ultimate BOX jest jeszcze nieosiągalna ?

Zależy jakie źródło Cię interesuje.

Ultimate jest dostęny np. na Amazonie austriackim, niemieckim i francuskim za 320 Euro oraz np. na Amazonie w UK za 190 GBP (zjazd z 230 GBP).

Hm... nie chciałbym uchodzić za jakiegoś maniaka kupowania za granicą, ale skoro w Ultimate można zmienić język systemu, to gdy pomnożymy cenę z UK przez kurs funta wyjdzie całkiem ciekawa oferta, szczególnie gdy porównamy ją z obecnymi i przyszłymi cenami W7 w Polsce. Oczywiście - to dla tych którzy naprawdę potrzebują Ultimate i chcą wydać tysiąc złotych na system.
« Ostatnia zmiana: 19 Lipiec 2009, 20:39:08 wysłana przez kkw »

Odp: Windows 7 w Vobisie - Home Premium BOX za 499 zł
« Odpowiedź #81 dnia: 19 Lipiec 2009, 20:50:16 »
hm... a jak to jest z tym OEM dokładnie??

Np. kupuje pieca, procek mam A, grafe B, ram C  a płyte główną D i do tego Vista OEM. Potem zmieniam procesor (lub jakąkolwiek inną część) na E i co? Mój oryginalny, aktywowany OEMjuż nie jest legalny? ;/
"Frontpage is not and never been WYSIWYG. (...) It was more like WYSIWTF." (userfriendly.org)

:D

Offline Windowsik

  • **
  • 70
  • Microsoft Windows 8
Odp: Windows 7 w Vobisie - Home Premium BOX za 499 zł
« Odpowiedź #82 dnia: 20 Lipiec 2009, 17:13:40 »
Sprawa wygląda tak,że w przypadku wymiany kości RAM czy grafiki OEM nie traci swojej legalności.
Duże prawdopodobieństwo istnieje w przypadku wymiany płyty głównej czy procesora,bo to najważniejsze komponenty komputera.
Wtedy legalność systemu OEM może wygasnąć.Słyszałem jednak że jak zadzwoni się do Microsoft'u,to aktywują klucz ponownie.
Jednak czy tak jest naprawdę,nie wiem bo nigdy tego osobiście nie sprawdzałem.
System operacyjny:
Microsoft Windows 8 Release Preview
Wersja 6.2.8400 64-bitowy

Offline Wojtek

  • ****
  • 309
Odp: Windows 7 w Vobisie - Home Premium BOX za 499 zł
« Odpowiedź #83 dnia: 20 Lipiec 2009, 17:19:04 »
Sprawa wygląda tak,że w przypadku wymiany kości RAM czy grafiki OEM nie traci swojej legalności.
Duże prawdopodobieństwo istnieje w przypadku wymiany płyty głównej czy procesora,bo to najważniejsze komponenty komputera.
Wtedy legalność systemu OEM może wygasnąć.Słyszałem jednak że jak zadzwoni się do Microsoft'u,to aktywują klucz ponownie.
Jednak czy tak jest naprawdę,nie wiem bo nigdy tego osobiście nie sprawdzałem.

Wymieniałem płytę główną w laptopie na niemalże identyczny model (różnił się minimalnie, miał trochę inne oznaczenia) i system aktywował się od razu i bez kombinacji (przez telefon, aktywacji internetowej nawet nie próbowałem). Czytałem sporo wątków, w których ludzie opisywali swoje doświadczenia z aktywacją systemu po wymianie płyty i zwykle - jak pisze Windowsik - po rozmowie z konsultantem otrzymywali nowy klucz seryjny. Chyba tylko w pojedyńczych przypadkach nie dało się tego zrobić.
Wymiana kości RAM czy dysku nie stwarza żadnego problemu - sprawdzałem wielokrotnie.
Pozdrawiam,
Wojtek

Niedostępny przez najbliższe tygodnie/miesiące. Nie będę odpisywał w subskrybowanych wątkach, nie będę odpisywał na wiadomości prywatne.

Offline Windowsik

  • **
  • 70
  • Microsoft Windows 8
Odp: Windows 7 w Vobisie - Home Premium BOX za 499 zł
« Odpowiedź #84 dnia: 20 Lipiec 2009, 17:27:38 »
Wracając do tematu zakupu Windows 7 w przedsprzedaży.
Wczoraj złożyłem zamówienie w Vobisie i dzisiaj dostałem info.że muszę dokonać przelewu na ich konto.
Po zaksięgowaniu będę miał do odbioru klawiaturę (zamówiłem ten z klawiaturą),a sam system 22 października.
System operacyjny:
Microsoft Windows 8 Release Preview
Wersja 6.2.8400 64-bitowy

Offline KilKr

  • ****
  • 274
Odp: Windows 7 w Vobisie - Home Premium BOX za 499 zł
« Odpowiedź #85 dnia: 20 Lipiec 2009, 17:28:54 »
Sprawa wygląda tak,że w przypadku wymiany kości RAM czy grafiki OEM nie traci swojej legalności.
Duże prawdopodobieństwo istnieje w przypadku wymiany płyty głównej czy procesora,bo to najważniejsze komponenty komputera.
Wtedy legalność systemu OEM może wygasnąć.Słyszałem jednak że jak zadzwoni się do Microsoft'u,to aktywują klucz ponownie.
Jednak czy tak jest naprawdę,nie wiem bo nigdy tego osobiście nie sprawdzałem.

Wymieniałem płytę główną w laptopie na niemalże identyczny model (różnił się minimalnie, miał trochę inne oznaczenia) i system aktywował się od razu i bez kombinacji (przez telefon, aktywacji internetowej nawet nie próbowałem). Czytałem sporo wątków, w których ludzie opisywali swoje doświadczenia z aktywacją systemu po wymianie płyty i zwykle - jak pisze Windowsik - po rozmowie z konsultantem otrzymywali nowy klucz seryjny. Chyba tylko w pojedyńczych przypadkach nie dało się tego zrobić.
Wymiana kości RAM czy dysku nie stwarza żadnego problemu - sprawdzałem wielokrotnie.
To fakt. Zazwyczaj nie ma z tym problemu. Jeśli aktywacja online nie przechodzi i załatwia się to telefonicznie to tylko trzeba wiedzieć co powiedzieć nawet jeśli przemodelowało się kompa w 101% :)
Co do dołożenia pamięci RAM to jeszcze do piątku bym się z tym zgodził, ale akuratnie dokładałem pamięci w swoim kompie w firmie i po uruchomieniu XP Pro stwierdził że komputer znacznie się zmienił  ;D i wymagana jest aktywacja. O mało nie padłem ;D Telefon do MS mnie ominął bo zaktywował się bez problemu online.

Offline dread

Odp: Windows 7 w Vobisie - Home Premium BOX za 499 zł
« Odpowiedź #86 dnia: 20 Lipiec 2009, 17:42:35 »
Z moich doświadczeń z XP wynika że aktywować trzeba za każdym razem po wymianie (niekoniecznie jednoczesnej) 3 komponentów (nawet karty sieciowej).
Edit: w starej firmie przeprowadzali kiedyś modernizację sprzętu. Dokładano komputerom ramu, zmieniano procesory na szybsze i karty sieciowe z 100MBit na 1GBit. Po wymianie dwóch elementów było ok, po wymianie trzech domagało się aktywacji, niezależnie czy wymieniano na raz czy po prostu dokładano. KilKr - może wymiana płyty głównej jest inaczej traktowana przez system aktywacyjny, nie wiem.. faktycznie ciekawe że nie trzeba było dokonywać aktywacji ponownej.
« Ostatnia zmiana: 20 Lipiec 2009, 17:53:59 wysłana przez dread »

Offline KilKr

  • ****
  • 274
Odp: Windows 7 w Vobisie - Home Premium BOX za 499 zł
« Odpowiedź #87 dnia: 20 Lipiec 2009, 17:47:31 »
Z moich doświadczeń z XP wynika że aktywować trzeba za każdym razem po wymianie (niekoniecznie jednoczesnej) 3 komponentów (nawet karty sieciowej).
Z moich zaś doświadczeń wynika że nie koniecznie. Kiedyś wymieniłem klientowi płytę główną. Prawie taki sam został tylko chipset. Biorąc pod uwagę że na płycie głównej była jeszcze zintegrowana karta sieciowa i dźwiękowa to dla XP zmieniła się płyta, karta sieciowa i karta dźwiękowa. Byłem troszkę zdziwiony kiedy nie kwiczał o aktywację.

Odp: Windows 7 w Vobisie - Home Premium BOX za 499 zł
« Odpowiedź #88 dnia: 20 Lipiec 2009, 18:11:49 »
Czyli dla mnie to ma takie znaczenie, że wersja OEM do laptopa zupełnie mi wystarczy?

Chcę zrobić to w ten sposób: kupić za jakiś czas lapka z Vista HP OEM z możliwością Update do 7 HP.

I jeszcze jedno pytanie, jeśli właśnie tak zrobię, to czytałem, że możliwość Update dostanę 23 października, ale... w jaki sposób? Mam gdzieś prosić o płytki, czy pobrać ISO i dzwonić do M$ po klucze...? Nie wiem w jaki sposób to się ma odbywać?
"Frontpage is not and never been WYSIWYG. (...) It was more like WYSIWTF." (userfriendly.org)

:D

Offline KilKr

  • ****
  • 274
Odp: Windows 7 w Vobisie - Home Premium BOX za 499 zł
« Odpowiedź #89 dnia: 20 Lipiec 2009, 18:59:33 »
Czyli dla mnie to ma takie znaczenie, że wersja OEM do laptopa zupełnie mi wystarczy?

Chcę zrobić to w ten sposób: kupić za jakiś czas lapka z Vista HP OEM z możliwością Update do 7 HP.

I jeszcze jedno pytanie, jeśli właśnie tak zrobię, to czytałem, że możliwość Update dostanę 23 października, ale... w jaki sposób? Mam gdzieś prosić o płytki, czy pobrać ISO i dzwonić do M$ po klucze...? Nie wiem w jaki sposób to się ma odbywać?
Moim zdaniem OEM w zupełności Ci wystarczy. Nie przypuszczam abyś miał zamiar wymieniać w nim płytę główną. Co zaś do możliwości update'u to na pewno taka możliwość wystąpi dopiero po 22.10 tzn. po tej dacie będa rozsyłane płyty do użytkowników. A jak to będzie wyglądać? Cóż, zapewne u każdego producenta inaczej. W przypadku Sony wszystkie notebooki zakupione od 26.06.2009 do 31.01.2010 są objęte gwarancją technologii. Aby otrzymać płytę DVD wymagana jest rejestracja na stronie producenta. Ponadto będzie pobierana opłata za transport i obsługę w wysokości 25€.