TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Tweak Sunrise dla Windows Seven

Offline Blady

  • ***
  • 120
Odp: Tweak Sunrise dla Windows Seven
« Odpowiedź #645 dnia: 05 Grudzień 2011, 14:14:03 »
SFC się nim zainteresował jakoby uszkodzonym, rozwala też Windows Search.

Poczytaj sobie jakie skutki to przyniosło i ile potem zabawy

Tu masz [strona nie jest już dostępna] -> log z działania SFC

Konfigurowanie usług można by zrobić na zasadzie check box, gdyż obecnie jego działanie jest do dupy, mógłby konfigurować usługi wg Listy Asterixa (nie pamiętam linku) lub innych dostępnych na necie list jak skonfigurować usługi, które można wyłączyć itp.

Jak by cię można prosić, to zmień w wersji Sunrise dla Windows 8, interfejs na ten który zaprezentowałeś dużo wcześniej, był ładny.
A obecny jest ohydny tak samo jak to całe obrzydliwe metro, które wygląda jak namalowane przez dziecko w Paint.
Ogólnie Windows 8 źle się kojarzy - z kanciastością okien, płaskimi kolorami i brzydkim metro.

Co do suwaków przydały by się jakieś wartości, zmianę orba zrób w postaci z sunrise dla 7 (w tym do 8-mki)

Swoją drogą, pora na zmianę nazwy na Sunrise Eight, skoro ma być dla 8-mki, ewentualnie zrób 2 interfejsy w sunrise, każdy otwierał by się w zależności od wybranego w systemie interfejsu.
MS obiecywał tę możliwość (mogli by dać możliwość konfiguracji co ma zostać z metro wyłączone bo niektóre elementy są fajne: wstążka, menedżer zadań, i tytuł paska na środku.)
Zdupcyli okna i inne elementy np. orb

I dodaj wreszcie do każdej opcji małą ikonkę pomocy, po kliknięciu której wyświetli się opis działania danej opcji w chmurce

Przyda się też opcja "Wykryj i napraw uszkodzone aplety Panelu sterowania" znany jest problem z znikaniem apletu Realteka
oraz "Odbuduj cache ikon" ewentualnie można nazwać "Napraw ikony"

A jak byś znalazł sposób na błąd aero peek, że czasem miniatury się nie pokazują a podświetlenie przycisków zamiera to było by super
Kiedy się pojawi nowa wersja dla Windows 7 SP1 ?
« Ostatnia zmiana: 24 Kwiecień 2023, 16:16:37 wysłana przez Mirahz »

Offline sCooBy^

  • *****
  • 1190
  • GG: 9706662
Odp: Tweak Sunrise dla Windows Seven
« Odpowiedź #646 dnia: 05 Grudzień 2011, 15:12:49 »
"SFC się nim zainteresował jakoby uszkodzonym, rozwala też Windows Search."

A to mnie nie interesuje wcale.
Jak już wyjaśniłem: Opcja tylko WYŁĄCZA USŁUGĘ I KONIEC jej działania na tym...
Nie mam zamiaru dalej tego komentować bo po prostu przedstawiony problem jest niemożliwym scenariuszem.
Jak już napisałem: Sunrise nie ingeruje w żadne pliki Windows Search czy innych usług...

"Jak by cię można prosić, to zmień w wersji Sunrise dla Windows 8, interfejs na ten który zaprezentowałeś dużo wcześniej, był ładny.
A obecny jest ohydny tak samo jak to całe obrzydliwe metro, które wygląda jak namalowane przez dziecko w Paint."

Kwestia gustu. Wcześniejszy był w WinForm. Obecny jest w WPF i tak już pozostanie.
Większa przejrzystość i czytelność i brak bezsensownych bitmap opóźniających działanie programu.

"Swoją drogą, pora na zmianę nazwy na Sunrise Eight"
Obecna wersja jest przygotowywana wyłącznie na Windows 7 SP1

"Przyda się też opcja "Wykryj i napraw uszkodzone aplety Panelu sterowania" znany jest problem z znikaniem apletu Realteka
oraz "Odbuduj cache ikon" ewentualnie można nazwać "Napraw ikony""

Dzięki za propozycje - konkretne!

"A jak byś znalazł sposób na błąd aero peek, że czasem miniatury się nie pokazują a podświetlenie przycisków zamiera to było by super
Kiedy się pojawi nowa wersja dla Windows 7 SP1 ?"

Jest jakiś opis tego błędu?
Zapraszam do grupy "Windows 8 pre-release testers group" na Facebook

Offline Blady

  • ***
  • 120
Odp: Tweak Sunrise dla Windows Seven
« Odpowiedź #647 dnia: 05 Grudzień 2011, 16:49:38 »
Czyli, że wszystkie pokazane screeny (i te wcześniejsze) są z Sunrise Seven dla Windows 7 SP1 tak ? Bo wtedy mówiłeś, że pracujesz równocześnie nad sunrise dla Windows 8.

Windows 7 to nie Windows 8 więc nie wkładaj tego obrzydlistwa do sunrise dla 7-mki (to niesmaczne) i wcale nie jest bardziej przejrzyste. Ten wcześniejszy wygląd w VisualStudio robiony wygląda ładniej  jest przejrzysty i nic się nie opóźnia. Pierwotny wygląd w obecnej stabilce też niczego nie opóźnia.

Pokaż screeny z sunrise Dla 7 SP1 a osobno opisane dla Windows 8, bo pomieszałeś i już nie wiadomo które są  do czego (te nowe pokazane są jak i te pierwsze pokazane są w Windows 8 a nazywają się Sunrise Seven)

Nie wiem czy jest opis do tego błedu, ale opisałem to tu jest też filmik wyjaśniający oco chodzi.

A uszkodzenie apletu Opcje indeksowania i kasacja pliku SearchIndexer następuje zawsze po użyciu opcji indeksowania w Sunrise, sprawdzałem już na 4 komputerach z Windows 7 SP1

Odp: Tweak Sunrise dla Windows Seven
« Odpowiedź #648 dnia: 07 Grudzień 2011, 02:05:59 »
Czy jest możliwość zaimplementowania opcji "Odblokuj obsługę do 128 GB dla x86" w wersji dla Win 7 Home x64?

Offline Blady

  • ***
  • 120
Odp: Tweak Sunrise dla Windows Seven
« Odpowiedź #649 dnia: 07 Grudzień 2011, 12:19:42 »
Ta opcja jest tylko dla systemów 32-bit (x86) z wiadomych względów. Wersje 64-bit jej nie potrzebują

Offline sCooBy^

  • *****
  • 1190
  • GG: 9706662
Odp: Tweak Sunrise dla Windows Seven
« Odpowiedź #650 dnia: 07 Grudzień 2011, 13:43:58 »
kasacja pliku SearchIndexer

Nie wiem co Ci kasuje plik SearchIndexer ale na pewno nie Sunrise.

kod odpowiedzialny za wyłączenie usługi:

if (cbWylaczIndexowaniePlikow.Checked)
            {
                WylaczUslugeIUstawZablokowana("WSearch");
            }
            else if (!cbWylaczIndexowaniePlikow.Checked)
            {
                WlaczUslugeIUstawAuto("WSearch");
            }

Taki sam jak w przypadku innych usług.

I to wszystko w temacie uszkadzania plików. Następne posty z niepotwierdzonymi zarzutami będą kasowane.
Testowałem na WM Windows 7 x86 SP1 i x64 SP1 i nić nie uszkadza...

"Nie wiem czy jest opis do tego błedu, ale opisałem to tu jest też filmik wyjaśniający oco chodzi."

Problem niemożliwy do odtworzenia...
« Ostatnia zmiana: 07 Grudzień 2011, 13:46:20 wysłana przez sCooBy^ »
Zapraszam do grupy "Windows 8 pre-release testers group" na Facebook

Odp: Tweak Sunrise dla Windows Seven
« Odpowiedź #651 dnia: 07 Grudzień 2011, 13:51:28 »
Ta opcja jest tylko dla systemów 32-bit (x86) z wiadomych względów. Wersje 64-bit jej nie potrzebują
Zadałem pytanie odnośnie Windows 7 Home Edition x64 które ma ograniczenie do 16 GB RAM-u. Czy 16 GB to to samo co 128 GB?

Offline sCooBy^

  • *****
  • 1190
  • GG: 9706662
Odp: Tweak Sunrise dla Windows Seven
« Odpowiedź #652 dnia: 07 Grudzień 2011, 15:18:26 »
Ta opcja jest tylko dla systemów 32-bit (x86) z wiadomych względów. Wersje 64-bit jej nie potrzebują
Zadałem pytanie odnośnie Windows 7 Home Edition x64 które ma ograniczenie do 16 GB RAM-u. Czy 16 GB to to samo co 128 GB?

Opcja nie działa w Windows 7 SP1.

-------------------------------------------------------------------------

Prace idą pełną parą.
Zmieniłem sposób stosowania ustawień z działania checkboxów jako przycisków w globalne stosowanie ustawień.

[obrazek nie jest już dostępny]
« Ostatnia zmiana: 24 Kwiecień 2023, 16:40:29 wysłana przez Mirahz »
Zapraszam do grupy "Windows 8 pre-release testers group" na Facebook

Odp: Tweak Sunrise dla Windows Seven
« Odpowiedź #653 dnia: 07 Grudzień 2011, 15:25:14 »
Zadałem pytanie odnośnie Windows 7 Home Edition x64 które ma ograniczenie do 16 GB RAM-u. Czy 16 GB to to samo co 128 GB?
Opcja nie działa w Windows 7 SP1.
Mam rozumieć, że przed pojawieniem się SP1 można było zlikwidować limit 16GB w Windows 7 Home Edition 64-bit?

Offline sCooBy^

  • *****
  • 1190
  • GG: 9706662
Odp: Tweak Sunrise dla Windows Seven
« Odpowiedź #654 dnia: 07 Grudzień 2011, 15:51:40 »
ta opcja nie jest przeznaczona dla systemów 64 bitowych
Zapraszam do grupy "Windows 8 pre-release testers group" na Facebook

Odp: Tweak Sunrise dla Windows Seven
« Odpowiedź #655 dnia: 07 Grudzień 2011, 16:05:45 »
ta opcja nie jest przeznaczona dla systemów 64 bitowych
Ludzie... Przecież nie pytam się do jakiego systemu to jest przeznaczone, bo widzę przecież, że do systemów 32-bitowych. Pytam się, czy jest możliwość zlikwidowania limitu 16 GB w Windows 7 Home Edition 64-bit.

Offline Grechu

  • ***
  • 153
Odp: Tweak Sunrise dla Windows Seven
« Odpowiedź #656 dnia: 07 Grudzień 2011, 17:23:33 »
Kiedyś tam prosiłem o funkcjonalność odnośnie paska zadań, jaką oferuje 7 Taskbar Tweaker - Nigdy nie scalaj, ukryj etykiety. W Windowsie tej opcji nie ma. Może da się to włączyć na stałe?

Offline Blady

  • ***
  • 120
Odp: Tweak Sunrise dla Windows Seven
« Odpowiedź #657 dnia: 07 Grudzień 2011, 17:42:27 »
Cytuj
Nigdy nie scalaj, ukryj etykiety

A jak wygląda efekt? bo głupio brzmi

Wiem tylko, że aby otrzymać bez programu to:

1. Zmienić w ustawieniach paska zadań na "nigdy nie scalaj".
2. Uruchomić regedit
3. Odnaleźć HKEY_CURRENT_USER -> Control Panel -> Desktop -> WindowMetrics
4. Znaleźć wpis MinWidth
5. Jeśli nie istnieje, stworzyć go. Ppm -> Nowy -> Wartość ciągu -> (wpisujemy) MinWidth
6. Edytujemy MinWidth, wpisujemy:
- 38 jeśli używamy małych ikon
- 52 jeśli używamy dużych ikon
7. Po przelogowaniu rozwiązanie zostanie wcielone w życie.

Jeśli chcemy wrócić do pierwotnego stanu zwyczajnie wywalamy wpis MinWidth z rejestru.

źródło

Cytuj
Problem niemożliwy do odtworzenia...

Bo tego się nie da odtworzyć, pojawia się sporadycznie od samości

sCooBy^ dodaj tym razem opis do każdej opcji :P i wprowadź obsługę systemowych obramowań i pasków przewijania, te białe tło też takie niefajne
« Ostatnia zmiana: 07 Grudzień 2011, 22:10:44 wysłana przez Blady »

Offline Grechu

  • ***
  • 153
Odp: Tweak Sunrise dla Windows Seven
« Odpowiedź #658 dnia: 07 Grudzień 2011, 22:50:35 »
Cytuj
Nigdy nie scalaj, ukryj etykiety

A jak wygląda efekt? bo głupio brzmi
Ukryj etykiety to same ikonki programów, nie scalaj - jeśli uruchomię np. dwa Word-y to mam dwie ikonki obok siebie a nie jedna za drugą. Łatwiej przełącza się pomiędzy dokumentami.

Offline Blady

  • ***
  • 120
Odp: Tweak Sunrise dla Windows Seven
« Odpowiedź #659 dnia: 09 Grudzień 2011, 21:21:35 »
Proponuję opcję: Usuń akcje Windows Media Player z menu PPM folderów.

Chodzi mi o to: http://www.fixitpc.pl/topic/6274-jak-usunac-opcje-windows-media-playera-z-menu-folderow/