TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Tweak Sunrise dla Windows Seven

Odp: Tweak Sunrise dla Windows Seven
« Odpowiedź #390 dnia: 18 Grudzień 2009, 12:44:24 »
A u mnie nie działa Mini Menu :(
Jak wchodzę w zakładkę wyskakuje: "Błąd! Nie można odświeżyć listy szybkiego dostępu..."

I dodatkowo chciałem zaytać czy da się po lewej strone menu win7 dodać swoje programy jakieś (nie ostatnio otwierane) tylko stałe typu notatnik, word itp

Odp: Tweak Sunrise dla Windows Seven
« Odpowiedź #391 dnia: 18 Grudzień 2009, 19:15:23 »
I dodatkowo chciałem zaytać czy da się po lewej strone menu win7 dodać swoje programy jakieś (nie ostatnio otwierane) tylko stałe typu notatnik, word itp

Tak, można to zrobić.
Kliknij prawym myszy na pasek zadań i daj właściwości -> menu start i odznacz te dwa pola w ramce prywatność.
A później to już tylko  klikasz parwym myszy na jakiś program i dajesz przypnij do menu start

Offline matys1

  • ****
  • 275
Odp: Tweak Sunrise dla Windows Seven
« Odpowiedź #392 dnia: 18 Grudzień 2009, 19:16:33 »


I dodatkowo chciałem zaytać czy da się po lewej strone menu win7 dodać swoje programy jakieś (nie ostatnio otwierane) tylko stałe typu notatnik, word itp
Jak pisalem jeszcze nie bylo odpowiedzi ale zostawie bo to inny sposob :)
ppm na start-wlasciwosci-menu start- dostosuj-na dole liczba ostatnio uzywanych programow... ustaw na zero i recznie mozesz dodawac swoje ulubione skroty przeciagajac lub jak napisal neospiderman prawym myszy na jakiś program i dajesz przypnij do menu start
« Ostatnia zmiana: 18 Grudzień 2009, 19:23:25 wysłana przez matys1 »

Odp: Tweak Sunrise dla Windows Seven
« Odpowiedź #393 dnia: 19 Grudzień 2009, 04:14:43 »
Aż mi głupio, że to takie proste było hahhhaa :)
prywatność miałem odznaczoną (te dwa pola)... ale nie mogłem wpaść jak coś dodać... a jak przeciągałem to coś mi nie wychodziło :P
Ale proste rzeczy najtrudniej zrobić niby ;) :P
Dzięki wielkie

------------------

Cytat: rally
A u mnie nie działa Mini Menu :(
Jak wchodzę w zakładkę wyskakuje: "Błąd! Nie można odświeżyć listy szybkiego dostępu..."
już niby niepotrzebne, bo mam to co podaliście, ale może innym się przyda jak ktoś zna odpowiedź.
Też pewnie jakaś banalna ;) albo trzeba poczekać na aktualizację sunrise seven
« Ostatnia zmiana: 21 Grudzień 2009, 14:28:58 wysłana przez sCooBy^ »

Odp: Tweak Sunrise dla Windows Seven
« Odpowiedź #394 dnia: 20 Grudzień 2009, 18:26:43 »
Wersja 1.0 build 127
Link: http://www.sunrise2k7.neostrada.pl/pliki/Sunrise_Seven_1.0.build.127.signed.exe

Link zdechł :(

Ale udało się już pobrać dzięki opcji update ze starszej wersji :)
« Ostatnia zmiana: 20 Grudzień 2009, 18:28:33 wysłana przez SeBoLeX »
HP Pavilion dv5-1020ew  |  Epson Stylus DX4400  |  MS Windows 7 Ultimate (x86) SP1 |  Sony PS2 + Ripper 2  |  X-Box 360 Premium (Jasper) + RGH + iXtreme 3.0  |  HTC HD2 [ICS 4.0.3 by Tytung]

Offline sCooBy^

  • *****
  • 1190
  • GG: 9706662
Odp: Tweak Sunrise dla Windows Seven
« Odpowiedź #395 dnia: 21 Grudzień 2009, 14:30:34 »
Poprawiona wersja: http://www.sunrise2k7.neostrada.pl/pliki/Sunrise_Seven_1.1.build.12.signed.exe
Dodałem obsługę przeskalowania ekranu do 125% (Full HD), pousuwałem zauważone bugi ;)
Zapraszam do grupy "Windows 8 pre-release testers group" na Facebook

Offline rynio

  • ***
  • 176
Odp: Tweak Sunrise dla Windows Seven
« Odpowiedź #396 dnia: 21 Grudzień 2009, 15:10:45 »
Mam pytanie co robi ta opcja "Konfiguruj pozostałe usługi" , jakie usługi dokładnie wyłącza bo jak kliknę to nie widać co dokładnie ta opcja zrobiła..
Jeszcze chciałem się spytać jakie będą konsekwencje wyłączenia funkcji DEP, czy wystarczy posiadanie programu antywirusowego?
« Ostatnia zmiana: 21 Grudzień 2009, 15:16:02 wysłana przez rynio »

Offline sCooBy^

  • *****
  • 1190
  • GG: 9706662
Zapraszam do grupy "Windows 8 pre-release testers group" na Facebook

Odp: Tweak Sunrise dla Windows Seven
« Odpowiedź #398 dnia: 21 Grudzień 2009, 22:52:29 »
Witam!

Program bardzo użyteczny, wiele przydatnych opcji, dzięki którym  praca z w7 jest o wiele przyjemniejsza. Mam jednak jeden problem. Posiadam Acera z 4GB pamięci. Chciałem do niego kupić w7 HP w wersji x64 jednak sprzedawca odradził mi go twierdząc że na tej wersji systemu mogę "zapomnieć o grach", niestety go posłucham. Teraz jest problem z wykorzystaniem (wykryciem?) pamięci przez system tzn. system widzi, że zainstalowane są 4GB jednak dostępne są tylko 2,99GB. Widzę ze w programie Sunrise Seven jest opcja "Włącz obsługę 4GB RAM i więcej (WIN 32bit)", po zaznaczeniu jej wyświetla się komunikat "Aby zmiany zostały wprowadzone należy ponownie uruchomić komputer...." Niestety reboot nic nie daje tzn, system dalej widzi zainstalowane 4GB, a dostępne 2,99GB, opcja w programie jest znów odznaczona, a ja dalej żałuje że posłuchałem sprzedawcy. Czy jest na to jakaś rada? Z góry dziękuję za wszelką pomoc. Jeśli jednak odpowiedź jest już gdzieś na forum, co oznacza że za słabo szukałem, bardzo proszę o podanie linka.

Pozdrawiam,

Offline sCooBy^

  • *****
  • 1190
  • GG: 9706662
Odp: Tweak Sunrise dla Windows Seven
« Odpowiedź #399 dnia: 22 Grudzień 2009, 18:45:33 »
Jak najlepiej przetłumaczyć na angielski: "Włącz całkowitą przeźroczystość obramowania okien"?  :-\

Poza tym dodałem Shoutbox na stronie: http://sunriseproject.com.pl/
« Ostatnia zmiana: 22 Grudzień 2009, 19:42:12 wysłana przez sCooBy^ »
Zapraszam do grupy "Windows 8 pre-release testers group" na Facebook

Offline Blady

  • ***
  • 120
Odp: Tweak Sunrise dla Windows Seven
« Odpowiedź #400 dnia: 23 Grudzień 2009, 18:42:39 »
Jak najlepiej przetłumaczyć na angielski: "Włącz całkowitą przeźroczystość obramowania okien"?  :-\

Poza tym dodałem Shoutbox na stronie: http://sunriseproject.com.pl/


Including all-out bracket windows (przeźroczystość) tylko nie wiem jak jest przeźroczystość ale chyba blur

Offline sCooBy^

  • *****
  • 1190
  • GG: 9706662
Odp: Tweak Sunrise dla Windows Seven
« Odpowiedź #401 dnia: 24 Grudzień 2009, 15:28:51 »
Nowa wersja: http://www.sunrise2k7.neostrada.pl/pliki/Sunrise_Seven_1.1.build.33.signed.exe

Dodano opcje zapisu i odczytu listy MiniStart Menu:

Zapraszam do grupy "Windows 8 pre-release testers group" na Facebook

Odp: Tweak Sunrise dla Windows Seven
« Odpowiedź #402 dnia: 25 Grudzień 2009, 01:53:48 »
U mnie podczas aktualizacji wyskakuje błąd:




nie zamyka samo programu, trzeba wyjść całkowicie i jeszcze raz uruchomić aktualizację :P
chyba jakoś automatycznie powinno zamykać
« Ostatnia zmiana: 25 Grudzień 2009, 02:07:08 wysłana przez rally »

Odp: Tweak Sunrise dla Windows Seven
« Odpowiedź #403 dnia: 27 Grudzień 2009, 15:53:59 »
Wielkie dzięki za ten program..:)

Przydałaby się może jeszcze tylko opcja włączenia aero przy słabej karcie graficznej,.:)

Przy okazji mam pytanie.
Czy istnieje możliwość zmiany tła wyświetlanego podczas przeglądania zdjęć przeglądarką fotografii systemu windows?
Chodzi mi o coś takiego.

« Ostatnia zmiana: 28 Grudzień 2009, 04:30:09 wysłana przez FauxNews »

Odp: Tweak Sunrise dla Windows Seven
« Odpowiedź #404 dnia: 30 Grudzień 2009, 18:49:57 »
....... Teraz jest problem z wykorzystaniem (wykryciem?) pamięci przez system tzn. system widzi, że zainstalowane są 4GB jednak dostępne są tylko 2,99GB. Widzę ze w programie Sunrise Seven jest opcja "Włącz obsługę 4GB RAM i więcej (WIN 32bit)", po zaznaczeniu jej wyświetla się komunikat "Aby zmiany zostały wprowadzone należy ponownie uruchomić komputer...." Niestety reboot nic nie daje tzn, system dalej widzi zainstalowane 4GB, a dostępne 2,99GB, opcja w programie jest znów odznaczona, a ja dalej żałuje że posłuchałem sprzedawcy. Czy jest na to jakaś rada? Z góry dziękuję za wszelką pomoc. Jeśli jednak odpowiedź jest już gdzieś na forum, co oznacza że za słabo szukałem, bardzo proszę o podanie linka.....
Podpinam się pod powyższy post. Mam Windows 7 HP 32 bit i  4 GB RAM. U mnie pokazuje 2,75 RAM i wiem, że  na zintegrowaną kartę graficzną w moim kompie przeznacza system 500 MB RAM. Pomimo ustawień Sunrise (ptaszek w kwadraciku) nie następuje zwiększenie pamięci do wykorzystania, a i ustawione oznaczenie też znika  >:(
Czy ja coś źle robię? Jakie muszą być uwarunkowania by ta funkcja zadziałała? Czy komuś udało się tę funkcję z powodzeniem zastosować?
Tweak Sunrise dla Windows Seven to wspaniały program, pomysł i wykonanie! Słowa uznania dla autora!
Pozdrawiam i miłego Sylwestra życzę.
« Ostatnia zmiana: 30 Grudzień 2009, 20:55:45 wysłana przez anmark »