TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Hardware Interrupts

Hardware Interrupts
« dnia: 22 Czerwiec 2009, 11:12:17 »
Witam

Mam problem z hardware interrupts, normalnie jest zuzycie 0% wlacze jakas gre od razu skacze do 20-30% zuzycie. Po zainstalowaniu sterownikow oryginalnych do karty graficznej zuzycie zmalalo o kilka procent a jakiekolwiek zmiany w biosie nic nie pomogly.
Procesor prescott Pentium4 2.8
Plyta glowna MSI MS 7031
Grafika Radeon 9600se 256MB
Dzwiek Sound blaster audigy se

Offline Sotom

  • *****
  • 1113
Odp: Hardware Interrupts
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Czerwiec 2009, 18:12:48 »
Ale z czym Ty masz problem?
I czego zuzycie skacze?
Moglbys jasniej? ;)

Odp: Hardware Interrupts
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Czerwiec 2009, 18:18:16 »
Ja zgaduje, ze chodzi mu o zuzycie procesora bo gdy urzadzenie generuje przerwanie to procesor musi je obsluzyc.
Zrodlem wiekszej ilosci generowanych przerwan moze byc dowolne urzadzenie. Trudno tak stwierdzic z paly ktore :)
Ale generalnie tez nie wiem co autor mial na mysli :)

Offline sCooBy^

  • *****
  • 1190
  • GG: 9706662
Odp: Hardware Interrupts
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Czerwiec 2009, 22:56:27 »
Wyłącz tablicę przerwań w BIOS (tzn obsługę), zablokuj też wszystkie nieużywane urządzenia.
Zapraszam do grupy "Windows 8 pre-release testers group" na Facebook

Odp: Hardware Interrupts
« Odpowiedź #4 dnia: 23 Czerwiec 2009, 14:17:33 »
Wylaczylem w biosie niepotrzebne urzadzenia ale problem nie ustapil. Przy wlaczeniu komputera jest 0% zuzycia procesora dla tego procesu ale jak wlacze jakas gre wzrasta do 20-30 nie napisalem wczesniej ze jak wylacze gre to ten stan zostaje czyli 20-30% zuzycia procesora

Odp: Hardware Interrupts
« Odpowiedź #5 dnia: 23 Czerwiec 2009, 15:35:08 »
Troche rozejrzalem sie tym temacie, jak wczesniej wspomniano,
przyczyn moze byc wiele, ale ten watek moze byc pomocny:

http://forum.sysinternals.com/forum_posts.asp?TID=19178

Zwlaszcza post #4, jesli nie to rozejrzyj sie na wspomnianym forum.