TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

niedostępne partycje po aktualizacji z RC do 7137

niedostępne partycje po aktualizacji z RC do 7137
« dnia: 01 Czerwiec 2009, 08:37:47 »
witam,
Mam poważny problem: po "upgradzie" z wersji RC do 7137 moje dwie partycje stały się niedostępne. Tzn system je widzi, ale nie moźna ich eksplorować. Co ciekawe te partycje były udostępniane, i po wejsciu w foldery udostepnione mogę wejsc w te katalogi które defacto są niedostępne na tych dyskach . A więc dane nie są skasowane, tylko jakoś problem z dostępem ma miejsce. Może jest problem z zabezpieczaniem bo tak to wygląda (na każdej karcie ustawień zabezpieczeń):


 

Baaardzo dziękuje za pomoc!

Odp: niedostępne partycje po aktualizacji z RC do 7137
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Czerwiec 2009, 10:08:27 »
Kliknij prawym przyciskiem myszki na partycje wybierz wlasciwosci, przejdz na zakladke zabezpiszczenia, wybierz zawansowane (na dole okna), teraz na zakladke wlasciciel potem kliknij edytuj nastepnie kliknij raz lewym p myszki na swoja nazwe urzytkownika postaw fajke w polu Zmien wlasciciela dla podkontenerow i obiektow i kliknij ok i w zaawansowanych tez ok, system zacznie zmieniac wlasciwosci kazdego pliku z tej partycji wiec moze to troche potrwac.

Nastepnie kliknij na zaawansowane (na gorze okna) i wstaw fajke w kazdej nazwie grupy urzytkownikow polu pelna kontrola i daj ok powinno pomoc.


Odp: niedostępne partycje po aktualizacji z RC do 7137
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Czerwiec 2009, 11:03:50 »
powinno??, MUSI! dzięki wielkie, coś po prostu zostało namieszane przy upgradzie.
edit: a co mają oznaczać takie kłódki przy plikach i folderach?, pojawiło mi się to chyba po kombinacjach w "grupie roboczej-home group" i udostępnianiu plików. Wszystko jest ok, poza tymi kłódeczkami.

« Ostatnia zmiana: 02 Czerwiec 2009, 19:57:05 wysłana przez luki1260 »