TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Ceny Windowsa Seven

Offline run3

Ceny Windowsa Seven
« dnia: 31 Maj 2009, 12:48:08 »
Znalezione w sieci

Krótko: znamy ceny Windows 7

Dziś niemiecki serwis Windows-Secrets.de, podał ceny poszczególnych edycji następcy Visty. Ujawniono ceny czterech z sześciu wersji systemu.

Wersji Windows 7 będzie sześć (szczegółowe omówienie w artykule pt.: "Windows 7 - która wersja jest dla ciebie?"). Znane są już ceny czterech z nich. Najtańsza edycja - Starter (dołączana jedynie do nowych komputerów) kosztować ma 199,95 dolarów. Najdroższa - Ultimate wyceniona została na 319,95 dolarów. Pozostałe dwie wersje, których ceny są znane to Home Premium (259,95 dolarów) oraz biznesowa Professional (299,95 dolarów). Wszystkie podane ceny dotyczą oczywiście wersji BOX systemu sprzedawane na terenie Stanów Zjednoczonych.

Nie są znane ceny edycji Enterprise oraz Home Basic. Pierwsza z nich dostępna będzie jedynie na licencji zbiorczej dla firm, natomiast druga dostępna będzie jedynie w wersji OEM (informacja niepotwierdzona przez Microsoft).

Żródłohttp://www.itpartner.pl/news/335916/Krotko.znamy.ceny.Windows.7.html
« Ostatnia zmiana: 03 Czerwiec 2009, 12:19:39 wysłana przez michau »

Odp: Ceny windows Seven
« Odpowiedź #1 dnia: 31 Maj 2009, 12:54:34 »
drogo, oj drogo...

Offline tbgkol

  • *****
  • 2132
  • "Live together, die alone, man."
Odp: Ceny windows Seven
« Odpowiedź #2 dnia: 31 Maj 2009, 13:17:43 »
Nie drogo, w porównaniu do Visty w końcu Ultimate kosztował 1,8 k zł BOX...
Odszedłem z powodu chamstwa michaua. ;)

Offline BruTUs

  • ***
  • 109
Odp: Ceny windows Seven
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Czerwiec 2009, 20:40:41 »
te 1.8k pewnie przebije przez marze polaczkow z hurtowni, sklepow, i innych posrednikow... jak dobrze ze w tym kraju juz nie mieszkam gdzie zacofanie siega wysokiego stopnia odnosnie takich kwestii, nawet to [nie przeklinać! : >] allegro sie chowa do eBaya gdzie jest wieksze bezpieczenstwo, wszelakie mozliwosci platnosci i wygoda poruszania sie!!!! bez porownania....

Kolor czerwony jest zarezerwowany dla Administratorów

michau


z tym że to ja go użyłem
ziebal

:D
« Ostatnia zmiana: 02 Czerwiec 2009, 21:17:16 wysłana przez ziebal »
Intel i5 2500k@4.5GHz/Gigabyte G1 Sniper 3/Corsair H100/16GB Corsair Veng.1600MHz/CORSAIR 1200W/2xSSD Samsung 830 128GB Raid0/4x150GB Velociraptor Raid0 i 1TB/2xSapphire 7970 3GB/SB X-FI TITANIUM HD/LG 47" HD 3D/ LG 22" HD/Logitech G27/Logitech Perf.MX/LG BD/CM HAF932/NZXT/Monster Insp.

Offline tbgkol

  • *****
  • 2132
  • "Live together, die alone, man."
Odp: Ceny windows Seven
« Odpowiedź #4 dnia: 02 Czerwiec 2009, 21:12:48 »
A teraz mi powiedz ile kosztuje teraz Vista Ultimate w Polsce i za granicą, bo jak napisałem "kosztował" i chodziło tu o dzień premiery, więc teraz porównajmy o ile więcej zdzierają kasy w Polce....
« Ostatnia zmiana: 02 Czerwiec 2009, 21:27:10 wysłana przez tbgkol »
Odszedłem z powodu chamstwa michaua. ;)

Offline Wojtek

  • ****
  • 309
Odp: Ceny windows Seven
« Odpowiedź #5 dnia: 02 Czerwiec 2009, 21:24:37 »
Vistę Ultimate BOX można w Polsce kupić za 1100 zł, nie przesadzajmy z cenami :)

Jeśli chodzi o "marze polaczkow z hurtowni, sklepow, i innych posrednikow" ....
Jeśli tak łatwo jest wg Ciebie prowadzić taki biznes i robić na nim miliony jak oni - do pracy ;)
Zarobisz na pewno krocie w kraju, w którym piractwo jest powszechne i usprawiedliwiane na każdym kroku, a obciążenia fiskalne, wszelkie podatki, cła, itp. gigantyczne.
Żeby nie było - nie mam nic wspólnego ze sprzedawcami oprogramowania - ale skoro zrzucasz na nich całą winę, dodam kilka słów od siebie dla ich obrony.
Co innego prowadzić biznes w USA i płacić raczej niewielkie podatki, co innego użerać się z biurokracją w Europie i zostawiać jej złodziejskie haracze.
Pozdrawiam,
Wojtek

Niedostępny przez najbliższe tygodnie/miesiące. Nie będę odpisywał w subskrybowanych wątkach, nie będę odpisywał na wiadomości prywatne.

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Ceny windows Seven
« Odpowiedź #6 dnia: 02 Czerwiec 2009, 21:26:38 »
Mnie najbardziej denerwuje, że za Windowsa PL więcej płacę niż za EN :/ cena wszędzie powinna być taka sama.

Offline tbgkol

  • *****
  • 2132
  • "Live together, die alone, man."
Odp: Ceny windows Seven
« Odpowiedź #7 dnia: 02 Czerwiec 2009, 21:28:40 »
E tam, nie przesadzajmy, w końcu za windowsa tyle się nei przepłaca w polsce co za produkty z logiem nadgryzionego owoca....
Odszedłem z powodu chamstwa michaua. ;)

Odp: Ceny windows Seven
« Odpowiedź #8 dnia: 02 Czerwiec 2009, 21:30:20 »
Ceny zaporowe... choć i tak kupię Ultimate x64. Zresztą pożyjemy, zobaczymy... jeszcze wszystko może się zmienić.

Offline Wojtek

  • ****
  • 309
Odp: Ceny windows Seven
« Odpowiedź #9 dnia: 02 Czerwiec 2009, 21:34:55 »
Mnie najbardziej denerwuje, że za Windowsa PL więcej płacę niż za EN :/ cena wszędzie powinna być taka sama.

Laptopy, aparaty fotograficzne, odtwarzacze mp3, samochody, motocykle, oprogramowanie, ubrania, buty, itp., itd. - właściwie wszystko jest tańsze w USA niż w Europie (bo tu nie tylko o Polskę chodzi). Przykra rzecz, ale ceny bezwględne są niższe w Stanach. W odniesieniu cen do naszych zarobków - jest jeszcze gorzej.
Co jest winne? Niestety socjalizm, w którym płacimy wszyscy za wszystko i za wszystkich - nie dostając tego co należy.
Niestety ... USA stają się powoli drugą Europą, czas pakować się i ruszać na Tajwan ;)


Pohamuj się kolego od używania przekleństw w swoich wypowiedziach

michau
« Ostatnia zmiana: 02 Czerwiec 2009, 21:55:28 wysłana przez michau »
Pozdrawiam,
Wojtek

Niedostępny przez najbliższe tygodnie/miesiące. Nie będę odpisywał w subskrybowanych wątkach, nie będę odpisywał na wiadomości prywatne.

Odp: Ceny windows Seven
« Odpowiedź #10 dnia: 02 Czerwiec 2009, 22:46:28 »
Mnie najbardziej denerwuje, że za Windowsa PL więcej płacę niż za EN :/ cena wszędzie powinna być taka sama.

Na to będzie sposób, gdyż na angielski system da się zainstalować polski pakiet językowy i po sprawie. Ciekawe tylko, czy w Windows 7 pakiety będą dostępne dla wszystkich wersji, a nie jak w przypadku Visty tylko dla Ultimate (oficjalnie).
Pozdrawiam
Paweł Nyczaj

ASUS K52JC
Windows 7 Home Premium PL 6.1 Build 7601 SP1

Odp: Ceny windows Seven
« Odpowiedź #11 dnia: 02 Czerwiec 2009, 23:37:31 »
Pakiety językowe zapewne będzie można zainstalować tylko na wersję Ultimate.

Offline szpachla

  • ***
  • 113
  • GG.HF
Odp: Ceny windows Seven
« Odpowiedź #12 dnia: 03 Czerwiec 2009, 10:14:34 »
Mnie cieszy tylko jedno, że dla typowego użytkownika może to być darmowy i w pełni funkcjonalny system. Tak samo jak windows xp i vista.
Prawie jak open source :)
Przykro mi, ale nie wydam całej wypłaty na windows. Gdyby kosztował adekwatnie do polskich zarobków, ok. 200 zł to na pewno bym sie skusił.
Intel Core2Duo E6300 1,86@3.2 GHz
Asus p5k
G.Skill 2X1GB @ 900 MHz
GeForce 8800 GT, core @ 600 MHz
Chieftec GPS-450W


Offline Madzia

  • *****
  • 1220
Odp: Ceny windows Seven
« Odpowiedź #13 dnia: 03 Czerwiec 2009, 10:39:54 »
Napewno bedzie dostepny legalnie za darmo przez MSDN. Jesli oczywiscie np. wasza uczelnia ma umowe i macie konta. Ja mam ;D

Odp: Ceny windows Seven
« Odpowiedź #14 dnia: 03 Czerwiec 2009, 10:48:23 »
Mnie cieszy tylko jedno, że dla typowego użytkownika może to być darmowy i w pełni funkcjonalny system. Tak samo jak windows xp i vista.
Prawie jak open source :)
Przykro mi, ale nie wydam całej wypłaty na windows. Gdyby kosztował adekwatnie do polskich zarobków, ok. 200 zł to na pewno bym sie skusił.

Nikt cię do tego nie zmusza ;p Zawsze przecież możesz zainstalować XP Home - ok 250zł na rynku, lub komercyjnego linuksa daj na to SUSE czy Mandrive lub ich darmowe odpowiedniki czy jakiś system opensource jak GNU/Debian , GNU/Linux czy GNU/Hurd. Natomiast jak zamierzasz ukraść owy system musisz się liczyć z tym, że w kraju polskim kradzież jest ścigana z urzędu, i grozi za nią od grzywny aż do ograniczenia lub nawet pozbawienia wolności. Nie wspominam już o obciążonym sumieniu. Okres darmowego, próbnego korzystania z wersji klienckiej to 120dni natomiast z wersji serwerowej wynosi 240dni po których należy oprogramowanie te zalegalizować poprzez kupno licencji, lub skasowanie z dysku twardego.

Napewno bedzie dostepny legalnie za darmo przez MSDN. Jesli oczywiscie np. wasza uczelnia ma umowe i macie konta. Ja mam ;D

Gwoli ścisłosci jest to licencja MSDNAA która różni się odrobinę od licencji MSDN. W przypadku licencji MSDNAA licencja ważna jest wtedy jak oprogramowanie zostało zainstalowane podczas nauki na danej uczelni. W przypadku zakonczenia nauki instalowanie oprogramowania nie jest dozwolone, jednak już zainstalowane w czasie studiów może być dalej wykorzystywane legalnie do użytku niekomercyjnego. Proste rozwiązanie - zainstalować dany system operacyjnym wraz z pobocznym software i dokonac obrazu partycji lub kopii bezpieczenstwa ( np. programem RnR od IBM ) i okresowo w czasie "popsucia" systemu zamiast instalować na świeżo przywrócić z kopii pozostając legalnym. Pragnę nadmienić, że osoby nie mające żadnej deweloperskiej licencji z powodu młodego wieku, dla szkół podstawowych oraz licealny stworzono DreamSpeark - działa podobnie jak MSDNAA jednak jest tam mniej oprogramowania i inaczej dobierane. Jedynie w takich przypadkach korzystanie z softu jest legalne ( pomijając zakupienie licencji )
« Ostatnia zmiana: 03 Czerwiec 2009, 10:53:57 wysłana przez lukas_gab »