TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Oficjalne wydanie SP2 do Visty - 26 maja 2009

Offline Wojtek

  • ****
  • 309
Oficjalne wydanie SP2 do Visty - 26 maja 2009
« dnia: 25 Maj 2009, 14:45:31 »
Opublikowane - 25 maja 2009 ...

Cytuj
Jak wynika z informacji opublikowanych na stronach TechNetu, dodatek Service Pack 2 dla Windows Vista i Windows Server 2008 zostanie publicznie wydany już jutro.

Service Pack 2, wspólny dla obu systemów, został ukończony jeszcze 29 kwietnia, ale jak do tej pory mogą go zainstalować jedynie posiadacze płatnych subskrypcji TechNet lub MSDN oraz beta-testerzy, którzy uczestniczyli w technicznym programie beta SP2. Mija więc już prawie miesiąc, a publicznego wydania jak nie było, tak nie ma - brak jakichkolwiek informacji od Microsoftu wywołał niemałe poruszenie w społeczności.

Teraz, choć nadal nie ma oficjalnego komunikatu, możemy jednak przeczytać w komentarzach na stronie TechNetu opisującej zmiany w Service Packu 2, że dodatek ma zostać wydany w centrum pobierania Microsoftu i w witrynie Windows Update już jutro, 26 maja. Dystrybucja automatyczna rozpocznie się natomiast naturalnie nieco później, bo 30 czerwca. Tym, ktorzy chcieliby zorientować się, co warto wiedzieć o SP2, polecamy artykuł w serwisie TechIT.

Źródło: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15&n=11495&Windows+Vista+SP2+juz+jutro? , http://www.techit.pl/MoimZdaniem/View.aspx?3931.co+warto+wiedziec+o+sp2+dla+visty

Wczoraj spędziłem trochę czasu na stworzeniu ISO Visty SP2 i IE8 (poprzez Windows AIK, nie używam vlite-ów, itp.) - mam więc wielką nadzieję, że sumy kontrolne oficjalnego SP2 i wycieku z wątku http://www.windows7.pl/forum/index.php/topic,1272.0.html będą identyczne :P
Pozdrawiam,
Wojtek

Niedostępny przez najbliższe tygodnie/miesiące. Nie będę odpisywał w subskrybowanych wątkach, nie będę odpisywał na wiadomości prywatne.

Offline tbgkol

  • *****
  • 2132
  • "Live together, die alone, man."
Odp: Oficjalne wydanie SP2 do Visty - 26 maja 2009
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Maj 2009, 15:06:45 »
Hmmm... Na TN już od dawna jest, a po polsku też już jest od dokładnie: "05-22-2009".
Odszedłem z powodu chamstwa michaua. ;)

Offline Wojtek

  • ****
  • 309
Odp: Oficjalne wydanie SP2 do Visty - 26 maja 2009
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Maj 2009, 15:13:51 »
Hmmm... Na TN już od dawna jest, a po polsku też już jest od dokładnie: "05-22-2009".

"...  zostanie publicznie wydany już jutro ..."
Pozdrawiam,
Wojtek

Niedostępny przez najbliższe tygodnie/miesiące. Nie będę odpisywał w subskrybowanych wątkach, nie będę odpisywał na wiadomości prywatne.

Offline tbgkol

  • *****
  • 2132
  • "Live together, die alone, man."
Odp: Oficjalne wydanie SP2 do Visty - 26 maja 2009
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Maj 2009, 15:32:27 »
Hmmm... Na TN już od dawna jest, a po polsku też już jest od dokładnie: "05-22-2009".

"...  zostanie publicznie wydany już jutro ..."

Jutro, ale chyba dopiero tylko wersja angielska...
« Ostatnia zmiana: 25 Maj 2009, 15:45:59 wysłana przez tbgkol »
Odszedłem z powodu chamstwa michaua. ;)

Offline Wojtek

  • ****
  • 309
Odp: Oficjalne wydanie SP2 do Visty - 26 maja 2009
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Maj 2009, 15:40:13 »
jutro, ale chyba dopiero tylko wersja angielska...

Można tylko gdybać. Ja obstawiałbym wydanie pakietu dla kilkudziesięciu języków od razu.
Tak czy siak - w końcu ukaże się oficjalnie dla 'ogółu' Service Pack 2 dla Visty i o tym mówi założony przeze mnie wątek.
To, że w TechNecie ukazał się SP2 już dawno wiem, o polskiej wersji SP2 również - korzystam z niego od jakiegoś czasu ...
Pozdrawiam,
Wojtek

Niedostępny przez najbliższe tygodnie/miesiące. Nie będę odpisywał w subskrybowanych wątkach, nie będę odpisywał na wiadomości prywatne.

Offline tbgkol

  • *****
  • 2132
  • "Live together, die alone, man."
Odp: Oficjalne wydanie SP2 do Visty - 26 maja 2009
« Odpowiedź #5 dnia: 25 Maj 2009, 15:47:12 »
No, to nie gdybaniem tylko zwykle wersje dla różnych języków są dodawane w falach i zwykle polska wersja się opóxnia o14 lub 28 dni. ;)
Odszedłem z powodu chamstwa michaua. ;)

Offline Wojtek

  • ****
  • 309
Odp: Oficjalne wydanie SP2 do Visty - 26 maja 2009
« Odpowiedź #6 dnia: 25 Maj 2009, 15:55:10 »
No, to nie gdybaniem tylko zwykle wersje dla różnych języków są dodawane w falach i zwykle polska wersja się opóxnia o14 lub 28 dni. ;)

Też tak kiedyś myślałem, ale zmieniło mi się :) - wyjątkiem jest np. Office 2007 SP2, który ukazał się od razu w wersji wielojęzycznej.
Inna rzecz, że SP2 w wersji polskiej jest już gotowy i wydano go dla wybranych użytkowników - więc opublikowanie go dla wszystkich razem z wersją angielską nie jest tak niemożliwe.
Zobaczymy - może będzie tak, a może nie, kto to wie ;) ?
Pozdrawiam,
Wojtek

Niedostępny przez najbliższe tygodnie/miesiące. Nie będę odpisywał w subskrybowanych wątkach, nie będę odpisywał na wiadomości prywatne.

Offline tbgkol

  • *****
  • 2132
  • "Live together, die alone, man."
Odp: Oficjalne wydanie SP2 do Visty - 26 maja 2009
« Odpowiedź #7 dnia: 25 Maj 2009, 16:12:41 »
Hmm... Z SP1 tak samo było, była już wesja pl na TN, ale i tak została wydana po 28 dniach od premiery ang. wersji.
Odszedłem z powodu chamstwa michaua. ;)

Offline Wojtek

  • ****
  • 309
Odp: Oficjalne wydanie SP2 do Visty - 26 maja 2009
« Odpowiedź #8 dnia: 26 Maj 2009, 13:38:37 »
Racja była po Twojej stronie - póki co wyszła paczka pięciojęzykowa :)

Cytuj
Microsoft udostępnił do pobrania pięciojęzykową paczkę instalacyjną dodatku Service Pack 2 dla systemów Windows Vista i Windows Server 2008.
Service Pack 2 zwykle dostępny jest w dwóch wersjach instalacyjnych - pięciojęzykowej (zawierającej m.in. język angielski) oraz pełnej 36-językowej (tylko w tej paczce znajduje się język polski). Na początku Microsoft udostępnia właśnie tę mniejszą wersję instalacyjną, użytkownicy systemu Windows Vista w wersji polskiej muszą więc jeszcze zaczekać.
Do pobrania aktualnie dostępne są wersje pięciojęzykowe dla platform x86, x64 oraz ia64 (tylko Windows Server 2008). Jest również obraz płyty DVD zawierającej te wszystkie wersje jednocześnie.
Przypominamy, że instalacja Service Packa 2 może nastąpić tylko w systemie, na którym zainstalowano już Service Pack 1 - na wersji RTM aktualizacja nie powiedzie się. Nie dotyczy to oczywiście Windows Server 2008, który został wydany od razu w wersji SP1.

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15&n=11506&Service+Pack+2+dla+Windows+Vista+do+pobrania!
Pozdrawiam,
Wojtek

Niedostępny przez najbliższe tygodnie/miesiące. Nie będę odpisywał w subskrybowanych wątkach, nie będę odpisywał na wiadomości prywatne.

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Oficjalne wydanie SP2 do Visty - 26 maja 2009
« Odpowiedź #9 dnia: 26 Maj 2009, 13:47:27 »
Po Polsku też jest w sieci  ::)

Odp: Oficjalne wydanie SP2 do Visty - 26 maja 2009
« Odpowiedź #10 dnia: 26 Maj 2009, 13:47:30 »
Racja była po Twojej stronie - póki co wyszła paczka pięciojęzykowa :)

Cytuj
Microsoft udostępnił do pobrania pięciojęzykową paczkę instalacyjną dodatku Service Pack 2 dla systemów Windows Vista i Windows Server 2008.
Service Pack 2 zwykle dostępny jest w dwóch wersjach instalacyjnych - pięciojęzykowej (zawierającej m.in. język angielski) oraz pełnej 36-językowej (tylko w tej paczce znajduje się język polski). Na początku Microsoft udostępnia właśnie tę mniejszą wersję instalacyjną, użytkownicy systemu Windows Vista w wersji polskiej muszą więc jeszcze zaczekać.
Do pobrania aktualnie dostępne są wersje pięciojęzykowe dla platform x86, x64 oraz ia64 (tylko Windows Server 2008). Jest również obraz płyty DVD zawierającej te wszystkie wersje jednocześnie.
Przypominamy, że instalacja Service Packa 2 może nastąpić tylko w systemie, na którym zainstalowano już Service Pack 1 - na wersji RTM aktualizacja nie powiedzie się. Nie dotyczy to oczywiście Windows Server 2008, który został wydany od razu w wersji SP1.

Źródło: dobreprogramy.pl/index.php?dz=15&n=11506&Service+Pack+2+dla+Windows+Vista+do+pobrania!
już dawno wyciekła paczka 36 językowa . :)
« Ostatnia zmiana: 11 Czerwiec 2010, 17:21:25 wysłana przez Mirahz »

Offline tbgkol

  • *****
  • 2132
  • "Live together, die alone, man."
Odp: Oficjalne wydanie SP2 do Visty - 26 maja 2009
« Odpowiedź #11 dnia: 26 Maj 2009, 15:07:31 »
No wyszła i każdy o tym doskonale wie, jest dla subskrybentów TN(ja! ;D) i MSDN. ;)
Odszedłem z powodu chamstwa michaua. ;)

Odp: Oficjalne wydanie SP2 do Visty - 26 maja 2009
« Odpowiedź #12 dnia: 26 Maj 2009, 15:13:05 »
i w sieci P2P  :P

Offline tbgkol

  • *****
  • 2132
  • "Live together, die alone, man."
Odp: Oficjalne wydanie SP2 do Visty - 26 maja 2009
« Odpowiedź #13 dnia: 27 Maj 2009, 16:49:06 »
Panie i panowie! Oznajmiam wszem i wobec, że dzięki SP2, czas startu Visty skrócił mi się o 0,5 minuty(słownie pół minuty!). :D I ogólnie wszytsko stało się jakoś żywsze i szybsze. :D
Odszedłem z powodu chamstwa michaua. ;)

Offline Wojtek

  • ****
  • 309
Odp: Oficjalne wydanie SP2 do Visty - 26 maja 2009
« Odpowiedź #14 dnia: 27 Maj 2009, 17:05:28 »
Panie i panowie! Oznajmiam wszem i wobec, że dzięki SP2, czas startu Visty skrócił mi się o 0,5 minuty(słownie pół minuty!). :D I ogólnie wszytsko stało się jakoś żywsze i szybsze. :D

Postanowiłem zintegrować Vistę z SP2 i IE8 na starym komputerze (Duron 1600, 1,4 GB RAM) ze względu na brak miejsca na dysku twardym na moim podstawowym sprzęcie.
O dziwo - system na tym starym i słabym komputerze jako tako funkcjonuje. Jestem co najmniej zdziwiony. Czyżby Vista stała się dużo wydajniejsza? :)
Pozdrawiam,
Wojtek

Niedostępny przez najbliższe tygodnie/miesiące. Nie będę odpisywał w subskrybowanych wątkach, nie będę odpisywał na wiadomości prywatne.