TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Instalacja Windows 7 poprzez kamere z dyskiem twardym

Odp: Instalacja Windows 7 poprzez kamere z dyskiem twardym
« Odpowiedź #45 dnia: 23 Czerwiec 2009, 23:32:34 »
XP 15gb
7 20-30gb
reszta na dane


no dobra.a wiec jakim programem najlepiej wydzielic partycje?

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Instalacja Windows 7 poprzez kamere z dyskiem twardym
« Odpowiedź #46 dnia: 23 Czerwiec 2009, 23:33:51 »
Pod XP Partition Magic lub Paragon Partition Manager

Odp: Instalacja Windows 7 poprzez kamere z dyskiem twardym
« Odpowiedź #47 dnia: 23 Czerwiec 2009, 23:36:39 »
Pod XP Partition Magic lub Paragon Partition Manager
oczywiscie najlepiej przeniesc sobie wazne dane w bezpieczne miejsce?

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Instalacja Windows 7 poprzez kamere z dyskiem twardym
« Odpowiedź #48 dnia: 23 Czerwiec 2009, 23:38:40 »
Jak zawsze podczas taki operacji lepiej dokonać kopii zapasowych :)

Odp: Instalacja Windows 7 poprzez kamere z dyskiem twardym
« Odpowiedź #49 dnia: 23 Czerwiec 2009, 23:44:49 »
a co powiecie o Acronis Disk Director Suite?

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Instalacja Windows 7 poprzez kamere z dyskiem twardym
« Odpowiedź #50 dnia: 23 Czerwiec 2009, 23:46:49 »
Nigdy nie słyszałem i nie używałem. Ale nie mówię że się nie nadaje.

Odp: Instalacja Windows 7 poprzez kamere z dyskiem twardym
« Odpowiedź #51 dnia: 23 Czerwiec 2009, 23:48:38 »
bo wlasnie o Paragon Partition Manager sa rozne opinie...bo ponoc juz go nie rozwijaja i moze sprawiac problemy.

Odp: Instalacja Windows 7 poprzez kamere z dyskiem twardym
« Odpowiedź #52 dnia: 23 Czerwiec 2009, 23:49:24 »
Dla XPeka poszukaj programu pt: Partiton Magic 9 - zdaje się że jest także po polsku. Zainstaluj go, w oknie głównym pokaże ci wszystkie partycje Twojego dysku - tej małej recovery nie usuwaj, może się przydać jeszcze... Utwórz nową partycję - skorzystaj z opcji wizarda - poprowadzi cię za rękę (podpowie też jak podzielić miejsce).
Teraz ściągnij programik Daemon Tools Lite - jest darmowy. Zainstaluj, pokaże się na pasku narzędzi ikonka, prawym w nią, wirtualny CD/DVD, określ ilość napędów, wybierz jeden. Pokaże się tam ten napęd to zamontuj w nim obraz = pokaż mu ISO Win7 które rozumiem że już ściągnąłeś i leży sobie na pulpicie albo w dokumentach. Teraz w Start -> Mój komputer masz wirtyalny napęd CD/DVD. Weź go - ekploruj -zaznacz wszystko i kopiuj. Na pulpicie utwórz sobie nowy folder (możesz go nawet sobie jakoś nazwać) i wklej tam tą skopiowaną zawartość tego wirtualnego CD/DVD. Między innymi jest tam "Setup" - kliknij go i rozpocznie się instalacja Win7. Zaraz zapyta się czy chcesz updatować czy zaawansowanie czystą instalację robić - wybierz czystą bo inaczej zamieni ci XPeka i stracisz wszystko co tam masz. Następnie pokaże ci tabelkę z partycjami do wyboru - wybierasz tą nową zrobioną parę minut temu PartitonMagikiem. I sru - zaiwania, parę restartów, parę pytań, dwa piwa i masz dwa systemy na laptopie = XP + Win7.
« Ostatnia zmiana: 23 Czerwiec 2009, 23:51:25 wysłana przez jacmac »

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Instalacja Windows 7 poprzez kamere z dyskiem twardym
« Odpowiedź #53 dnia: 23 Czerwiec 2009, 23:51:47 »
bo wlasnie o Paragon Partition Manager sa rozne opinie...bo ponoc juz go nie rozwijaja i moze sprawiac problemy.

Partition Magic 8 już jest niewspierany :/

Odp: Instalacja Windows 7 poprzez kamere z dyskiem twardym
« Odpowiedź #54 dnia: 23 Czerwiec 2009, 23:56:40 »
bo wlasnie o Paragon Partition Manager sa rozne opinie...bo ponoc juz go nie rozwijaja i moze sprawiac problemy.

Partition Magic 8 już jest niewspierany :/

Ale jest osiągalny = można go znaleźć (sam go przecież proponowałeś wyżej), a Koledze będzie on potrzebny na 15 minut... ;)
I ma wizarda idealnego dla niedoświadczonych.
I nie 8 a 9.
« Ostatnia zmiana: 23 Czerwiec 2009, 23:58:44 wysłana przez jacmac »

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Instalacja Windows 7 poprzez kamere z dyskiem twardym
« Odpowiedź #55 dnia: 23 Czerwiec 2009, 23:59:17 »
To że można go znaleźć to prawda, ja tego nie napisałem bo wybierze, który zechce. Tylko poprawił Autora że jest na odwrót.

Odp: Instalacja Windows 7 poprzez kamere z dyskiem twardym
« Odpowiedź #56 dnia: 24 Czerwiec 2009, 00:04:46 »
To że można go znaleźć to prawda, ja tego nie napisałem bo wybierze, który zechce. Tylko poprawił Autora że jest na odwrót.

Aha, wszystko jasne...

Offline Tom

  • *****
  • 589
  • ;)
Odp: Instalacja Windows 7 poprzez kamere z dyskiem twardym
« Odpowiedź #57 dnia: 24 Czerwiec 2009, 09:31:19 »
Weź go - ekploruj -zaznacz wszystko i kopiuj. Na pulpicie utwórz sobie nowy folder (możesz go nawet sobie jakoś nazwać) i wklej tam tą skopiowaną zawartość tego wirtualnego CD/DVD. Między innymi jest tam "Setup" - kliknij go i rozpocznie się instalacja Win7.

Ja się pytam, po co kopiować? Przecież i tak i tak instalacja ruszy poprzez uruchomienie Setupa z płyty (bez kopiowania na pulpit), bo sama się wypakuje w odpowiednie miejsce! :x
« Ostatnia zmiana: 24 Czerwiec 2009, 09:41:34 wysłana przez Tom »
MSI Wind U100  |  W7 RTM Home Premium

Odp: Instalacja Windows 7 poprzez kamere z dyskiem twardym
« Odpowiedź #58 dnia: 24 Czerwiec 2009, 11:02:01 »
Weź go - ekploruj -zaznacz wszystko i kopiuj. Na pulpicie utwórz sobie nowy folder (możesz go nawet sobie jakoś nazwać) i wklej tam tą skopiowaną zawartość tego wirtualnego CD/DVD. Między innymi jest tam "Setup" - kliknij go i rozpocznie się instalacja Win7.

Ja się pytam, po co kopiować? Przecież i tak i tak instalacja ruszy poprzez uruchomienie Setupa z płyty (bez kopiowania na pulpit), bo sama się wypakuje w odpowiednie miejsce! :x
jak montuje obraz do daemona i klikam 2 razy na wirtualny dysk to instalacja na xp nie rusza nigdy! wiec chyba trzeba skopiowac?

Offline Tom

  • *****
  • 589
  • ;)
Odp: Instalacja Windows 7 poprzez kamere z dyskiem twardym
« Odpowiedź #59 dnia: 24 Czerwiec 2009, 11:09:24 »
Jak chcesz.
MSI Wind U100  |  W7 RTM Home Premium