TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Problem z akumulatorem

Problem z akumulatorem
« dnia: 20 Maj 2009, 21:26:24 »
Jak w temacie. A stało się to tak. W pewnym momencie brakło mi zasilania w laptopie. System się zahibermował. Po wznowieniu, przy bateryjce wyświetla się komunikat "Consider replacing your battery". Akumulator jest nowy.
Czy miał to już ktoś? Co z tym zrobić?

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Problem z akumulatorem
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Maj 2009, 21:40:38 »
Tak, ja mam tak u siebie w moim laptopie. Moja bateria ma już 2 lata.

Po polsku: "Rozważ wymianę baterii"

Odp: Problem z akumulatorem
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Maj 2009, 21:48:45 »
Znam angielski i nie mam problemów ze zrozumieniem tego co czytam. Ja po prostu mam nową baterię. A stało się to po hibernacji systemu.

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Problem z akumulatorem
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Maj 2009, 21:52:34 »
Jak Ci tak bardzo przeszkadza to przeinstaluj system i zobacz czy nadal tak będzie.


Znam angielski i nie mam problemów ze zrozumieniem tego co czytam. Ja po prostu mam nową baterię.

Po za tym nikt Ci nic nie powiedział, że nie wiesz co to znaczy, więc proszę się tak nie unosić!

Odp: Problem z akumulatorem
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Lipiec 2009, 10:11:01 »
Mam to samo. Także stało się to po wyładowaniu akumulatora i zahibernowaniu. To jest to wina windowsa, czy serio nam baterie padły?
Komputer chodzi na tekiej baterii ale nie wyświetla jej stanu naładowania
Win7 7229 x86

Odp: Problem z akumulatorem
« Odpowiedź #5 dnia: 25 Październik 2009, 10:53:34 »
Witam! Ja również mam podobny problem. Tak jak u poprzedników powodem była hibernacja, po wznowieniu pojawiła się ikonka z brakiem baterii i komunikatem "Rozważ wymianę baterii". Mój komputer to HP Pavilion z serii dv6000. Rozwiązał ktoś już problem tej ikonki??? Bo wątpię, że jest to wina baterii. Poza tym nie widać stanu jej naładowania. Pozostaje tylko format czy można jakoś to inaczej naprawić? Pozdrawiam.

Offline kamiton

  • *****
  • 1287
Odp: Problem z akumulatorem
« Odpowiedź #6 dnia: 25 Październik 2009, 11:39:30 »
mozna sprobowac oprzywracanie systemu sprzed hibernacji :) - mniej roboty

Offline hubert1

  • *****
  • 650
  • "bo liczą się wspomnienia, prawda, prawda" :D
Odp: Problem z akumulatorem
« Odpowiedź #7 dnia: 25 Październik 2009, 11:52:24 »
Co ty piszesz? Co mu da przywracanie?

Offline kamiton

  • *****
  • 1287
Odp: Problem z akumulatorem
« Odpowiedź #8 dnia: 25 Październik 2009, 13:28:06 »
Co ty piszesz? Co mu da przywracanie?

to co daje przywracanie systemu - wczesniejsze ustawienia - to nie takie trudne pomyslec

Odp: Problem z akumulatorem
« Odpowiedź #9 dnia: 27 Październik 2009, 14:49:52 »
Witam wszystkich.
Mam zainstalowanego Win7 x64.
W dolnym rogu nawet nie wiem dokładnie w którym momencie pojawił się komunikat: "Rozważ wymianę baterii".
Denerwuje mnie ten napis na tyle że dotarłem do tego forum i liczę na czyjąś pomoc.
Wiem na pewno że po zainstalowaniu windowsa7 tego nie było.
Wiem na pewno że przywrócenie systemu nic nie daje. Instalowanie łatek tzn. uaktualnień do Win7 także nic nie pomogło.
Powróciłem z ciekawości do XP. Tam tego komunikatu nie ma! Wnioskuję więc że wina leży po stronie Windowsa lub sterowników do
baterii. Czy ktoś rozwiązał ten problem?

Odp: Problem z akumulatorem
« Odpowiedź #10 dnia: 31 Październik 2009, 10:13:00 »
Nie jestem pewien, ale może wina leży w starym BIOSie. To znalazłem na stonce HP:

http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/document?docname=c01087194&lc=en&dlc=pl&cc=pl&lang=pl&os=2093&product=3308764

Step 2: Identify the symptoms: i między innymi piszą o problemach z baterią tzn. z tym komunikatem o konieczności wymiany baterii: The battery charge indicator light does not turn on when the battery is installed and the AC adapter is connected - Wskaźnik naładowania akumulatora nie można włączyć, gdy bateria jest zainstalowana, a zasilacz jest podłączony.

Za jakiś czas zaktualizuje BIOSa i zobaczę czy to w tym był cały problem. Swoją drogą niby ma być wsparcie do HP Pavilion z serii dv6000 ale sterowników do Win7 nie widzę.

Odp: Problem z akumulatorem
« Odpowiedź #11 dnia: 25 Styczeń 2010, 01:58:24 »
Witam,
mam ten sam problem. Próbowałem ładować i rozładowywać baterię kilkakrotnie i bez skutku. Problem ten trzeba zgłosić Microsoftowi bo wygląda na to, że Windows 7 psuje elektronikę w bateriach.

Odp: Problem z akumulatorem
« Odpowiedź #12 dnia: 25 Styczeń 2010, 09:43:54 »
http://www.vista.pl/artykuly/13498_uszkadzanie_baterii_w_laptopach_przez_windows_7_.html Tutaj również jest opisywany ten sam problem. Z tego co się orientuję to coraz więcej ludzi ma ten problem. Pozdrawiam.

Odp: Problem z akumulatorem
« Odpowiedź #13 dnia: 18 Marzec 2010, 17:53:41 »
Wczoraj dotknął mnie ten problem i postanowiłem go rozwiązać. Zwyczajnie denerwował mnie ten czerwony krzyżyk :P

Po różnych próbach typu rozładowania i ponownego ładowania (nawet pod linuksem choć tam z baterią wszystko było jak najbardziej ok) zauważyłem że nic się nie zmienia. Po podłączeniu ładowarki jest głupi krzyżyk a jak się ją odłączy to podobny krzyżyk miga na ikonce baterii. Jednak to co zauważyłem to fakt że po około minucie a może dwóch działania na samej baterii ten migający krzyżyk znika i bateria pracuje tak jak wcześniej (czyli jako sprawna). Postanowiłem zatem zostawić komputer na samej baterii (full naładowanej) na noc. Ustawiłem plan Wysoka wydajność i przestawiłem w jego opcjach aby przy krytycznym stanie baterii (5%) wykonana została operacja Uśpij. Z racji tego że po uśpieniu laptop też zużywa troszkę energii założyłem że przez całą noc (u mnie czas pomiędzy godziną ~2:00 a ~9:00) bateria rozładuje się doszczętnie. Rano okazało się że nie myliłem się ani trochę. Podłączyłem zatem ładowarkę i bez uruchamiania tak go zostawiłem idąc na zajęcia. Po powrocie (~7 godzin później) uruchomiłem komputer i dokładnie tak jak przypuszczałem, system ponownie wykrywa baterię jako w pełni sprawną. Komputer to HP Pavilion dv9880 oczywiście na Win7. Czyli jeszcze raz to co zrobiłem:
1. Ładowanie do 100%
2. Zmiana planu zasilania Wysoka wydajność aby wykonał operację Uśpij przy 5% baterii (stan krytyczny)
3. Ustawienie planu Wysoka wydajność
4. Zostawienie odłączonego! od zasilania komputera na noc (~7 godzin)
5. Rano podłączenie ładowarki (bez włączania komputera!) i zostawienie go ponownie na ~7 godzin
6. Włączenie systemu i cieszenie się z braku konieczności wymiany baterii :D

To są rzeczy które ja wykonałem i nie gwarantuję że komukolwiek one pomogą. Jeżeli komuś jednak pomogą będę się bardzo cieszył :D
Jeżeli ktoś ma pytania to śmiało pytać. Nie odsyłam do google ;)