TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Firmowy Lap i win 7

Offline sebian

  • ***
  • 118
  • Be Cool... :P
Firmowy Lap i win 7
« dnia: 18 Maj 2009, 08:11:34 »
Jak w temacie czy na laptopa kupionego na firme moge zainstalować win 7 beta?
Głownie chodzi o stronę prawną, bo musze mieć orginalne oprogramowanie na lapku a nie wiem czy wersje beta też sie zaliczaja...
Mój sprzęt: KONSOLA NES + 400 kartridży :D  (chyba tak to się pisze)
ha mam jeszcze dwa pady i pistolet do kaczek.. :D

Odp: Firmowy Lap i win 7
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Maj 2009, 08:24:08 »
Chyba tak. Pod warunkiem, że zainstalujesz oficjalny build RC1 od Microsoftu. On jest w 100% legelny.

Offline sebian

  • ***
  • 118
  • Be Cool... :P
Odp: Firmowy Lap i win 7
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Maj 2009, 08:47:42 »
Chce byc pewny aby nie miec ewentualnych nie przyjemności...
Zakupiłem na firme ACER 8730 ZG i ma Viste 32bity i powiem ze producent powgrywał tyle gowna ze to nie porozumienie jest.. :/
Te lap jest tak przypierdzielony głodem że szok, dlatego pytam bo chciałbym cos normalnego tam postawić a Win 7 jest rozsadnym rozwiazaniem, posiadam go na Desktop PC i netbooku MSI U100 którego córce kupiłem i działa wysmienicie na obu tych maszynach :)
Mój sprzęt: KONSOLA NES + 400 kartridży :D  (chyba tak to się pisze)
ha mam jeszcze dwa pady i pistolet do kaczek.. :D

Offline Wojtek

  • ****
  • 309
Odp: Firmowy Lap i win 7
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Maj 2009, 09:09:15 »
Kilka adresów rozjaśniających nieco (?) temat :) :

http://itblogs.pl/blogs/notbeautifulanymore/archive/2009/05/02/windows-7-rc-pl.aspx
http://blogs.zdnet.com/Bott/?p=624
http://www.microsoft.com/windows/windows-7/eula.aspx

Przejrzałem sporo stron w poszukiwaniu odpowiedzi na identyczne pytanie i nie znalazłem żadnych konkretnych informacji zakazujących wykorzystywania Windows 7 RC w firmie. Co nie jest zabronione - jest dozwolone. Rzecz w tym, że nie czytałem EULA podczas instalacji na swoim komputerze (jeśli licencja w ogóle się wyświetlała) - a to byłoby szczególnie istotne.
Pozdrawiam,
Wojtek

Niedostępny przez najbliższe tygodnie/miesiące. Nie będę odpisywał w subskrybowanych wątkach, nie będę odpisywał na wiadomości prywatne.

Offline sebian

  • ***
  • 118
  • Be Cool... :P
Odp: Firmowy Lap i win 7
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Maj 2009, 09:36:33 »
EULA się wyświetla przy instalacji ale się nie pokusiłem o przeczytanie licencji choć instalowałem już na 2 maszynach.. :)
To był odruch bezwarunkowy który każe klikać przycisk "DALEJ" przy każdej z licencji.. :P
To w takim razie stawiam Windowsa 7 x64 na lapku, poczekam sobie aż wyjdzie FINAL i wtedy zakupie :)

PS Jak będę instalował to lukne na licencje i napisze czy coś tam ciekawego jest.. :)
Mój sprzęt: KONSOLA NES + 400 kartridży :D  (chyba tak to się pisze)
ha mam jeszcze dwa pady i pistolet do kaczek.. :D

Odp: Firmowy Lap i win 7
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Maj 2009, 09:48:25 »
Przecież jak się pobierało Win 7 ze strony producenta "Microsoft'u" to było wyraźnie napisane, że jest to beta i można użytkować do woli(znaczy zanim wygaśnie), aczkolwiek nie wiem jak to się tyczy z firmą...
Znalazłem też coś takiego:
# Don’t use it in a production environment. That’s generally good advice for any product with a beta label on it, but in this case it’s explicitly covered in the agreement:

    You may not use the software in a live operating environment unless Microsoft permits you to do so under another agreement.

Odp: Firmowy Lap i win 7
« Odpowiedź #6 dnia: 18 Maj 2009, 11:29:12 »
Bety nie można używać w celach komercyjnych, aczkolwiek może być wykorzystywana w firmach przy tworzeniu środowiska testowego do sprawdzania np. kompatybilności z używanymi aplikacjami/rozwiązaniami. 
HP ProBook Windows 7 x64
Help IT
"Na końcu będziemy pamiętać nie słowa naszych wrogów, ale milczenie naszych przyjaciół"

Offline Wojtek

  • ****
  • 309
Odp: Firmowy Lap i win 7
« Odpowiedź #7 dnia: 18 Maj 2009, 11:53:47 »
Bety nie można używać w celach komercyjnych, aczkolwiek może być wykorzystywana w firmach przy tworzeniu środowiska testowego do sprawdzania np. kompatybilności z używanymi aplikacjami/rozwiązaniami. 

Szczerze mówiąc, zastanawiałem się już czy tak rzeczywiście jest ...
Czy jest wyraźny zapis, który zabrania wykorzystania Windows 7 jako głównego systemu na firmowym komputerze?
Żeby było jasne - nie mówię, że tak nie jest - spotykam się jednak ciągle w różnych materiałach ze słowami w stylu "Microsoft przestrzega jednak przed używaniem wczesnej wersji testowej systemu w środowisku korporacyjnym".
Masz może na oku konkretny zapis EULA, który rozwiałby nasze wątpliwości?
Czy w razie kontroli nie wystarczy powiedzieć : "pewnie kupię Windows 7 jak tylko się ukaże - ale najpierw zamierzałem przetestować go, aby nie kupować kota w worku" ?
Pozdrawiam,
Wojtek

Niedostępny przez najbliższe tygodnie/miesiące. Nie będę odpisywał w subskrybowanych wątkach, nie będę odpisywał na wiadomości prywatne.

Odp: Firmowy Lap i win 7
« Odpowiedź #8 dnia: 18 Maj 2009, 13:09:47 »
Microsoft przestrzega przed używaniem W7 jako głównego systemu tylko dlatego, ze nie jest on odpowiedzialny za wynikłe niespodziewane działanie systemu i wynikłe problemy i niekompatybilość niektorych porgramow, jakieby nie byly nie sa wina firmy ponieważ jest to beta a społeczenstwo zostało poinformowane o tym.
Ale, że beta działa wyśminicie i dużo osob ma ja jako główny system, w tym ja, to nie sądze aby jakieś poważne problemy były gdy ja zastosujesz w firmie.

Tak jak wcesniej wspomniano, czego nie zabroniono - jest dozwolone. A póki system jest not expired to jest legalny w pełni tego słowa znaczeniu ;)
Windows 7 b.7100 64-bit
ASUS P5E-VM DO, E5200 2,5Ghz@3,42Ghz, 2048DDR2 800Mhz@933Mhz, ASUS HD4850
ST3500320AS x2 RAID0 Matrix
GATEWAY 2485W 24" + SAMSUNG LE40A856 40" :D

Offline sebian

  • ***
  • 118
  • Be Cool... :P
Odp: Firmowy Lap i win 7
« Odpowiedź #9 dnia: 18 Maj 2009, 14:20:47 »
To czyli problem raczej rozwiany... :)
Winda już na lapku stoi i działa jak ta lala :P
Co do licencji to znowu ja olałem z przyzwyczajenia przy instalacji... :P

PS. Ciekaw jestem ile bedzie kosztowac wykupienie licencji win 7 na ok 30 stacji roboczych i czy bedzie roznica w cenie miedzy 32bit a 64bit (znajac zycie pewnie tak) ale to czyba osobny temat juz :)
Dzieki za rozwianie problemu :)
Mój sprzęt: KONSOLA NES + 400 kartridży :D  (chyba tak to się pisze)
ha mam jeszcze dwa pady i pistolet do kaczek.. :D

Offline Wojtek

  • ****
  • 309
Odp: Firmowy Lap i win 7
« Odpowiedź #10 dnia: 18 Maj 2009, 14:22:53 »
Nie sądze, aby była jakakolwiek różnica w cenie 32-bit i 64-bit.
Do Visty Ultimate Box dostałem dwie płyty - 32-bit i 64-bit - zainstalować mogłem jedną z nich.
Pozdrawiam,
Wojtek

Niedostępny przez najbliższe tygodnie/miesiące. Nie będę odpisywał w subskrybowanych wątkach, nie będę odpisywał na wiadomości prywatne.

Offline sebian

  • ***
  • 118
  • Be Cool... :P
Odp: Firmowy Lap i win 7
« Odpowiedź #11 dnia: 18 Maj 2009, 14:27:21 »
aaaa... to taki bucior... :)
Nie wiedziałem ze tak pakują OS-y bo jedyny system jaki miałem od Microshitu to orginalny Win 98 SE (wiem nie ma czym sie chwalic).
Ale teraz stwierdzam ze Microshit podniósł standard, i warto bedzie wybulić kaske na 7-ke :)
Mój sprzęt: KONSOLA NES + 400 kartridży :D  (chyba tak to się pisze)
ha mam jeszcze dwa pady i pistolet do kaczek.. :D

Odp: Firmowy Lap i win 7
« Odpowiedź #12 dnia: 18 Maj 2009, 23:24:16 »
sebian ja nie widzu w tym zadnego problemu,uzywasz dopoki nie skonczy sie licencja a potem jak chcesz to kupujesz se finala i nie przejmuj sie tym ze ktos moze przyjsc i sprawdzic jakiego uzywasz systemu,te bety sa dla nas do testowania !! pozdrawiam  ;D

Odp: Firmowy Lap i win 7
« Odpowiedź #13 dnia: 19 Maj 2009, 15:38:14 »
Jak wpadnie kontrola to jest wielki problem, bo u nas nawet darmowy Linux sprawia problem w firmie. Raczej kupuje się linuxa na płycie aby była faktura… już sobie przypomniałem jak to się nazywa, „przyjazne Państwo”
Moim zdanie nie można używać bety jako głównego systemu w firmie… ale co to znaczy „głównego”? lub jak tworzyć środowisko testowe w firmie gdzie np. niema działu IT i przeznaczonego do tego osobnego sprzętu?
 
HP ProBook Windows 7 x64
Help IT
"Na końcu będziemy pamiętać nie słowa naszych wrogów, ale milczenie naszych przyjaciół"

Offline Wojtek

  • ****
  • 309
Odp: Firmowy Lap i win 7
« Odpowiedź #14 dnia: 28 Maj 2009, 01:56:03 »
Przepraszam za przydługawy cytat, ale w tej postaci będzie chyba najbardziej czytelny i najłatwiejszy do znalezienia.

Cytuj
POSTANOWIENIA LICENCYJNE DOTYCZĄCE OPROGRAMOWANIA MICROSOFT W WERSJI WSTĘPNEJ
SYSTEM OPERACYJNY WINDOWS 7 W WERSJI RELEASE CANDIDATE
Niniejsze postanowienia licencyjne stanowią umowę między Microsoft Corporation (lub, w zależności od miejsca zamieszkania Licencjobiorcy, jednym z podmiotów stowarzyszonych Microsoft Corporation) a Licencjobiorcą. Należy się z nimi zapoznać. Postanowienia dotyczą oprogramowania w wersji wstępnej określonego powyżej, jak również ewentualnych nośników, na których zostało ono dostarczone Licencjobiorcy. Postanowienia te dotyczą także udostępnianych przez Microsoft:
•   aktualizacji,
•   uzupełnień,
•   usług internetowych oraz
•   usług pomocy technicznej
dla niniejszego oprogramowania, o ile elementom tym nie towarzyszą inne postanowienia. W takim przypadku obowiązują postanowienia towarzyszące tym elementom.
Korzystanie przez Licencjobiorcę z tego oprogramowania oznacza, że akceptuje on niniejsze postanowienia. Jeśli Licencjobiorca ich nie akceptuje, nie może korzystać z oprogramowania.
Zgodnie z zasadami określonymi poniżej korzystanie przez Licencjobiorcę z niektórych funkcji oznacza również jego zgodę na przekazanie określonych informacji o komputerze podczas sprawdzania oryginalności oprogramowania oraz korzystania z usług internetowych.
Licencjobiorca przestrzegający niniejszych postanowień licencyjnych uzyskuje opisane poniżej prawa.
1.   PRAWO DO INSTALACJI I UŻYWANIA.
a.   Licencja na oprogramowanie. Licencjobiorca może zainstalować dowolną liczbę kopii oprogramowania na urządzeniach w swojej siedzibie i używać ich w celu projektowania, opracowywania i testowania swoich programów współdziałających z oprogramowaniem.
Licencjobiorca nie może korzystać z oprogramowania w rzeczywistym środowisku operacyjnym, o ile Microsoft nie zezwoli na to w odrębnej umowie.
b.   Oprogramowanie uwarunkowane czasowo. Oprogramowanie przestanie działać z dniem 1 czerwiec 2010 r. Licencjobiorca może nie otrzymać powiadomienia, zanim oprogramowanie przestanie działać. Kiedy oprogramowanie przestanie działać, Licencjobiorca może nie mieć dostępu do danych używanych przez to oprogramowanie.
c.   Okres obowiązywania. Niniejsza umowa wygasa z dniem 1 czerwiec 2010 r. Do momentu wygaśnięcia niniejszej umowy Licencjobiorca ma prawo korzystać z oprogramowania zgodnie z postanowieniami licencyjnymi tej umowy. W przypadku nieposiadania odpowiedniego klucza produktu co 30 dni może być konieczne ponowne zainstalowanie oprogramowania.
d.   Składniki czcionek. Po uruchomieniu oprogramowania Licencjobiorca może używać jego czcionek (w tym oprogramowania, metryk i danych) do wyświetlania i drukowania zawartości. Licencjobiorca może jedynie:
•   osadzać czcionki w zawartości, biorąc pod uwagę ograniczenia dotyczące ich osadzania, oraz
•   tymczasowo pobrać je na drukarkę lub inne urządzenie wyjściowe w celu drukowania zawartości.
e.   Ikony i inne elementy graficzne. Z zastrzeżeniem niniejszych postanowień licencyjnych Licencjobiorca nie może kopiować ani modyfikować obrazów ani innych elementów graficznych oprogramowania do innych celów.
2.   UŻYWANIE Z TECHNOLOGIAMI WIRTUALIZACJI. Zamiast używać oprogramowania bezpośrednio na licencjonowanym urządzeniu Licencjobiorca może używać oprogramowania zainstalowanego na licencjonowanym urządzeniu w ramach jednego wirtualnego (lub emulowanego w inny sposób) systemu sprzętowego. W środowisku zwirtualizowanym treść chroniona za pomocą technologii zarządzania prawami dostępu do treści cyfrowych, technologii BitLocker lub jakiejkolwiek technologii pełnego szyfrowania twardego dysku może nie być tak zabezpieczona jak taka sama treść używana w środowisku innym niż zwirtualizowane. Należy przestrzegać wszystkich krajowych i międzynarodowych przepisów mających zastosowanie do treści chronionych.
3.   POTENCJALNIE NIECHCIANE OPROGRAMOWANIE. Po włączeniu oprogramowanie Windows Defender sprawdza urządzenie Licencjobiorcy pod kątem programów szpiegujących, programów typu adware oraz innego potencjalnie niechcianego oprogramowania. W przypadku wykrycia niechcianego oprogramowania Licencjobiorca jest pytany, czy ma ono zostać zignorowane, wyłączone (poddane kwarantannie), czy usunięte. Wszelkie potencjalnie niechciane oprogramowanie określone jako „wysoce niechciane” lub „niebezpieczne” jest automatycznie usuwane po zakończeniu procesu skanowania, chyba że Licencjobiorca zmieni domyślne ustawienie. Usunięcie lub wyłączenie potencjalnie niechcianego oprogramowania może spowodować:
•   zaprzestanie działania innego oprogramowania zainstalowanego na urządzeniu Licencjobiorcy lub
•   naruszenie przez Licencjobiorcę licencji na używanie innego oprogramowania zainstalowanego na urządzeniu.
Użycie tego oprogramowania może także spowodować usunięcie lub wyłączenie oprogramowania, które nie jest potencjalnie niechcianym oprogramowaniem.
4.   USŁUGI INTERNETOWE. Razem z oprogramowaniem Microsoft udostępnia usługi internetowe. Może w dowolnym czasie zmienić takie usługi lub przerwać ich świadczenie.
a.   Zgoda na usługi internetowe. Niniejsze oprogramowanie jest w wersji wstępnej i niektóre jego funkcje internetowe są włączone domyślne, dzięki czemu Microsoft będzie mógł uzyskać opinie na temat ich działania. Za pomocą funkcji opisanych poniżej oraz funkcji przedstawionych w Zasadach zachowania poufności informacji dotyczących systemu operacyjnego Windows 7 nawiązywane jest połączenie internetowe z systemami komputerowymi Microsoft lub dostawcy usług. W niektórych przypadkach Licencjobiorca nie otrzymuje osobnego powiadomienia o nawiązaniu połączenia. Licencjobiorca może wyłączyć te funkcje lub ich nie używać. Więcej informacji na temat tych funkcji można znaleźć w Zasadach zachowania poufności informacji dotyczących systemu operacyjnego Windows 7 na stronie go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=104604. Korzystanie z tych funkcji przez Licencjobiorcę oznacza, że wyraża on zgodę na przekazanie takich informacji. Microsoft nie wykorzystuje uzyskanych informacji do identyfikacji Licencjobiorcy ani do kontaktowania się z nim.
i.   Informacje o komputerze. Funkcje wymienione poniżej korzystają z protokołów internetowych, które przekazują do odpowiednich systemów informacje o komputerze, w tym adres protokołu internetowego, rodzaj systemu operacyjnego, rodzaj przeglądarki oraz nazwę i wersję używanego oprogramowania, a także kod języka urządzenia, na którym zostało zainstalowane oprogramowanie. Microsoft wykorzystuje te informacje w celu udostępnienia Licencjobiorcy usług internetowych.
•   Urządzenia Plug and Play oraz rozszerzenia typu Plug and Play. Licencjobiorca może podłączać do swojego urządzenia nowy sprzęt bezpośrednio bądź za pośrednictwem sieci. Może się jednak okazać, że na urządzeniu brakować będzie sterownika odpowiedniego dla takiego sprzętu. W takim przypadku za pomocą funkcji aktualizacji oprogramowania można uzyskać od Microsoft właściwe sterowniki i zainstalować je na swoim urządzeniu. Administrator może wyłączyć funkcję aktualizacji.
•   Usługa Windows Update. Aby umożliwić prawidłowe działanie usługi Windows Update (jeśli jest używana), oprogramowanie może wymagać aktualizacji lub pobrania dodatkowych składników tej usługi. Ich pobieranie oraz instalowanie może się odbywać bez powiadomienia.
•   Funkcje obsługi zawartości sieci Web. Funkcje oprogramowania umożliwiają uzyskanie odpowiedniej zawartości od Microsoft i dostarczenie jej do Licencjobiorcy. Przykładami wspomnianych funkcji są obiekty clipart, szablony, szkolenia online, pomoc online i Appshelp. Licencjobiorca może nie korzystać z tych funkcji.
•   Certyfikaty cyfrowe. Oprogramowanie korzysta z certyfikatów cyfrowych. Umożliwiają one potwierdzenie tożsamości użytkowników Internetu za pomocą zaszyfrowanych informacji w standardzie X.509. Mogą być także używane do cyfrowego podpisywania plików i makr oraz sprawdzania integralności i pochodzenia zawartości plików. Oprogramowanie pobiera certyfikaty i aktualizuje ich listy odwołania, jeśli są one dostępne za pośrednictwem Internetu.
•   Funkcja Auto Root Update. Funkcja Auto Root Update aktualizuje listy zaufanych urzędów certyfikacji. Funkcję Auto Root Update można wyłączyć.
•   Zarządzanie prawami dostępu do treści cyfrowych w pakiecie Windows Media. Właściciele treści korzystają z technologii zarządzania prawami dostępu do treści cyfrowych w pakiecie Windows Media (dalej „WMDRM”) w celu ochrony własności intelektualnej, w tym praw autorskich. Niniejsze oprogramowanie i oprogramowanie innych firm korzysta z technologii WMDRM w celu odtwarzania i kopiowania treści przez nią chronionych. Jeśli oprogramowanie nie będzie skutecznie chronić treści, ich właściciele mogą zażądać od Microsoft pozbawienia oprogramowania możliwości korzystania z technologii WMDRM do odtwarzania lub kopiowania treści chronionych. Takie pozbawienie nie wpływa na inne treści. Pobranie przez Licencjobiorcę licencji na treści chronione oznacza, że zgadza się on na możliwość dołączenia do licencji przez Microsoft listy odwołania. Właściciele treści mogą wymagać od Licencjobiorcy uaktualnienia technologii WMDRM, aby mógł uzyskać dostęp do tych treści. W przypadku oprogramowania Microsoft korzystającego z technologii WMDRM przed dokonaniem uaktualnienia jest wyświetlane pytanie o zgodę Licencjobiorcy na pobranie uaktualnienia. W razie niewyrażenia zgody na pobranie uaktualnienia dostęp do treści wymagających uaktualnienia nie jest możliwy. Licencjobiorca może wyłączyć funkcje WMDRM korzystające z dostępu do Internetu. Jeśli funkcje te są wyłączone, Licencjobiorca może nadal odtwarzać treści, na które ma ważną licencję.
•   Program Windows Media Player. Po uruchomieniu program Windows Media Player sprawdza, czy w Microsoft są dostępne:
•   zgodne usługi muzyczne online w regionie Licencjobiorcy,
•   nowe wersje odtwarzacza oraz
•   kodery-dekodery (jeśli na urządzeniu Licencjobiorcy nie zostały zainstalowane odpowiednie kodery-dekodery do odtwarzania treści).
Tę ostatnią funkcję można wyłączyć. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=104605.
•   Usuwanie złośliwego oprogramowania. W trakcie procesu instalacji oprogramowania — po wybraniu opcji „Pobierz ważne aktualizacje do zainstalowania” — za jego pomocą można sprawdzić, czy na urządzeniu Licencjobiorcy nie zostało zainstalowane złośliwe oprogramowanie („Złośliwe Oprogramowanie”). W przypadku wykrycia takiego oprogramowania jest ono usuwane w trakcie procesu instalacji oprogramowania. Nazwa wykrytego Złośliwego Oprogramowania jest dodawana do listy zamieszczonej na stronie www.support.microsoft.com/?kbid=890830. Lista Złośliwego Oprogramowania jest okresowo aktualizowana. Podczas wspomnianej procedury sprawdzania do Microsoft jest wysyłany raport o wykrytym Złośliwym Oprogramowaniu oraz o błędach, które wystąpiły w trakcie sprawdzania. Ponadto do Microsoft przekazywane są szczegółowe informacje dotyczące procedury wykrycia takiego oprogramowania oraz informacje na temat urządzenia Licencjobiorcy. Informacje te są wykorzystane przez Microsoft w celu ulepszenia jego produktów i usług. Informacje zawarte w raportach nie zostaną wykorzystane do identyfikacji Licencjobiorcy ani do kontaktowania się z nim. Licencjobiorca może wyłączyć funkcję raportowania, postępując zgodnie z instrukcjami znajdującymi się na stronie www.support.microsoft.com/?kbid=890830. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w dokumencie zatytułowanym „Narzędzie Microsoft Windows do usuwania złośliwego oprogramowania — zasady zachowania poufności informacji” znajdującym się na stronie go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=113995.
•   Funkcja rozpoznawania sieci. Za pomocą tej funkcji można ustalić, czy system jest podłączony do sieci. Funkcja ta korzysta z opcji biernego monitorowania ruchu sieciowego bądź aktywnych zapytań DNS lub HTTP. W zapytaniu przekazywane są tylko standardowe informacje TCP/IP lub DNS na potrzeby routingu. Funkcję aktywnych zapytań można wyłączyć w ustawieniach rejestru.
•   Usługa Czas systemu Windows. Dzięki tej usłudze raz na tydzień następuje synchronizacja z witryną time.windows.com w celu zapewnienia, że urządzenie Licencjobiorcy podaje poprawną datę i godzinę. Licencjobiorca może wyłączyć tę funkcję lub wybrać preferowane źródło czasu w aplecie Data i godzina Panelu sterowania. Do połączenia używany jest standardowy protokół NTP.
•   Usługa przejścia translacji adresów sieciowych (NAT) IPv6 (Teredo). Funkcja ta umożliwia istniejącym domowym urządzeniom bramy internetowej korzystanie z protokołu IPv6. IPv6 to protokół internetowy nowej generacji, który umożliwia aktywowanie połączenia typu end-to-end często wymaganego przez aplikacje równorzędne. W tym celu usługa klienta Teredo podejmuje próbę zlokalizowania publicznej usługi internetowej Teredo przy każdym uruchomieniu oprogramowania. Lokalizacja następuje dzięki zapytaniu wysyłanemu za pośrednictwem Internetu. W zapytaniu przekazywane są tylko standardowe informacje DNS. Pozwalają one ustalić, czy urządzenie jest podłączony do Internetu i czy może zlokalizować publiczną usługę Teredo. Jeśli Licencjobiorca:
•   użyje aplikacji wymagającej połączenia IPv6 lub
•   skonfiguruje zaporę tak, aby zawsze umożliwiać połączenie IPv6,
standardowe informacje o protokole internetowym będą przesyłane domyślnie do usługi Teredo na serwerze Microsoft w regularnych odstępach czasu. Żadne inne informacje nie będą przesyłane do Microsoft. Aby korzystać z innych serwerów (nienależących do Microsoft), należy zmienić to ustawienie domyślne. Można także wyłączyć tę funkcję, korzystając z narzędzia wiersza polecenia o nazwie „Netsh”.
•   Akceleratory. Po kliknięciu Akceleratora w przeglądarce Internet Explorer z funkcją bezpośredniego podglądu lub najechaniu na niego kursorem myszy tytuł i pełen adres internetowy aktualnej strony internetowej (jeśli ma to zastosowanie), adres protokołu internetowego urządzenia Licencjobiorcy oraz wybrany tekst mogą zostać przesłane do dostawcy Akceleratora. Jeżeli Licencjobiorca korzysta z Akceleratora Microsoft, przesyłane przez niego informacje podlegają „Zasadom Microsoft dotyczącym zachowania poufności informacji w trybie online” dostępnym na stronie go.microsoft.com/fwlink/?linkid=31493. W przypadku Akceleratorów innych firm korzystanie z informacji wysłanych przez Licencjobiorcę podlega zasadom ochrony prywatności obowiązującym w tych firmach.
•   Usługa wyświetlania podpowiedzi podczas wyszukiwania. Podczas wprowadzania wyszukiwanej frazy w polu wyszukiwania przeglądarki Internet Explorer lub po poprzedzeniu takiej frazy znakiem zapytania („?”) w pasku adresu wyświetlane będą sugestie wyszukiwania (jeśli w wyszukiwarce udostępniono taką usługę). Wprowadzane w ten sposób frazy są przesyłane do dostawcy usług wyszukiwania. Ponadto po naciśnięciu klawisza Enter lub kliknięciu przycisku Wyszukaj tekst wprowadzony w polu wyszukiwania lub w pasku adresu jest przesyłany do dostawcy usług wyszukiwania. Jeżeli Licencjobiorca korzysta z wyszukiwarki Microsoft, przesyłane przez niego informacje podlegają „Zasadom Microsoft dotyczącym zachowania poufności informacji w trybie online” dostępnym na stronie go.microsoft.com/fwlink/?linkid=31493. W przypadku wyszukiwarek innych firm korzystanie z informacji wysłanych przez Licencjobiorcę podlega zasadom ochrony prywatności obowiązującym w tych firmach. Usługę wyświetlania podpowiedzi podczas wyszukiwania można wyłączyć, klikając polecenie Zarządzaj dodatkami. Więcej informacji na temat tej usługi można znaleźć na stronie go.microsoft.com/fwlink/?linkid=128106.
•   Promocje Media Center online. Jeśli funkcje Media Center zawarte w oprogramowaniu są wykorzystywane na potrzeby uzyskania dostępu do treści lub usług internetowych, usługi internetowe mogą uzyskiwać od oprogramowania określone informacje w celu umożliwienia skorzystania z oferty oraz wdrożenia określonych ofert promocyjnych. Informacje te mogą obejmować określone informacje o urządzeniu, w tym adres protokołu internetowego, rodzaj systemu operacyjnego, rodzaj przeglądarki oraz nazwę i wersję używanego oprogramowania, żądane treści, a także kod języka urządzenia, na którym zostało zainstalowane oprogramowanie. Korzystanie przez Licencjobiorcę z funkcji Media Center w celu uzyskania dostępu do treści lub usług internetowych oznacza, że wyraża on zgodę na gromadzenie i wykorzystanie tych informacji.
ii.   Korzystanie z informacji. Microsoft może korzystać z informacji o urządzeniu, raportów o Złośliwym Oprogramowaniu oraz z informacji przesyłanych podczas korzystania z Akceleratora lub z usługi wyświetlania podpowiedzi podczas wyszukiwania w celu ulepszenia swojego oprogramowania i usług. Może także udostępniać te informacje osobom trzecim, w tym m.in. dostawcom sprzętu i oprogramowania. Mogą oni wykorzystać te informacje w celu poprawy współdziałania swoich produktów z tym oprogramowaniem.
b.   Niewłaściwe korzystanie z usług internetowych. Licencjobiorca nie może korzystać z usług internetowych w sposób, który mógłby je uszkodzić lub zakłócić korzystanie z nich innym osobom. Korzystanie z tych usług w celu uzyskania nieautoryzowanego dostępu do innych usług, danych, kont lub sieci jest niedozwolone.
Pozdrawiam,
Wojtek

Niedostępny przez najbliższe tygodnie/miesiące. Nie będę odpisywał w subskrybowanych wątkach, nie będę odpisywał na wiadomości prywatne.