TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Zmiena wielkości Ikon

Zmiena wielkości Ikon
« dnia: 07 Maj 2009, 21:20:15 »
Witam, czy jest możliwość zmniejszenia ikon Pulpitu i Paska szybkiego uruchamiana na takie jak są w Standardowym XP? Mam wiele ikon na pulpicie i sa za duże i ledwo mi się mieszczą.

Z góry dziękuje za pomoc.

Offline d.l

  • *
  • 46
  • Windows 7 x86 RTM
Odp: Zmiena wielkości Ikon
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Maj 2009, 21:23:18 »
Prawym myszy->Widok->Małe ikony
Co do paska
Prawym myszy->Właściwości ->używaj małych ikon

Chyba że chcesz jeszcze mniejsze :) to nie wiem co poradzić :)

Odp: Zmiena wielkości Ikon
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Maj 2009, 22:21:44 »
Co do ikon pulpitu to poniżej "małe ikony" można bardziej zmniejszyć, poprzez naciśnięcie Ctrl na pulpicie i pokręcenie w dół kulką od myszy.

Odp: Zmiena wielkości Ikon
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Maj 2009, 22:23:32 »
klikasz na puplit lewym przyciskiem myszy naciskasz lewy ctrl i kółkiem myszy sobie regulujesz wielkość ikon na pulpicie tak samo mozna w folderach ;)
Intel Core2 Duo E8400 3.0 Ghz; Asus P5Q PRO; A-DATA 4 GB RAM DDR2 800 Mhz;  Radeon HD 4850 IceQ 4 HIS 512 Mb; Enermax 626 W modu 82+; Antec Three Hundred Gamer

Odp: Zmiena wielkości Ikon
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Maj 2009, 06:51:54 »
Dzięki za pomoc ze sprawą pulpitu lecz jeśli chodzi o pasek:

Cytuj
Prawym myszy->Widok->Małe ikony
Co do paska
Prawym myszy->Właściwości ->używaj małych ikon

Chyba że chcesz jeszcze mniejsze Uśmiech to nie wiem co poradzić Uśmiech

to źle ująłem pytanie, chodzi o to zeby nie były mniejsze lecz mniejsze odstępy pomiędzy nimi jak w XP.

Offline Tom

  • *****
  • 589
  • ;)
Odp: Zmiena wielkości Ikon
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Sierpień 2009, 22:31:31 »
Wybaczcie necroposting, ale nie udzielono nigdzie odpowiedzi na to pytanie. Jakieś sugestie?
MSI Wind U100  |  W7 RTM Home Premium

Odp: Zmiena wielkości Ikon
« Odpowiedź #6 dnia: 22 Sierpień 2009, 01:43:11 »
Nie udzielono bo się nie da xD Szczerze mówiąc to mam wrażenie że wszyscy jakoś przekombinowują, mi tam się nowy wygląd podoba, i jedna rzecz jak zwykle mnie zirytowała NIE MA PASKA SZYBKIEGO URUCHAMIANIA W WINDOWS 7 !!! to są tylko przypięte programy do taskbara, nie jest to już oddzielnym panelem, który się przesuwa, przecież jak klikniesz w przypiętą ikonę to nie pojawia się oddzielny pasek prezentujący uruchomioną aplikacje, tylko ikona się w niego przemienia.

Offline Tom

  • *****
  • 589
  • ;)
Odp: Zmiena wielkości Ikon
« Odpowiedź #7 dnia: 22 Sierpień 2009, 10:07:42 »
Można mieć podobno pasek uruchamiania. A ja nie przekombinowuję, tylko na moim netbooku 1024x600 ten odstęp wygląda po prostu słabo.

I tak już sobie poradziłem wpisem z rejestru ;D

Gdyby kogoś interesowało: HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop\WindowMetrics
I zmieniamy klucz IconSpacing na -1250 i IconVerticalSpacing na -100. Restart Sevena i po kłopocie :)

Na dowód:
« Ostatnia zmiana: 22 Sierpień 2009, 10:10:55 wysłana przez Tom »
MSI Wind U100  |  W7 RTM Home Premium

Offline Luke

  • ****
  • 423
Odp: Zmiena wielkości Ikon
« Odpowiedź #8 dnia: 22 Sierpień 2009, 11:47:00 »
Nie trzeba grzebać w rejestrze, można to zrobić normalnie. :)

Klikamy prawym przyciskiem myszy na pulpit i wybieramy: Personalizuj -> Kolor okna -> Zaawansowane ustawienia wyglądu. Z listy Element: wybieramy Rozmieszczenie ikon (pionowe) i Rozmieszczenie ikon (poziome) i sobie ustawiamy ile chcemy. :)

Odp: Zmiena wielkości Ikon
« Odpowiedź #9 dnia: 23 Sierpień 2009, 08:51:58 »
Pasek można zrobić identyczny jak w xp, no może tych durnych kolorów nie da się zmienić ale funkcjonalność można przywrócić starą.

Offline sCooBy^

  • *****
  • 1190
  • GG: 9706662
Zapraszam do grupy "Windows 8 pre-release testers group" na Facebook

Offline McVein

  • ***
  • 209
Odp: Zmiena wielkości Ikon
« Odpowiedź #11 dnia: 02 Wrzesień 2009, 12:50:39 »
Nie trzeba grzebać w rejestrze, można to zrobić normalnie. :)

Klikamy prawym przyciskiem myszy na pulpit i wybieramy: Personalizuj -> Kolor okna -> Zaawansowane ustawienia wyglądu. Z listy Element: wybieramy Rozmieszczenie ikon (pionowe) i Rozmieszczenie ikon (poziome) i sobie ustawiamy ile chcemy. :)

A jakie są wartości wprowadzone w wersji ENG??
Pozdrawiam wszystkich.

Offline Luke

  • ****
  • 423
Odp: Zmiena wielkości Ikon
« Odpowiedź #12 dnia: 02 Wrzesień 2009, 13:19:05 »
43 w pionie i 43 w poziomie. :)

Offline McVein

  • ***
  • 209
Odp: Zmiena wielkości Ikon
« Odpowiedź #13 dnia: 02 Wrzesień 2009, 14:20:05 »
Dzieki luke;)
Pozdrawiam wszystkich.