TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Problem z Bluetooth w W7

Offline arek

Problem z Bluetooth w W7
« dnia: 07 Maj 2009, 10:09:20 »
Witam, mam taki problem (może ktoś z was ma podobny...)
W laptopie mam wbudowany bluetooth widcomm BCM 2045 2.0+EDR. Oprogramowanie które posiadam do niego nie chce współpracować z W7. W momencie kiedy odpalam program zamyka mi się WINDOWS EXPLORER, co za tym idzie wszystko znika i "pulpit" odpala sie od początku. Mam oprogramowanie Broadcomm w wersji 5.1.0.3300. jak sciągnąłem nowsza wersję (w wersji 6.XXX) to działa, ona z tym, że nie ma w tej wersji opcji wyłącz bluetooth z poziomu ikony w zasobniku, a mój laptop nie ma wyłącznika (przełącznika) do bluetooth, tylko wszystko było sterowane oprogramowaniem, więc bluetooth cały czas mam włączony :( skraca to czas pracy na baterii niestety i nie powiem, zeby nie było to denerwujące :)  Może wiecie jak uruchomic to oprogramowanie? Albo jest jakies inne..? z góry dziekuje.
Dodam, że bluesoleil w wersji 6.xxx równiez nie działa mi w W7

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Problem z Bluetooth w W7
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Maj 2009, 10:36:26 »
Bardzo wszystko ładnie opisałeś tylko jaki laptop? Zainstaluj sterowniki do Visty.

Offline orzech

  • ***
  • 199
  • Windows 7 Ultimate PL
Odp: Problem z Bluetooth w W7
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Maj 2009, 10:51:24 »
Właśnie, podaj jaki to notebook. Może być tak, że nie znajdziesz na dzień dzisiejszy sterowników dla swojego sprzętu, ale będziemy o tym rozmawiać jak podasz model i sprawdzisz sterowniki z Vista. W ostateczności jak nie korzystasz z BT, a naprawdę pożera ci to tyle baterii, wyłącz urządzenie w "managerze urządzeń".
Intel Core Duo T2390 @ 1.86 GHz 1 MB L2 cache | 2GB DDR2 667 MHz | Intel GMA X3100 LCD CrystalBrite. | Windows 7 build 7600 activated.

Offline arek

Odp: Problem z Bluetooth w W7
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Maj 2009, 10:56:00 »
juz podaje model laptopa - Benq joybook R55(T5500, 4gb ram).
To oprogramowanie o którym wyżej napisałem bez problemu działa mi w Viście.
Co dziwne, w W7 jak wyłączam bluetooth w menadzerze urządzeń to lampka od bluetooth dalej się świeci, natomiast normalnie podczas wyłączania gasła...

Offline arek

Odp: Problem z Bluetooth w W7
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Maj 2009, 21:16:14 »
może dodam, że problem występuje wtedy jak wchodzę w "moje miejsca interfejsu bluetooth" wtedy eksplorator sie zamyka, natomiast sam program jako program działa, ale co z tego, jak muszę wejść w "moje miejsca interfejsu bluetooth" żeby połączyć się z jakimś urządzeniem...

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Problem z Bluetooth w W7
« Odpowiedź #5 dnia: 07 Maj 2009, 21:32:32 »
Uruchamiaj go z kompatybilnością Visty i jako Administrator może pomoże.

Offline arek

Odp: Problem z Bluetooth w W7
« Odpowiedź #6 dnia: 07 Maj 2009, 22:04:09 »
Problem w tym, że sam program można tak uruchomić, natomiast "moje miejsca interfejsu bluetooth" nie ma jak w taki sposób uruchomić... chyba, że wiesz jak?

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Problem z Bluetooth w W7
« Odpowiedź #7 dnia: 07 Maj 2009, 22:06:36 »
Możesz zainstalować same sterowniki bez zbędnego oprogramowania i używać wbudowanego programu

1. Pobierz sterowniki.
2. Wypakuj je na dysk.
3. Wejdź do menadżera urządzeń i znajdź urządzenie.
4. Kliknij ppm na te urządzenie i wybierz aktualizację sterowników.
5. Wybierz opcję wyboru sterowników z dysku lokalnego.
6. Wskaż katalog w którym ma szukać sterowników.
7. Powinno znaleźć sterowniki w katalogu do którego wypakowałeś sterowniki pobrane ze strony producenta.

Offline arek

Odp: Problem z Bluetooth w W7
« Odpowiedź #8 dnia: 07 Maj 2009, 22:16:01 »
widzisz, problem w tym (pisałem o tym wyżej) że w wbudowanym oprogramowaniu nie ma opcji "wyłacz bluetooth" a mój laptop nie posiada wyłącznika... 

Offline aFX

Odp: Problem z Bluetooth w W7
« Odpowiedź #9 dnia: 07 Maj 2009, 22:58:48 »

Offline arek

Odp: Problem z Bluetooth w W7
« Odpowiedź #10 dnia: 08 Maj 2009, 12:32:24 »
Niestety stery od Toshiby nie idą, podczas instalowania sterowników staje i koniec :(

Offline arek

Odp: Problem z Bluetooth w W7
« Odpowiedź #11 dnia: 08 Maj 2009, 13:15:21 »
Mogę dodoać, że urządzenie na tych starych sterownikach działa normalnie tzn. włącza się i wyłącza, przesyła pliki bo próbowałem. Wszystko wiesza się w momencie jeśli chcę wejść w "Moje miejsca interfejsu bluetooth"