TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Ankieta

Czy SP3 poprawi XP?

Tak
11 (64.7%)
Nie
5 (29.4%)
Nie wiem
1 (5.9%)

Głosów w sumie: 15

Windows XP

Offline michau

  • *****
  • 3974
Windows XP
« dnia: 13 Luty 2008, 14:14:42 »
Witam Wszystkich,
 zapraszam do wyrażenia swoich opinii dotyczących Windowsa XP. Może ktoś instalował SP3 i jest chętny do podzielenia się spostrzeżeniami po instalacji...

ziebal

Odp: Windows XP
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Luty 2008, 09:00:14 »
Tak, poprawi.

A tak naprawdę to w SP3 jest sporo plików z Visty przeniesionych.  ;D Przykładem może być Podłączanie pulpitu zdalnego - ta sama wersja co w Viście.
Ja instalowałem i za dużych różnic nie zauważyłem. Kilka programów nie chciało się uruchomić i nic poza tym  :)

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Windows XP
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Luty 2008, 11:41:29 »
ja po zainstalowaniu sp3 miałem coraz więcej pojawiających się niebieskich ekranów :( początkowo widziałem że coś niby szybciej śmigał ale później już tak samo nie było

Odp: Windows XP
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Luty 2008, 16:44:41 »
SP3 poprawi niewiele, ale za to sporo uprości. Kiedy instalujemy XP z SP2 to po instalacji pobiera się kupę poprawek. Gdy zainstalujemy XP ze zintegrowanym SP3 to będzie spokój z poprawkami :)

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Windows XP
« Odpowiedź #4 dnia: 27 Luty 2008, 14:18:20 »
Masz rację, że nie będzie trzeba pobierać dodatkowo całą masę aktualizacji. Takie zbiorcze poprawki w jednym pliku powinni wydawać częściej. Szkoda że Microsoft zabroniło kontynuowania prac nad programem AutoPatcher Osobiście korzystam z ostatniej z dostępnych wersji z Sierpnia 2007 :) Ludzie chcieli zrobić coś dobrego czego pewnie oni nie zrobili.

Odp: Windows XP
« Odpowiedź #5 dnia: 30 Lipiec 2008, 23:34:10 »
Ja też korzystam z Windowsa XP z zainstalowanym SP3 i nie działał ani szybciej ani wolniej, nie miałem też żadnych błędów. Poza tym po zainstalowaniu SP3 pobrała mi tylko 11 poprawek.
Co do AutoPatchera to też go używałem, ale jak wydali SP3 to nie ma sensu go używać bo wszystkie poprawki które w nim są są też w SP3.

Offline Mercor

  • *****
  • 557
Odp: Windows XP
« Odpowiedź #6 dnia: 31 Lipiec 2008, 00:09:30 »
SP3 to chyba głównie poprawki bezpieczeństwa - ponoć pakiet Office pracuje nieco szybciej, ale myśle że takie dane +/- 5% to raczej zauważalne są w liczbach, a nie w działaniu :)

Odp: Windows XP
« Odpowiedź #7 dnia: 31 Lipiec 2008, 16:19:24 »
Autopatchera zamknęli, jednak ciąge jest inny projekt WinSPatcher

http://www.sgjps.com/

Ja też w SP3 nie zobaczyłem żadnej rewolucji, jednak ułatwia on zycie :)

Odp: Windows XP
« Odpowiedź #8 dnia: 31 Lipiec 2008, 16:56:14 »
To fajnie, że jest taki projekt dla tych co używają Visty, bo dla XP już wycofali wsparcie i pewnie poprawek już nie będzie.

Odp: Windows XP
« Odpowiedź #9 dnia: 31 Lipiec 2008, 18:13:28 »
XP wycofali tylko ze sprzedaży, poprawki są nadal i chyba do 2010 albo i dalej będą, choć kolejnego Service Packa bym się już nie spodziewał

Odp: Windows XP
« Odpowiedź #10 dnia: 31 Lipiec 2008, 18:25:24 »
Jest jeszcze dostępny dla producentów laptopów o niższej wydajności (OLPC). Windows XP - po raz ostatni trafia do tłoczni?

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Windows XP
« Odpowiedź #11 dnia: 31 Lipiec 2008, 18:34:58 »
Dużo ludzi się nie przesiądzie na Vistę bo komputery za słabe :)

Offline Mercor

  • *****
  • 557
Odp: Windows XP
« Odpowiedź #12 dnia: 31 Lipiec 2008, 19:14:18 »
No może i tak, ale dobrze że nie zrobili takiego numeru i nie przestali wspierać XP bo masa ludzi z niego korzysta. Myśle że nawet SP4 moglibyśmy dożyć bo wkońcu poprawki mają jeszcze planowo przez prawie 2 lata wychodzić.

Odp: Windows XP
« Odpowiedź #13 dnia: 31 Lipiec 2008, 20:12:38 »
A mnie wnerwiają wypowiedzi typu:
Cytuj
XP wspierany będzie tylko do 2014 roku, a porem trzeba się będzie przesiąść.
Koniec wspierania XP oznacza tylko tyle, że nie będą wydawać poprawek. Ale korzystać będzie można nadal. Wiele ludzi się nie przejmuje poprawkami bezpieczeństwa, ale w tym czasie xp będzie mało popularny, a hakerzy częściej atakują to, z czego więcej ludzi korzysta (dlatego Linux jest niby taki bezpieczny).

Odp: Windows XP
« Odpowiedź #14 dnia: 31 Lipiec 2008, 20:22:32 »
Ale gdyby nie Microsoft to branża by się tak szybko nie rozwijała, bo chyba nie sądzisz że jakby MS skończył na Win 98 to byś mógł zagrać w takiego Wiedźmina albo obejrzeć film w HD na kompie.