TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Integracja pakietu językowego z płytą instalacyjną Windows 7 - Poradnik

Odp: Integracja pakietu językowego z płytą instalacyjną Windows 7 - Poradnik
« Odpowiedź #75 dnia: 26 Lipiec 2009, 10:42:39 »
Spokojnie SeBoLeX kto to juz robil to wie o co chodzi :) Chyba na 3 lub 4 stronie sa dodatkowe 2 komendy do kopiowania plikow :) Czyli mowicie ze trzeba jeszcze waskie menu zrobic. Kurde a myslalem ze to juz poprawili w RTM a tu taka niedorobka.

Offline Wojtek

  • ****
  • 309
Odp: Integracja pakietu językowego z płytą instalacyjną Windows 7 - Poradnik
« Odpowiedź #76 dnia: 26 Lipiec 2009, 10:43:08 »
Zwracam raz jeszcze uwagę na to, że opis Egonka nie jest kompletny i brakuje dwóch poleceń umożliwiających instalację języka polskiego z płyty, nie sprawdza się też przy integracji wersji 64-bit (inne oznaczenie obrazu) - zapoznaj się z całym wątkiem (a nie tylko z początkowym opisem), zanim przeprowadzisz integrację.
Hmm, to dziwne, bo integrowałem RTMa x64 z lipem od 7264 metodą z pierwszego posta i wszystko poszło bez problemu, od momentu instalacji wszystko było PL.

Tak, źle napisałem, chodziło mi o wersję 32-bit.
http://www.windows7.pl/forum/index.php/topic,1333.msg28522.html#msg28522

A brakujące polecenia:
http://www.windows7.pl/forum/index.php?topic=1333.msg31732#msg31732
Pozdrawiam,
Wojtek

Niedostępny przez najbliższe tygodnie/miesiące. Nie będę odpisywał w subskrybowanych wątkach, nie będę odpisywał na wiadomości prywatne.

Offline adr43

Odp: Integracja pakietu językowego z płytą instalacyjną Windows 7 - Poradnik
« Odpowiedź #77 dnia: 26 Lipiec 2009, 10:53:24 »
Wartość "Image" Ustawiamy na 4

chce zintegrowac rmt wersje ultimate z pl jezykiem to mam ustawic 4 czy 5?? wersja 32 bity

Offline Wojtek

  • ****
  • 309
Odp: Integracja pakietu językowego z płytą instalacyjną Windows 7 - Poradnik
« Odpowiedź #78 dnia: 26 Lipiec 2009, 10:54:30 »
Wartość "Image" Ustawiamy na 4

chce zintegrowac rmt wersje ultimate z pl jezykiem to mam ustawic 4 czy 5?? wersja 32 bity

Moim zdaniem 5.
Nie integrowałem RTMa, ale nie sądzę, aby numeracja obrazów się w nim zmieniła.
Pozdrawiam,
Wojtek

Niedostępny przez najbliższe tygodnie/miesiące. Nie będę odpisywał w subskrybowanych wątkach, nie będę odpisywał na wiadomości prywatne.

Offline adr43

Odp: Integracja pakietu językowego z płytą instalacyjną Windows 7 - Poradnik
« Odpowiedź #79 dnia: 26 Lipiec 2009, 10:55:31 »
kurde nie wiem sam 4 czy 5 bo integruje rtm:( tylko ze w moim rtm nie ma wersji wyoru od razu ultimate sie zainstalowalo

Offline Theo

  • ***
  • 118
Odp: Integracja pakietu językowego z płytą instalacyjną Windows 7 - Poradnik
« Odpowiedź #80 dnia: 26 Lipiec 2009, 11:00:49 »
Wartość "Image" Ustawiamy na 4

chce zintegrowac rmt wersje ultimate z pl jezykiem to mam ustawic 4 czy 5?? wersja 32 bity

Moim zdaniem 5.
Nie integrowałem RTMa, ale nie sądzę, aby numeracja obrazów się w nim zmieniła.

Jak to jest z tymi numerkami? Czy jeżeli zaznaczę 4 dla x86 i 3 dla x64 to przy instalacji będzie wybór wersji czy od razu będzie wybrana Professional?

EDIT:
wybór jest teraz pytanie czy instalując inne wersje wszystko będzie ok?
« Ostatnia zmiana: 26 Lipiec 2009, 11:05:40 wysłana przez Theo »
HP dv6-2120ew, Windows 7 SP1

Odp: Integracja pakietu językowego z płytą instalacyjną Windows 7 - Poradnik
« Odpowiedź #81 dnia: 26 Lipiec 2009, 11:06:04 »
kurde nie wiem sam 4 czy 5 bo integruje rtm:( tylko ze w moim rtm nie ma wersji wyoru od razu ultimate sie zainstalowalo
Hmmm mi tez sie wydaje ze bedzie 5. Ja narazie integruje wersje x64 i tam trzeba dac nr4. PS Jak chcesz ultimate znalesc to jest dosc prosty na to sposob. Chyba ultimate ma najwyzszy numer ze wszystkich wiec zaznacz np nr 6 jak wywali error ze niema takiego obrazu to daj 5 i bedzie :)

PS. Jak ktos ma juz spolszczony system to moglby podac linki do waskiego menu? Bo nie chce mi sie instalowac i potem znowu przerabiac plytki bo to trwa!

Offline Wojtek

  • ****
  • 309
Odp: Integracja pakietu językowego z płytą instalacyjną Windows 7 - Poradnik
« Odpowiedź #82 dnia: 26 Lipiec 2009, 11:08:17 »
Jak to jest z tymi numerkami? Czy jeżeli zaznaczę 4 dla x86 i 3 dla x64 to przy instalacji będzie wybór wersji czy od razu będzie wybrana Professional?

To nie od integracji pakietu językowego zależy, która wersja systemu zostanie domyślnie zainstalowana.
Plik ei.cfg na dysku instalacyjnym sprawia, że automatycznie wybierana jest wersja Ultimate i nie jesteś o to pytany w żadnym momencie.
Aby to zmienić, musisz go usunąć. Będziesz miał wtedy możliwość wyboru dowolnej wersji.

Rzecz w tym, że jeżeli zintegrujesz język polski z obrazem nr 3 w x64, język polski działać będzie w wersji Professional.
W ten sposób przy instalacji wersji Ultimate - wciąż będziesz działać w języku angielskim (bo tylko obraz opowiadający za Professional został zmodyfikowany).

Aby język polski działał we wszystkich wersjach systemu, trzeba zintegrować go z każdym obrazem (1,2,3,4,...).



Pozdrawiam,
Wojtek

Niedostępny przez najbliższe tygodnie/miesiące. Nie będę odpisywał w subskrybowanych wątkach, nie będę odpisywał na wiadomości prywatne.

Offline Theo

  • ***
  • 118
Odp: Integracja pakietu językowego z płytą instalacyjną Windows 7 - Poradnik
« Odpowiedź #83 dnia: 26 Lipiec 2009, 11:11:00 »
Jak to jest z tymi numerkami? Czy jeżeli zaznaczę 4 dla x86 i 3 dla x64 to przy instalacji będzie wybór wersji czy od razu będzie wybrana Professional?

To nie od integracji pakietu językowego zależy, która wersja systemu zostanie domyślnie zainstalowana.
Plik ei.cfg na dysku instalacyjnym sprawia, że automatycznie wybierana jest wersja Ultimate i nie jesteś o to pytany w żadnym momencie.
Aby to zmienić, musisz go usunąć. Będziesz miał wtedy możliwość wyboru dowolnej wersji.

Rzecz w tym, że jeżeli zintegrujesz język polski z obrazem nr 3 w x64, język polski działać będzie w wersji Professional.
W ten sposób przy instalacji wersji Ultimate - wciąż będziesz działać w języku angielskim (bo tylko obraz opowiadający za Professional został zmodyfikowany).

Aby język polski działał we wszystkich wersjach systemu, trzeba zintegrować go z każdym obrazem (1,2,3,4,...).






Czyli jak dobrze rozumiem operacje z poradnika muszę powtórzyć dla każdego numeru i dopiero później zamienić pliki ultraiso?

Czy plik boot.wim też trzeba kilka razy czy ten z indexem 2 wystarczy?
HP dv6-2120ew, Windows 7 SP1

Offline Wojtek

  • ****
  • 309
Odp: Integracja pakietu językowego z płytą instalacyjną Windows 7 - Poradnik
« Odpowiedź #84 dnia: 26 Lipiec 2009, 11:15:00 »
Czyli jak dobrze rozumiem operacje z poradnika muszę powtórzyć dla każdego numeru i dopiero później zamienić pliki ultraiso?

Dokładnie tak.
Każdy obraz integrujesz osobno, ale tylko raz wykonujesz polecenia odpowiedzialne za kopiowanie plików na DVD ( np. xcopy LP\setup\sources\pl-PL\*.* DVD\sources\pl-PL /cheryki ) - bo wymagane katalogi po pełnej integracji pierwszego obrazu znajdować się już będą w zawartości DVD.
Pozdrawiam,
Wojtek

Niedostępny przez najbliższe tygodnie/miesiące. Nie będę odpisywał w subskrybowanych wątkach, nie będę odpisywał na wiadomości prywatne.

Offline Theo

  • ***
  • 118
Odp: Integracja pakietu językowego z płytą instalacyjną Windows 7 - Poradnik
« Odpowiedź #85 dnia: 26 Lipiec 2009, 11:16:34 »
Czyli jak dobrze rozumiem operacje z poradnika muszę powtórzyć dla każdego numeru i dopiero później zamienić pliki ultraiso?

Dokładnie tak.
Każdy obraz integrujesz osobno, ale tylko raz wykonujesz polecenia odpowiedzialne za kopiowanie plików na DVD ( np. xcopy LP\setup\sources\pl-PL\*.* DVD\sources\pl-PL /cheryki ) - bo wymagane katalogi po pełnej integracji pierwszego obrazu znajdować się już będą w zawartości DVD.

Dzięki wielkie za pomoc biorę się do pracy :D
HP dv6-2120ew, Windows 7 SP1

Odp: Integracja pakietu językowego z płytą instalacyjną Windows 7 - Poradnik
« Odpowiedź #86 dnia: 26 Lipiec 2009, 11:20:41 »
Wojtek widzę że jesteś bardzo obeznany w temacie integrowania  więc może pokusił byś się o opis jak zintegrować lipa + localpacka do wszystkich wersji chodzi mi o te cyferki 1,2,3 itd. Pozdrawiam

Odp: Integracja pakietu językowego z płytą instalacyjną Windows 7 - Poradnik
« Odpowiedź #87 dnia: 26 Lipiec 2009, 11:21:06 »
Wojtek widzę że jesteś bardzo obeznany w temacie integrowania  więc może pokusił byś się o opis jak zintegrować lipa + localpacka do wszystkich wersji chodzi mi o te cyferki 1,2,3 itd. Pozdrawiam
Trzeba zapewne robic to samo dla kazdego numerka czyli dla kazdej wersji dlatego taka integracja jest bardzo dluga.

A ja tu mam wiekszy problem. Chce zintegrowac localpack i wpisuje tak "Dism /Image:X:\7Work\WIM /Add-Package /PackagePath:D:\local  i kupa. "Local" podpisalem tak localpacka zeby nie bylo glupich uwag i wywala mi error 3. O co chodzi. Dokladniej bym przeczytal co tam pisze ale okienko dosu mam jakies miniaturowe ale tak zawsze mialem po zmianie jezyka na eng
« Ostatnia zmiana: 26 Lipiec 2009, 11:22:55 wysłana przez kowalmisiek »

Offline Theo

  • ***
  • 118
Odp: Integracja pakietu językowego z płytą instalacyjną Windows 7 - Poradnik
« Odpowiedź #88 dnia: 26 Lipiec 2009, 11:26:01 »
Wojtek widzę że jesteś bardzo obeznany w temacie integrowania  więc może pokusił byś się o opis jak zintegrować lipa + localpacka do wszystkich wersji chodzi mi o te cyferki 1,2,3 itd. Pozdrawiam
Trzeba zapewne robic to samo dla kazdego numerka czyli dla kazdej wersji dlatego taka integracja jest bardzo dluga.

A ja tu mam wiekszy problem. Chce zintegrowac localpack i wpisuje tak "Dism /Image:X:\7Work\WIM /Add-Package /PackagePath:D:\local  i kupa. "Local" podpisalem tak localpacka zeby nie bylo glupich uwag i wywala mi error 3. O co chodzi. Dokladniej bym przeczytal co tam pisze ale okienko dosu mam jakies miniaturowe ale tak zawsze mialem po zmianie jezyka na eng

Zamiast X musisz wpisać literę swojej partycji na której masz katalog 7Work
HP dv6-2120ew, Windows 7 SP1

Offline Wojtek

  • ****
  • 309
Odp: Integracja pakietu językowego z płytą instalacyjną Windows 7 - Poradnik
« Odpowiedź #89 dnia: 26 Lipiec 2009, 11:31:54 »
Wojtek widzę że jesteś bardzo obeznany w temacie integrowania  więc może pokusił byś się o opis jak zintegrować lipa + localpacka do wszystkich wersji chodzi mi o te cyferki 1,2,3 itd. Pozdrawiam

Czy ja wiem, czy obeznany? :) Raz zintegrujesz system i będziesz wiedział o co chodzi - to po prostu nie są trudne rzeczy.
Jeśli chodzi o dodatkowy opis - moim zdaniem tłumaczenie i opracowanie wykonane przez Egonka jest bardzo dobre i wystarczy w zupełności, trzeba tylko pamiętać o dwóch małych poleceniach, których Egonek nie podał (bo nie było ich w oryginalnym opisie, na bazie którego Egonek stworzył ten wątek) i o odpowiednim wyborze numeru obrazu (bo jego opis dotyczy właściwie integracji wersji 64-bit).

Integracja we wszystkich wersjach różni się tylko tym, że przeprowadzasz cały proces opisany w "części 1" od początku do końca te 4 czy 5 razy, zmieniając jedynie numerek w "Wartość "Image" Ustawiamy na 4"

A ja tu mam wiekszy problem. Chce zintegrowac localpack i wpisuje tak "Dism /Image:X:\7Work\WIM /Add-Package /PackagePath:D:\local  i kupa. "Local" podpisalem tak localpacka zeby nie bylo glupich uwag i wywala mi error 3. O co chodzi. Dokladniej bym przeczytal co tam pisze ale okienko dosu mam jakies miniaturowe ale tak zawsze mialem po zmianie jezyka na eng

Możesz kliknąć prawym przyciskiem myszy na oknie konsoli, wybrać "Oznacz", zaznaczyć komunikat o błędzie, nacisnąć Enter, a potem wkleić komunikat tutaj ?
Co do miniaturowości - kliknij prawym przyciskiem myszy na górnej belce okna konsoli, wybierz tam "Układ", a potem wpisz nowe rozmiary okna - powinno pomóc.
Pozdrawiam,
Wojtek

Niedostępny przez najbliższe tygodnie/miesiące. Nie będę odpisywał w subskrybowanych wątkach, nie będę odpisywał na wiadomości prywatne.