TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Windows 7 z trybem Windows XP

Offline sCooBy^

  • *****
  • 1190
  • GG: 9706662
Windows 7 z trybem Windows XP
« dnia: 25 Kwiecień 2009, 13:46:58 »
Nie tylko w dużych korporacjach, ale także w środowiskach domowych często na drodze migracji do nowego systemu staje niekompatybilność używanych dotąd aplikacji. Wygląda na to, że Microsoft wreszcie przygotowuje odpowiedź na ten problem.

Wszystko dlatego, że w systemie Windows 7 pojawi się funkcja znana na razie umownie jako "Windows XP Mode" ("Tryb Windows XP"). Tryb ten to nic innego, jak wykorzystanie wirtualizacji i trochę kosmetyki. Mówiąc konkretniej, Windows 7 umożliwi uruchomienie powodującej problemy aplikacji na wbudowanej i prekonfigurowanej maszynie wirtualnej z systemem Windows XP. Najważniejsze jest jednak to, że użytkownik w ogóle nie musi o tym wiedzieć - nie zobaczy całej maszyny wirtualnej, a jedynie okno aplikacji. Jego zachowanie będzie identyczne jak w przypadku dowolnego innego programu - np. będzie można je minimalizować i zamykać w taki sam sposób. Na blogu zespołu Windows można zobaczyć screena z przykładowym programem pracującym w "trybie Windows XP".

Fundamentem nowej funkcji będzie oczywiście Virtual PC - udostępniane przez Microsoft bezpłatnie narzędzie do programowej wirtualizacji wzbogacone dodatkowo o możliwość wyodrębniania zainstalowanych w maszynie wirtualnej aplikacji i publikowania ich w systemie hosta. Narzędzie to, jak widać na screenie, zostało nazwane Windows Virtual PC. Na uwagę zasługuje dodatkowo fakt, że nowa wersja VirtualPC obsługuje wreszcie montowanie urządzeń USB. Funkcja trybu Windows XP będzie niestety dostępna jedynie w systemie Windows 7 w edycjach Professional (odpowiednik Visty Business) i Ultimate, kierowana jest bowiem głównie do małych firm.

Tryb Windows XP wydaje się bardzo przydatną nowością, zwłaszcza biorąc pod uwagę transparentność pracy (użytkownik w ogóle nie musi wiedzieć, że pod spodem pracuje maszyna wirtualna z drugim systemem operacyjnym). Wirtualizacja właściwie już trafiła pod strzechy, zatem najwyższy czas wykorzystać pełnię jej możliwości.

Źródło: dobreprogramy.pl/index.php?dz=15&n=11291&Windows+7+z+trybem+Windows+XP

News alternatywny: Windows 7 z trybem Windows XP
« Ostatnia zmiana: 04 Wrzesień 2009, 14:28:09 wysłana przez Mirahz »
Zapraszam do grupy "Windows 8 pre-release testers group" na Facebook

Odp: Windows 7 z trybem Windows XP
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Kwiecień 2009, 13:50:55 »
^^ Wielki +

Offline Grechu

  • ***
  • 153
Odp: Windows 7 z trybem Windows XP
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Kwiecień 2009, 20:44:57 »
Czy to znaczy że program  który działał na XP a nie dał się uruchomić na Viście, na W7 na pewno się uruchomi?

Odp: Windows 7 z trybem Windows XP
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Kwiecień 2009, 20:56:12 »
Czy to znaczy że program  który działał na XP a nie dał się uruchomić na Viście, na W7 na pewno się uruchomi?
na to wychodzi :) superowo by było  ;D

Offline Czujny

  • *****
  • 764
  • zast. red. prow. Komorkomania.pl
Odp: Windows 7 z trybem Windows XP
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Kwiecień 2009, 21:10:14 »
Mimo wszystko taki element powinien być także w Home Premium, to raz. Dwa że Virtual PC naprawdę powinien móć używać USB... jak zrozumiałem tak będzie tylko dla biznesowych wersji, jeżeli źle przeczytałem (z pośpiechu) niech mnie ktoś wyciągnie z błędu ;)
Intel E5200| Palit GeForce 9600GSO 768mb DDRIII|2x2GB Kingston|at Windows 8 /// HTC Sensation EX

Odp: Windows 7 z trybem Windows XP
« Odpowiedź #5 dnia: 25 Kwiecień 2009, 22:54:38 »
jak zrozumiałem tak będzie tylko dla biznesowych wersji, jeżeli źle przeczytałem (z pośpiechu) niech mnie ktoś wyciągnie z błędu ;)

dobrze przeczytales

"Funkcja trybu Windows XP będzie niestety dostępna jedynie w systemie Windows 7 w edycjach Professional (odpowiednik Visty Business) i Ultimate, kierowana jest bowiem głównie do małych firm."

Odp: Windows 7 z trybem Windows XP
« Odpowiedź #6 dnia: 26 Kwiecień 2009, 18:57:52 »
Nie no w tym momencie microsoft mnie zaskoczył. I to nie mało...
Szkoda, że nie we wszystkich wersjach (No już nie liczyć tego startera...)
Trzeba będzie zainstalować wersję ultimate ;D
Na pewno się przyda.
Graty, brawa i ogromny + dla MS, jeżeli oczywiście to wypali...

Odp: Windows 7 z trybem Windows XP
« Odpowiedź #7 dnia: 26 Kwiecień 2009, 19:18:21 »
Szczerze to nie mam pojęcia na co użytkownikowi domowemu taki support. Co będziecie instalować jakieś gry dosowe? ;)

Praktycznie wszystko czego na co dzień używam działa na Windows 7 a jest tego sporo.
@ Windows 7 x64 - MSDN AA Professional
CPU: Intel Core 2 Duo E8400, 3GHz, 1333FSB, 6MB Cache, LGA775, 45nm, BOX
MOBO: LGA775 ASUS P5Q SE
RAM: Patriot EXTREME PERFORMANCE 2x2048MB 800MHz
GPU: ZOTAC GF 9800GT
HDD: Seagate ST3250410AS 250GB sATA II 16MB

Odp: Windows 7 z trybem Windows XP
« Odpowiedź #8 dnia: 26 Kwiecień 2009, 19:27:44 »
Szczerze to nie mam pojęcia na co użytkownikowi domowemu taki support. Co będziecie instalować jakieś gry dosowe? ;)

Praktycznie wszystko czego na co dzień używam działa na Windows 7 a jest tego sporo.

O ile sie nie myle, to z gier nie działa np Mafia, Majesty... ;) dlatego ludziom się to przyda. Oczywiście nie wszystkim, ale tym z gorszym sprzętem, którzy nie grają w nowości - na pewno. ;)

Odp: Windows 7 z trybem Windows XP
« Odpowiedź #9 dnia: 26 Kwiecień 2009, 19:34:10 »
No tak ale patrzeć trzeba raczej w przyszłość, ile można grać np. w Mafię?
@ Windows 7 x64 - MSDN AA Professional
CPU: Intel Core 2 Duo E8400, 3GHz, 1333FSB, 6MB Cache, LGA775, 45nm, BOX
MOBO: LGA775 ASUS P5Q SE
RAM: Patriot EXTREME PERFORMANCE 2x2048MB 800MHz
GPU: ZOTAC GF 9800GT
HDD: Seagate ST3250410AS 250GB sATA II 16MB

Offline Czujny

  • *****
  • 764
  • zast. red. prow. Komorkomania.pl
Odp: Windows 7 z trybem Windows XP
« Odpowiedź #10 dnia: 26 Kwiecień 2009, 19:37:43 »
mimo wszystko czasem warto wrócić do starszych gier żeby sobie przypomnieć jak się tworzyło profesjonalną i głęsbszą niż dziś rozrywkę,  w odróżnienieniu do dzisiejszych czasów ;)
« Ostatnia zmiana: 03 Maj 2009, 19:12:05 wysłana przez Bart. »
Intel E5200| Palit GeForce 9600GSO 768mb DDRIII|2x2GB Kingston|at Windows 8 /// HTC Sensation EX

Offline Grechu

  • ***
  • 153
Odp: Windows 7 z trybem Windows XP
« Odpowiedź #11 dnia: 26 Kwiecień 2009, 19:43:06 »
A czy ta wirtualizacja będzie działać na wszystkich komputerach? Czy przypadkiem nie jest potrzebny do tego odpowiedni procesor Intela? Gdzieś mi coś takiego (lista procesorów) przemknęło na jakimś angielskim forum.

Odp: Windows 7 z trybem Windows XP
« Odpowiedź #12 dnia: 26 Kwiecień 2009, 19:44:42 »
Poza tym za x lat wyjdzie GeForce x999 Ultra Hiper Edition lub ATI Radeon 999 i myślicie, że napiszą sterowniki pod XP? No bo pewnie w całej tej emulacji XP będzie potrzeba jakich sterowników do sprzętu.

Co innego w firmach, jakieś aplikacje w urzędach sprzed 10 lat pewnie takie coś tam się przyda.
@ Windows 7 x64 - MSDN AA Professional
CPU: Intel Core 2 Duo E8400, 3GHz, 1333FSB, 6MB Cache, LGA775, 45nm, BOX
MOBO: LGA775 ASUS P5Q SE
RAM: Patriot EXTREME PERFORMANCE 2x2048MB 800MHz
GPU: ZOTAC GF 9800GT
HDD: Seagate ST3250410AS 250GB sATA II 16MB

ziebal

Odp: Windows 7 z trybem Windows XP
« Odpowiedź #13 dnia: 26 Kwiecień 2009, 20:20:29 »
A czy ta wirtualizacja będzie działać na wszystkich komputerach? Czy przypadkiem nie jest potrzebny do tego odpowiedni procesor Intela? Gdzieś mi coś takiego (lista procesorów) przemknęło na jakimś angielskim forum.

Zapewne chodzi ci o VT... Procesory AMD też to mają, tylko się inaczej nazywa :P

Odp: Windows 7 z trybem Windows XP
« Odpowiedź #14 dnia: 29 Kwiecień 2009, 14:39:38 »
Mam rozumieć że funkcja ta będzie dopiero dostępna do pobrania oddzielnie na Windows Update 5 maja w dniu premiery RC1 ?
Na stronie głównej pisze że w RC już ma być dostępna  :-\