TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

System nie widzi portu MIDI (problem rozwiązany)

System nie widzi portu MIDI (problem rozwiązany)
« dnia: 28 Marzec 2009, 10:57:06 »
Witam serdecznie!
Od niedawna jestem użytkownikiem Windowsa 7 generalnie jestem bardzo zadowolony zwłaszcza po ciężkich przejściach z Ubuntu i jego oddanymi fanami - ale to inna historia wszystko jest super ale brakuje mi portu MIDI. Korzystam z tego czasami podłączając syntezator do komputera. Jak używałem XP wszystko było OK. Co prawda w 7 nie zainstalowałem sterowników od płyty głównej dostarczonych przez producenta bo się nie dało, albo nie umiałem  :-\ Dźwięk mam, system sam poszukał odpowiednich sterowników, ale na zakładce Audio w ogóle nie widzę nic o MIDI. Spotkał się ktoś może z czymś podobnym?
Płyta to AsRock K7NF2,  MIDI jest dołączane jako śledź, oczywiście w Biosie uaktywnione. Wszelkie sugestie mile widziane.
« Ostatnia zmiana: 09 Kwiecień 2009, 17:11:45 wysłana przez Mirahz »

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: System nie widzi portu MIDI
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Marzec 2009, 16:26:30 »
Zainstaluj sterowniki od płyty głównej od Visty jeżeli producenta takie udostępnia.

Odp: System nie widzi portu MIDI
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Marzec 2009, 17:42:31 »
Coś osiągnąłem, ale wciąz nie jest tak jak powinno być. Najgorsze, że na stronie Asrock nie widzę sterów do Visty :(

Wklejam 2 zrzuty ekranu na których widać postęp.

najpierw MIDI który niby jest:



a teraz game port, czyli w sumie to samo ale tu już driverów nie ma:



Coś tu nie gra, tylko co?

EDIT: już jest dobrze, zainstalowałem program sekwencerowy Anvil Studio i poradził sobie tzn. jak ustawiłem MIDI In i Out na Nvidia UART muzyka zagrała.
Może komuś się przyda ta informacja, gdyby chciał sobie pograć ;)
« Ostatnia zmiana: 31 Marzec 2009, 21:56:32 wysłana przez marbed »

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: System nie widzi portu MIDI (już działa)
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Kwiecień 2009, 14:23:09 »
Zamykam