TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Nie lubimy Visty...bo tak! Projekt Mojave

Offline Mercor

  • *****
  • 557
Nie lubimy Visty...bo tak! Projekt Mojave
« dnia: 03 Sierpień 2008, 16:10:05 »
Czyli eksperymentalny projekt Microsoftu który pokazał że ludzie nie lubią Visty z samej przekory, często nie widząc jej w życiu na oczy.

Polecam lekturę ;)

http://windowshosting.pl/Projekt.Mojave..czyli.nowa.Vista

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Nie lubimy Visty...bo tak! Projekt Mojave
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Sierpień 2008, 18:56:42 »
Bardzo dobry pomysł i sama prawda, bo ludzie którzy narzekają na Vistę to ci którzy nie mają o niej zielonego pojęcia, widzieli ją tylko na screenach w Internecie. A ich podstawowym źródłem wiedzy są informacje jakie usłyszeli od kolegów, którzy też nic nie wiedzą :)

Odp: Nie lubimy Visty...bo tak! Projekt Mojave
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Sierpień 2008, 19:48:54 »
taka prawda, moi znajomi, którzy przeszli na Vistę są zadowoleni. A paru wcześniej twierdziło, że Vista jest słaba i w ogóle, spróbowali i zdanie zmienili

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Nie lubimy Visty...bo tak! Projekt Mojave
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Sierpień 2008, 19:52:56 »
taka prawda, moi znajomi, którzy przeszli na Vistę są zadowoleni. A paru wcześniej twierdziło, że Vista jest słaba i w ogóle, spróbowali i zdanie zmienili

Trzeba było ich wypowiedzi nagrać :D

Odp: Nie lubimy Visty...bo tak! Projekt Mojave
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Sierpień 2008, 00:06:49 »
Vista nie jest zła ale mogła by być lepsza jakby miała jakieś rozsądne wymagania i bardziej intuicyjny interfejs. Co do tego projektu to nieźle zrobili ich w balona.

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Nie lubimy Visty...bo tak! Projekt Mojave
« Odpowiedź #5 dnia: 05 Sierpień 2008, 21:07:33 »
Vista nie jest zła ale mogła by być lepsza jakby miała jakieś rozsądne wymagania i bardziej intuicyjny interfejs. Co do tego projektu to nieźle zrobili ich w balona.

2GB ramu to tak dużo w dzisiejszych czasach?

Odp: Nie lubimy Visty...bo tak! Projekt Mojave
« Odpowiedź #6 dnia: 05 Sierpień 2008, 23:17:37 »
W dzisiejszych czasach to nawet i 4GB to nie jest dużo, ale ja jestem zwolennikiem wybierania tego co mi się przyda a nie wciskania mi systemu ze wszystkimi możliwymi śmieciami.

Odp: Nie lubimy Visty...bo tak! Projekt Mojave
« Odpowiedź #7 dnia: 06 Sierpień 2008, 12:15:07 »
Bo co innego jest nowy komp (Z DX10 i 2GB ram niema dużego problemu), a co innego starszy komp, który nie jest wymieniany, ponieważ działa.

Odp: Nie lubimy Visty...bo tak! Projekt Mojave
« Odpowiedź #8 dnia: 06 Sierpień 2008, 13:15:42 »
Jak chce się grać w nowe gry to trzeba mieć najnowszą kartę graficzną, a jak chcesz ją maksymalnie wykorzystać to musisz mieć Vistę bo tylko ona obsługuje DirectiX 10. Mogę się założyć, że jakby w SP3 dla XP zrobili obsługę DirectX 10 to by jeszcze mniej osób przesiadło się na Vistę.

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Nie lubimy Visty...bo tak! Projekt Mojave
« Odpowiedź #9 dnia: 07 Sierpień 2008, 16:20:41 »
To prawda, że ludzie by się nie przesiedli na Vistę gdyby Microsoft wydał DirectX 10 dla XP. Ale z drugiej strony to dobrze, że nie popełnili tego błędu, po części zmuszając graczy do przesiadki na Vistę :)

Odp: Nie lubimy Visty...bo tak! Projekt Mojave
« Odpowiedź #10 dnia: 07 Sierpień 2008, 16:37:41 »
Pewnie jak by tego nie zrobili to by sporo stracili. Dzięki temu wszyscy mają z tego niezłą kasę bo dzięki temu mogą powstawać nowe gry i nowy sprzęt który to wszystko musi obsłużyć, i tak wszystko się kręci.

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Nie lubimy Visty...bo tak! Projekt Mojave
« Odpowiedź #11 dnia: 07 Sierpień 2008, 17:10:47 »
I wszystko idzie do przodu a nie stoimy w miejscu :/

Odp: Nie lubimy Visty...bo tak! Projekt Mojave
« Odpowiedź #12 dnia: 07 Sierpień 2008, 17:37:19 »
No i o to chodzi, jakby to nie szło do przodu to nadal bylibyśmy w epoce kamienia łupanego :).
« Ostatnia zmiana: 07 Sierpień 2008, 17:48:32 wysłana przez lukasz21 »

Odp: Nie lubimy Visty...bo tak! Projekt Mojave
« Odpowiedź #13 dnia: 09 Sierpień 2008, 17:13:01 »
Ja mam Vistę i nie narzekam mam Intel Core 2 duo 2 ghz 1 gb ram GeForce 8600 GS i naprawde to mi wystarczy a gdsy mi sie skończy gwarancja to kupie se ramów trochę i dorzucę bo troszku mało żeby odpalić wiedzmina
Numer gg 6504607

Odp: Nie lubimy Visty...bo tak! Projekt Mojave
« Odpowiedź #14 dnia: 09 Sierpień 2008, 18:19:30 »
A ja mam AMD Athlona 2500+, 512MB RAM, Radeona 9200, HDD 160GB i się nie chwale (bo nie ma czym) :)
A co teraz nie mażesz sobie dorzucić RAMu?