TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Instalacja Windowsa 7 z pendrive'a.

Instalacja Windowsa 7 z pendrive'a.
« dnia: 06 Maj 2009, 17:17:02 »
Witam!
Pobrałem wczoraj Windowsa 7 i zapisałem na pendrivie. Nie mogę go nagrać na DVD ponieważ wszystkie, które mam są rozwalone ;( Mógłby mi ktoś powiedzieć jak zainstalować go z pendrive'a?

Offline ARTi87

  • ****
  • 270
Odp: Instalacja Windowsa 7 z pendrive'a.
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Maj 2009, 17:24:00 »
dobreprogramy.pl/index.php?dz=15&n=11367&Instalacja+systemu+Windows+z+pendrivea++szybko+i+wygodnie
« Ostatnia zmiana: 24 Maj 2009, 14:59:43 wysłana przez Mirahz »

Odp: Instalacja Windowsa 7 z pendrive'a.
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Maj 2009, 17:42:24 »
Niestety nie da rady tym sposobem. Komputer "nie widzi" pendrive'a jeśli robię tym sposobem.

Cytuj
Wszystko, co potrzebne do przygotowania pendrive'a znajdziemy w systemie Windows Vista lub Windows 7.

Jeśli dobrze zrozumiałem to muszę mieć Vistę lub 7 jeśli chcę tak instalować, zgadza się? Mam Windows XP Home Edition.


EDIT: Jeszce jedno.
Cytuj
Następnie należy wskazać miejsce instalacji systemu - oczywiście należy uczynić to na wolnej partycji lub osobnym dysku twardym. Instalator automatycznie wyświetli wszystkie możliwe lokalizacje.

Jeśli dobrze zrozumiałem to nie trzeba tworzyć osobnej partycji jeśli się ma np. 3 dyski twarde?
« Ostatnia zmiana: 06 Maj 2009, 17:57:02 wysłana przez Daldek »

Offline Grechu

  • ***
  • 153
Odp: Instalacja Windowsa 7 z pendrive'a.
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Maj 2009, 18:17:18 »
Opis po angielsku.
Cytuj
Making Windows 7 Installation USB Flash Drive

* The USB flash drive needs to be at least 4 GB in size.
    * This will delete everything on the flash drive. Be sure to save anything that you do not want to lose on it somewhere else.
    * Before installing Windows 7 from the USB flash drive, you will need to:
          Enable Legacy USB storage detect in the BIOS
          Temporarily set the USB FDD (USB Flash Disk Drive) to be listed right before the hard drive (or partition) that you will be installing Windows 7 on in the hard drive Boot Priority order list in the BIOS.
          After you are finished installing Windows 7 from the USB flash drive, make the Windows 7 hard drive (or partition) listed first in the hard drive Boot Priority order list in the BIOS.


1. Download and install the trial version of  UltraIso.

2. Plug in your USB flash drive.

3. Right click on the UltraIso shortcut, and click on Run as administrator.

4. Click on File (menu bar) and Open.


5. Navigate to your Windows 7 ISO file and select it and click on the Open button.


6. In the bottom Local pane, select your USB flash drive. Click on Bootable (menu bar) and Write Disk Image.


7. Make sure the locations are correct, and check the Verify box and click on the Write button.


8. Click on Yes to confirm writing to the USB flash drive.


9. When it's done, click on the Close button.


10. You now have a Windows 7 installation USB flash drive.  :P
http://thewindows7site.com/tutorials/making-windows-7-installation-usb-flash-drive-t2027.html

Troche forum się rozjechało. Jeśli komuś się chce niech zrobi polski opis i przerzuci screeny.

Offline MP

Odp: Instalacja Windowsa 7 z pendrive'a.
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Maj 2009, 01:11:22 »
Polski instruktaż znaleźć można w tym poście: http://www.windows7.pl/forum/index.php/topic,1415.0.html