TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Parlingo - Nowy IM dla Windowsa.

Offline Mercor

  • *****
  • 557
Parlingo - Nowy IM dla Windowsa.
« dnia: 29 Lipiec 2008, 22:36:46 »
Każdy kto korzystał z Mac OS X napewno zna rewelacyjny komunikator Adium który nie dość że jest szybki, wygodny i obsługuje masę sieci - to jeszcze z jego interfejsem można robić cuda. Komunikatory dla Windowsa nie oszukujmy się - nie mają zbyt atrakcyjnego interfejsu.
Teraz pojawił się nowy ( troche już ma, ale jest mało znany ) - o prostym, estetycznym wyglądzie. Narazie beta więc nie oczekujmy rewelacji - ale myślę że można się zainteresować. Jest na Win/Mac i Mobilne urządząnka. Obsługuje wiele sieci, w tym gg.

http://www.palringo.com/index.php

co myślicie ? Korzystam od 2 dni, jak narazie jestem zadowolony głównie z wyglądu - Vista Friendly :)

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Parlingo - Nowy IM dla Windowsa.
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Lipiec 2008, 22:59:37 »
Ściągnięte, zainstalowane, odinstalowane :)

Korzystam tylko z GG więc wystarcza mi program główny GG :) Ale go nie skreślam. Dobrze wiedzieć, że powstają nowe projekty, które w mniejszym czy większym stopniu wpływają na zachwianie statystyk popularności i użytkowania.

Offline Mercor

  • *****
  • 557
Odp: Parlingo - Nowy IM dla Windowsa.
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Lipiec 2008, 00:32:05 »
No napewno mega fajnych funkcji nie wprowadzi - dla mnie wielki plus za wygląd, po prostu mi podpasował :)
Z drugiej stronie jestem ciekawy jakie funkcje się pojawią jak rozwiną ten projekt.

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Parlingo - Nowy IM dla Windowsa.
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Lipiec 2008, 08:08:34 »
Najlepsze jest to, że GG obsługuje a nie jest po polsku ;)

Odp: Parlingo - Nowy IM dla Windowsa.
« Odpowiedź #4 dnia: 30 Lipiec 2008, 16:37:27 »
Najlepsze jest to, że GG obsługuje a nie jest po polsku ;)

gg jest całkiem popularne na wschodzie, powstała kiedyś nawet ukranińska wersja klienta gg :D

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Parlingo - Nowy IM dla Windowsa.
« Odpowiedź #5 dnia: 30 Lipiec 2008, 16:42:55 »
GG na pewno nie da nam możliwości dodawania modułów obsługujących inne komunikatory :) więc powstają multikomukatory które obsługują kilka :] A ktoś testuje AQQ nowe?

Offline Mercor

  • *****
  • 557
Odp: Parlingo - Nowy IM dla Windowsa.
« Odpowiedź #6 dnia: 31 Lipiec 2008, 00:11:42 »
Ja testowałem AQQ nowe przez jakiś czas. Całkiem niezła rzecz - ładny, wygodny, ale niestety często nie można przywrócić z traya okna z listą kontaktów dlatego narazie nie używam - irytuje mnie zamykanie przez menedżer komunikatora i odpalanie go na nowo tylko po to żeby zobaczyć liste :) Ciekawe kiedy to poprawią.

Odp: Parlingo - Nowy IM dla Windowsa.
« Odpowiedź #7 dnia: 31 Lipiec 2008, 16:24:33 »
W nowej becie AQQ wprowadzili automatyczną autoryzacje, naprawde ułatwia zycie :D

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Parlingo - Nowy IM dla Windowsa.
« Odpowiedź #8 dnia: 31 Lipiec 2008, 18:35:36 »
Może i GG8 się doczeka takiej funkcji :D

Odp: Parlingo - Nowy IM dla Windowsa.
« Odpowiedź #9 dnia: 31 Lipiec 2008, 20:06:38 »
Używam AQQ ale ma pewną wadę: nie jest do końca multikomunikatorem. Raczej powiedziałbym komunikatorem sieci AQQ z transportami do innych sieci. Powód? żeby z niego korzystać musisz mieć konto AQQ, i dodatkowo możesz mieć coś więcej. Powinni zrobić tak, że wystarczy samo gg do używania owego komunikatora.

Odp: Parlingo - Nowy IM dla Windowsa.
« Odpowiedź #10 dnia: 01 Sierpień 2008, 10:13:06 »
W nowej wersji wyeliminowali transport gg, łączy się teraz bezpośrednio z serwerem gg, a gdyby zrobili tak jak mówisz, to nikt by nie korzystał z sieci AQQ.

ziebal

Odp: Parlingo - Nowy IM dla Windowsa.
« Odpowiedź #11 dnia: 05 Sierpień 2008, 01:01:59 »
Adium z Mac OS uwielbiam, Parlingo miałem na telefonie, ale się nie spisało... :P

Na Windows AQQ - niestety, ostatnio mocno wariuje, ale nie zmieniam bo sie na Linuxa przesiadłem i tutaj króluje Pidgin, dostępny też na Windows...

http://www.pidgin.im/download/windows/

Odp: Parlingo - Nowy IM dla Windowsa.
« Odpowiedź #12 dnia: 05 Sierpień 2008, 14:41:33 »
Cytuj
W nowej wersji wyeliminowali transport gg, łączy się teraz bezpośrednio z serwerem gg, a gdyby zrobili tak jak mówisz, to nikt by nie korzystał z sieci AQQ.
Ale im bardziej powinno zależeć na komunikatorze niż na sieci (z tego pierwszego mają kasę). Wtedy więcej osób korzystałoby z komunikatora AQQ, więc mieliby więcej kasy, a serwery byłyby mniej obciążone.

Odp: Parlingo - Nowy IM dla Windowsa.
« Odpowiedź #13 dnia: 05 Sierpień 2008, 22:18:12 »
Mi jakoś Pidgin w Ubuntu się nie spodobał, zainstalowałem Kadu.