TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Defragmentator dysku

Offline Sotom

  • *****
  • 1113
Defragmentator dysku
« dnia: 08 Marzec 2009, 14:37:09 »
Witam.
Prosilbym o jakies propozycje działających defragmentatorów pod build 7048.
O&O odpada bo ostatnio sie bardzo popsuł.
Próbowałem Ashampoo Magical Defrag 2 ale niedziała na 64bit w ogóle.
Co proponujecie?

Offline gregor_y

  • *****
  • 1313
  • Ten użytkownik jest zabanowany na zawsze
Odp: Defragmentator dysku
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Marzec 2009, 14:41:23 »
Co proponujecie?

Windosowy najlepszy gwarancja że nic nie namiesza... :)

Offline Sotom

  • *****
  • 1113
Odp: Defragmentator dysku
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Marzec 2009, 14:43:24 »
Mowisz? :>
Bo do np Disk Cleanup w Viscie sie zrazilem heh.
Zaraz wyprobuje.
Swoją drogą aby nie zakladac nowych tematów to do czyszczenia dysku i rejestru to CCleaner jest bezpieczny? Albo moze TuneUP 2009?

Offline gregor_y

  • *****
  • 1313
  • Ten użytkownik jest zabanowany na zawsze
Odp: Defragmentator dysku
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Marzec 2009, 14:47:38 »
Mowisz? :>
Bo do np Disk Cleanup w Viscie sie zrazilem heh.
Zaraz wyprobuje.
Swoją drogą aby nie zakladac nowych tematów to do czyszczenia dysku i rejestru to CCleaner jest bezpieczny? Albo moze TuneUP 2009?

Windosowy szybki mam 3 dyski i w czasie pracy można puscic + nic nie namiesza...

CCleaner używałem na build 7000...na 7022 przestalem bo chyba seven tego nie potrzebuje...

Offline tbgkol

  • *****
  • 2132
  • "Live together, die alone, man."
Odp: Defragmentator dysku
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Marzec 2009, 15:08:46 »
Tylko nie wiem, po co używać w tych czasach defragmentatora, teraz gdy się używa NTFS-ów, a nie grubasków, to raczej nie ma potrzeby defragmentacji. :)
Odszedłem z powodu chamstwa michaua. ;)

Odp: Defragmentator dysku
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Marzec 2009, 15:10:17 »
od visty i 7 nie należy czyścić rejestru , windows ma prebudowaną strukture zarządzania kluczmi i teraz vista/7 sam sie czyści a ccleaner może bardziej namieszać niż mógł w xp - więc pamiętajcie o backupach rejestru .

Co do defragmentatora to tak nie od konca - windowsowy jest dobry ale nie poradzi sobie jak sie ma 60% fragmentacji , co do o&o to jestem bardzo zadowolony , szybko i sprawnie , co najwazniejsze co oo ma a disckeeper( tak ms ma udzieływ tym programie i zubozona wersja jest w windowsie jako systemowy defragm. ) nie radzi sobie z przerzucaniem na początek dysku danych czy drefragmentacji sektora MFT ( zreszta dla bezpieczenstwa najlepiej go na początku tak rozszezyć , by nie było potrzeby jego dzielenia przez system ) , to przydaje sie jak chce sie podzielić istniejąca partycje na mniejsze . Miałem jeden fragment/plik na środku partycji i defragmentator z windowsa nie chciał go przenieść więc on ograniczał miejsce jakie mogłem pociąć , natomiast oo fajnie przeniósł go do kupki innych plików na początku , dlaej oo sortuje pliki względem częstotliwości urzywania - jest to długi proces ale ustawia "pod reką" a raczej pod głowicą często użwane pliki co zmniejsza czas dostępu do nich

Polecam oo , jeden minus to w niektórych operacjach długotrwałość ( ale skuteczność ) i cena .

Odp: Defragmentator dysku
« Odpowiedź #6 dnia: 20 Wrzesień 2009, 11:12:49 »
Ja używam Defraggler-a. Z tej samej stajni co CCleaner. Szybki, prosty i nie powoduje problemów. Dotychczas cały czas używałem Diskeepera, ale zaczyna wyglądać jak toster, niż tylko prosty program do defragmentacji:/

Odp: Defragmentator dysku
« Odpowiedź #7 dnia: 23 Wrzesień 2009, 20:45:56 »
Ja polecam "PerfectDisk Professional 10 Build 119" któr jak podaje producent jest już przystosowany pod Systemy operacyjne:
Windows 2000/XP/Vista/7.
Więcej informacji znajdziecie tutaj: http://www.instalki.pl/programy/download/Windows/defragmentacja_dyskow/PerfectDisk_11_Professional.html
Polecam ten programik sam go używam i nie narzekam a dysk śmiga aż miło:)
Pozdrawiam:)
« Ostatnia zmiana: 11 Czerwiec 2010, 17:16:45 wysłana przez Mirahz »

Odp: Defragmentator dysku
« Odpowiedź #8 dnia: 23 Wrzesień 2009, 20:49:29 »
Zgadzam sie z przedmowca Perfect Disc to zdecydowanie najlepszy defragmentator dyskow ;)

Odp: Defragmentator dysku
« Odpowiedź #9 dnia: 04 Październik 2009, 10:25:01 »
Przydał by się tuneup 2009 pod windows 7.
Co co czyszczenia itp to używam Tuneupa 2009 (starszą wersje angielską) Ccleanera w najnowszej wersji (jest w pełni dostosowany do windows 7 i jeśli sie go potrafi odpowiednio skonfigurować to problemów z nim nie będzie).
Do defragmentacji dysków używam O&O Defrag 12 jestem z niego zadowolony ma kilka trybów defragmentacji i opcje defragmentacji kart pamięci itp.