TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Czy warto instalować Windows 7...

Odp: Czy warto ??
« Odpowiedź #30 dnia: 13 Marzec 2009, 20:48:16 »
Heretyków palić!!!

Ej Ej Ej - jak by nie było w "jedynej słusznej wierze " to ja jestem heretykiem ;p Palić miłośników zimowych stworów ;p

Odp: Czy warto ??
« Odpowiedź #31 dnia: 13 Marzec 2009, 20:52:11 »
Rozumiem jesli ktoś lubi Linuxa, bo to system jak system, raz dobry, raz zły... ale niech Ci, którzy wpychaja mi swoje przekonania na siłę idą się ... ekghm..

Odp: Czy warto ??
« Odpowiedź #32 dnia: 13 Marzec 2009, 21:55:35 »
E tam. Gdyby programy były tworzone tak jak pod windowsa, na linuksa, to bym tylko ten system miał :p
Proszę tbgkol'a o wybaczenie, za tę samą postać w Avatarze, ale Beaker jest cudowny. ;)

Odp: Czy warto ??
« Odpowiedź #33 dnia: 13 Marzec 2009, 22:11:23 »
Tylko ze MS sam zapewnia sobie ze na windows są programy dobre a twórcy linuksa dają tylko jądro ;p Btw - linuks to tylko pic na wode - ludzie mówią ze jest dobry bo przetrwał - a ja powiem wam - głupoty  , od lat microsoft łoży setki milionów dolarów na rozwój linuksa (!) żeby utrzymać sztuczną konkurencje , juz raz chcieli ms rozbić na małe spółki ( rzad USA ) za monopolizm , a że nie ma żadnego realnego konkurenta ( apple tak naprawde zamkneło sie z swoimi 10 komputerami ) to zeby nie być monopolistą MS utrzymuje red hata ( a co za tym idzie fedore ) , łoży na novella - suse , i na jeszcze pare firm . Tak naprawde gdyby nie ms to by linuksa nie było , no ale ms'a też by nie było ;p

Odp: Czy warto ??
« Odpowiedź #34 dnia: 13 Marzec 2009, 22:21:49 »
Jeżeli się nie mylę (a pewnie się mylę) to MS już raz został rozłożony przez rząd. Tak samo jak Coca Cola.
Proszę tbgkol'a o wybaczenie, za tę samą postać w Avatarze, ale Beaker jest cudowny. ;)

Odp: Czy warto ??
« Odpowiedź #35 dnia: 13 Marzec 2009, 22:31:38 »
Jeżeli się nie mylę (a pewnie się mylę) to MS już raz został rozłożony przez rząd. Tak samo jak Coca Cola.

Nie próbowano - bo Bil wysłał maila dla pracowników ze mają zrobić IE i zniszczyć netscape i rząd to wykorzystal dał wyrok , ale Bil sie odwołał ( gdzie ssa jeszcze nagrania z jego przesłuchań ) i sąd orzekł ze to za cięzka kara - odebrano im patenty na internet i zabroniono monopolu - to ms zaczał utrzymywac linuksy zeby sie nazywało ze jest jakaś konkurencja . MS sie odcina i daje rok - dwa lata zeby wszyscy z linuksa sie zwineli - bo jedynie zaslepione community mysli ze to dla idei i open source .... wszystko idize dla kasy , a programiście ( kim notabene chce być ;p ... jestem chory ) nie ślepną przed monitorami i nie stają się impotentami zeby dac coś ludziom za free ;p

Odp: Czy warto ??
« Odpowiedź #36 dnia: 13 Marzec 2009, 22:59:27 »
Co do Linuxa: każdemu odpowiada co innego. Linux jest najlepszy ponoć dla programistów. Zresztą skoro rzesze ludzi uważają że jest dobry to musi być dobry nie? Inaczej by go nie chwalili. Tak samo z Windowsem. gdyby nie był dobry to byście go chyba nie mieli nie?
Zresztą Linux jest przykładem dobrego oprogramowania ZA DARMO. A przyznajcie się, kto z was ma oryginała windy, he? Przecież i Linux jest dobry i Windows jest dobry. Windows dla tych którzy lubią prostotę, Linux dla tych którzy lubią mieć większą kontrolę nad systemem.

No ale nie powinienem się wypowiadać bo Linuxa nie miałem. Dlatego że miałem problem z instalacją. Więc dla mnie jest Windows najlepszy. Prosty, do surfowania po necie wystarczy. Tylko XP już mi się cholernie znudził.

Dlatego jednak sie skuszę na W7:D

Odp: Czy warto ??
« Odpowiedź #37 dnia: 13 Marzec 2009, 23:05:01 »
Chopie - post wyżej napisałem ze linuks nie jest darmowy a sponsorowany przez ms ;p

A do programistów ? Przeciez tam porzadnego ide nie ma ( tak tak goth pisał w vimie , a jjako prace grupową miał udostepniony folder .. błahahaha ...) .NET i linuks chowa się kuli ogon i kwiczy jeśli chodzi o programowanie ...

Odp: Czy warto ??
« Odpowiedź #38 dnia: 14 Marzec 2009, 10:10:43 »
Panowie wróćmy do tematu.
Poważnie zastanawiam się nad instalacją W7 po wyjściu wersji RC, viste pokochałem od pierwszego wejrzenia, ale zaczyna się coraz wolniej otwierać i wariować przy dużej liczbie otwartych programów. Stabilność za to jest chyba najwyższa z możliwych. Nie pamiętam czy od czasu wyjścia SP1 kiedykolwiek restartowałem komputer.

Obawiam się przejścia na W7 z paru powodów.
Najwazniejszy to chyba połaczenie internetowe. Posiadam chello 10Mb/s, założyli go panowie z UPC. Zrobili małe czary mary i działa, ale nigdzie tej sieci nie potrafie znaleźć. Modem: Scientific Atlanta.

Offline gregor_y

  • *****
  • 1313
  • Ten użytkownik jest zabanowany na zawsze
Odp: Czy warto ??
« Odpowiedź #39 dnia: 14 Marzec 2009, 11:09:05 »
Modem: Scientific Atlanta.

Potwierdzam ktoś z tym samym modemem nie miał sieci na W7...nie możesz dostac jakiegos ludzkiego modemu? np motorola która mnie ani razu nie zawiodła?:)

Offline Sotom

  • *****
  • 1113
Odp: Czy warto ??
« Odpowiedź #40 dnia: 14 Marzec 2009, 11:16:22 »
A jaki masz problem by to zainstalowac na VirtualBOX i sprawdzic czy wykryje Ci neta?
Łaczysz sie bezposrednio przez Ethernet czy poprzez USB?

Odp: Czy warto ??
« Odpowiedź #41 dnia: 14 Marzec 2009, 11:49:16 »
przez Ethernet.
Poza koniecznością znalezienia miejsca na dysku, chyba żadna. Mam 3 GB RAMu, więc mysle, że po 1,5 na każdy by wystarczyło.


Offline Sotom

  • *****
  • 1113
Odp: Czy warto ??
« Odpowiedź #42 dnia: 14 Marzec 2009, 11:51:10 »
Ramu styknie spokojnie.
Miejsca na dysku przydziel minimum dla Virtuala aby tylko sprawdzic Neta.
Tez mam UPC ale modem Motorolki i smiga prawidlowo ;)

Odp: Czy warto ??
« Odpowiedź #43 dnia: 14 Marzec 2009, 12:02:56 »
Małe wtrącenie do wcześniejszego tematu:

Kiedyś w Microsofcie coś się stało i wysiadły wszystkie kompy. Okazało się, że jednak nie wszystkie. Dlaczego? Ponieważ bardzo duża liczba osób pracowała na Linuksach.  :P No i ponoć dostali jakąś karę i musieli przeinstalować na Win'y. To potwierdza chyba, że Pingwinek nie jest taki zły.
Proszę tbgkol'a o wybaczenie, za tę samą postać w Avatarze, ale Beaker jest cudowny. ;)

Odp: Czy warto ??
« Odpowiedź #44 dnia: 14 Marzec 2009, 12:05:00 »
Ja właśnie siedzę na RC1 i wszytsko ładnie śmiga, jak zaraz zrobie OC karty i wgram GTA IV to sprawdze wydajność:)