TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Moja koncepcja Win7

Moja koncepcja Win7
« dnia: 03 Lipiec 2008, 17:37:04 »
Oto moja KONCEPCJA wraz ze screenem. Screen NIE JEST PRAWDZIWY! Zrobiłem go w programie Paint.Net.

http://www.fotoo.pl/hosting-zdjec/img/ab24832472810c08bb1665a76b160eb1/1.01.png

Nowy Windows będzie oprócz swojego wyglądu, zawierał także wygląd Visty. Zniknie podział na okna aktywne i nieaktywne - wszystkie będą aktywne. System będzie posiadał jeszcze więcej animacji. Ikony będą prezentować zawartość pliku. Dodatkowo, jeśli dokument ma kilka stron (np. plik DOC), to odpowiednia ilość jest okazywana. Widzimy 2 otwarte okna. 1 to Windows media Player (ten sam co w Viście, bez zmian). Drugim oknem jest nowy system Auto odtwarzania. Po włożeniu płyty odczytywany jest specjalny plik, na którym zapisany jest wygląd pudełka (jeśli go niema to pokazuje się puste pudełko), następnie dysk jest przeszukiwany, i pojawiają się wszystkie treści (tu akurat tylko film DVD). Po kliknięciu widzimy co możemy zrobić (tutaj jedynie WMP, jednakże różne programy mogą dodawać się do tej listy). Również wprowadzono nową politykę tłumaczeń: system jest tłumaczony już podczas pisania kodu. 7 można bardzo mocno dostosowywać. Na tym screenie wyłączono pasek zadań, podpisy pod ikonkami, oraz loga programów przy ikonkach (przy tej ikonce w rogu powinienno być logo IE, gdyż jest to strona plemiona.pl).

P.S. Na zdjęciu jest błąd: oba okna nazywają się "Windows Media Player", oraz mają identyczną ikonkę, ponieważ nie chciało mi się tego poprawiać. Jeśli będę kiedyś robić kolejną koncepcję, to postaram się poprawić.
« Ostatnia zmiana: 03 Lipiec 2008, 17:47:28 wysłana przez matrix0123456789 »

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Moja koncepcja Win7
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Lipiec 2008, 19:29:14 »
tak bez START i paska bocznego?

Może coś z tego się pojawi w Seven :)

Odp: Moja koncepcja Win7
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Lipiec 2008, 21:29:44 »
Na tym screenie wyłączono pasek zadań, podpisy pod ikonkami, oraz loga programów przy ikonkach (przy tej ikonce w rogu powinienno być logo IE, gdyż jest to strona plemiona.pl).

Takim zarządzniem oknami cofnelibyśmy się do czasów Win 3.1 :P

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Moja koncepcja Win7
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Lipiec 2008, 23:00:00 »
ale jakie wymagania małe miał 3.1 :D

Odp: Moja koncepcja Win7
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Lipiec 2008, 10:02:46 »
podpisów ikon zapomniałem, a paska zadań nie wiedziałem jak narysować więc napisałem że tylko wyłączono w ustawieniach.

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Moja koncepcja Win7
« Odpowiedź #5 dnia: 04 Lipiec 2008, 10:33:20 »
tak bez podpisów ikon to się nie da chyba, że nie będzie w systemie dwóch takich samych ikon ;)

Odp: Moja koncepcja Win7
« Odpowiedź #6 dnia: 04 Lipiec 2008, 21:02:31 »
1.Zawsze taka opcja komuś się przyda. W xp (taki posiadam) istnieje w rejestrze dużo różnych podobnych ustawień. Jeśliby te ustawienia były z poziomu Panelu Sterowania.
2.Zawsze możesz najechać myszką, a w oknie eksploratora również kliknąć i przeczytać.
3.Można też wyłączyć podpisy tylko dla pulpitu, no i:
Cytuj
Ikony będą prezentować zawartość pliku. Dodatkowo, jeśli dokument ma kilka stron (np. plik DOC), to odpowiednia ilość jest okazywana.
Więc widać zawartość po ikonce.
4.Ten brak napisów był przypadkowy, więc napisałem coś żeby nie było że znikną na amen.

EDIT:
Sporządziłem  prostą animację: http://www.operacja-ksiezyc.yoyo.pl/ona.swf (Flash: 350kb).
Opis: Jest to pokaz działania okna, które pojawia się po włożeniu nośnika (płyty CD/DVD/BD/HD DVD lub Pendrive). Klikamy na typ zawartości (tu tylko DVD Video), a następnie na program (tutaj tylko WMP, jednak  programy mogą się dodawać do tej listy).
« Ostatnia zmiana: 07 Lipiec 2008, 12:35:16 wysłana przez matrix0123456789 »