TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Windows 7 - Który build?

Windows 7 - Który build?
« dnia: 01 Marzec 2009, 19:38:25 »
Chciałbym zainstalować ten system jako podstawowy, który build czy wersja jest najlepsza i ma najmniej bugów?
Jest bardziej wydajny od XP ?

Offline gregor_y

  • *****
  • 1313
  • Ten użytkownik jest zabanowany na zawsze
Odp: Windows 7 - Który build?
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Marzec 2009, 19:46:33 »
Jest bardziej wydajny od XP ?

Każdy...nawet Vista lepsza jest od Xp na sprzecie sredniej klasy...

A wersja 7022...

Offline fazzi

  • ***
  • 180
  • W oczekiwaniu na Windows 8 ...
Odp: Windows 7 - Który build?
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Marzec 2009, 19:59:18 »
Build 7022 albo poczekaj (prawdopodobnie) do kwietnia na RC.

Może napisz jaki sprzęt i do czego używasz kompa. Bez tego nic nie poradzimy konstruktywnego, a nasza etatowa Wróżka Forumowa przebywa w tej chwili na urlopie zdrowotnym (czyt. odwyku) ;p

Offline gregor_y

  • *****
  • 1313
  • Ten użytkownik jest zabanowany na zawsze
Odp: Windows 7 - Który build?
« Odpowiedź #3 dnia: 01 Marzec 2009, 20:06:19 »
Fazzi...Vista jest lepsza od XP chyba że ma starego kompa z prockiem poniżej 2ghz i 1gb ramu...i pyka tylko w gry to wtedy XP...

Offline fazzi

  • ***
  • 180
  • W oczekiwaniu na Windows 8 ...
Odp: Windows 7 - Który build?
« Odpowiedź #4 dnia: 01 Marzec 2009, 20:11:07 »
Weźmy pod uwagę, że aby Vista naprawdę dobrze śmigała, to trzeba umieć ją skonfigurować. W przeciwnym razie jest później narzekanie i złorzeczenie. Czy nie mam racji?

Odp: Windows 7 - Który build?
« Odpowiedź #5 dnia: 01 Marzec 2009, 20:12:22 »
Nie masz racji , ja jade na kompletnie nieskonfigurowanej viscie sp2 zainstalowana bez żadnuch tweaków jeszcze ;p A i mam procka poniżej 2ghx i śmiga !

Offline gregor_y

  • *****
  • 1313
  • Ten użytkownik jest zabanowany na zawsze
Odp: Windows 7 - Który build?
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Marzec 2009, 20:14:09 »
Weźmy pod uwagę, że aby Vista naprawdę dobrze śmigała, to trzeba umieć ją skonfigurować. W przeciwnym razie jest później narzekanie i złorzeczenie. Czy nie mam racji?

Prawda ale nie dokonca jeśli użytkownik ma troche rozumu to sobie poradzi...

Dodatkowo Vista może działac pare lat i nie spowalnia u mnie 2 lata działała jak 1 dniu po instalacji podczas gdy XP po roku chodzi jak mucha w smole...

Offline fazzi

  • ***
  • 180
  • W oczekiwaniu na Windows 8 ...
Odp: Windows 7 - Który build?
« Odpowiedź #7 dnia: 01 Marzec 2009, 20:15:17 »
Ale pewnie masz proca dwurdzeniowego.

Jeśli lubisz się wk.... to pracuj dalej na nieskonfigurowanym OS. Ja chcę mieć komfort pracy więc konfiguruje OS "pod siebie".

P.S. A UAC masz włączone?

Odp: Windows 7 - Który build?
« Odpowiedź #8 dnia: 01 Marzec 2009, 20:17:17 »
Pełny UAC i chodzi sprawnie i szybko ,tylko długo sie włancza i to jedyny mankament ;p

Offline fazzi

  • ***
  • 180
  • W oczekiwaniu na Windows 8 ...
Odp: Windows 7 - Który build?
« Odpowiedź #9 dnia: 01 Marzec 2009, 20:18:59 »
Każdy robi to co lubi :)

Offline gregor_y

  • *****
  • 1313
  • Ten użytkownik jest zabanowany na zawsze
Odp: Windows 7 - Który build?
« Odpowiedź #10 dnia: 01 Marzec 2009, 20:22:55 »
P.S. A UAC masz włączone?

W viscie po 5 minutach wyłączyłem UAC a w W7 nie ryzykowałem od razy wyłączyłem potem jeszcze pare zmian wprowadziłem odblokowanie wiekszej liczby połączen,plik swamp na dysku D który jest używany tylko do torrent więc nic nie spowalnia itd...

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Windows 7 - Który build?
« Odpowiedź #11 dnia: 01 Marzec 2009, 21:39:06 »
Proponuję 7000. Build 7022 działa gorzej w porównaniu do 7000 a jakiś zaskakujących różnic i nowości niema. Zainstaluj 7000 a w kwietniu przeinstalujesz system na nowo na RC :)

Offline japan

  • ***
  • 142
  • the Lizard King
Odp: Windows 7 - Który build?
« Odpowiedź #12 dnia: 01 Marzec 2009, 22:05:59 »
nasza etatowa Wróżka Forumowa przebywa w tej chwili na urlopie zdrowotnym (czyt. odwyku) ;p
Co? już wróciłem :P

Podobnie jak michau proponuję build 7000. Dodam jeszcze, że jest do niego kilka ważnych poprawek w necie więc większe bugi zostały wyeliminowane ^^. Sam go używam cały czas jako głównego systemu i nie mam żadnych problemów. U mnie zaliczył tylko jedną zwiechę w dodatku chyba z mojej winy ;]

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Windows 7 - Który build?
« Odpowiedź #13 dnia: 01 Marzec 2009, 22:49:23 »
Ja miałem kilka zawieszek ale wszystkie z mojej winy  :'(

Offline Mercor

  • *****
  • 557
Odp: Windows 7 - Który build?
« Odpowiedź #14 dnia: 01 Marzec 2009, 23:29:34 »
Jak mozna wogole porownywac czy Vista jest lepsza od XP czy nie ? ;) XP jest juz starozytne...Vista to system na zupelnie innym poziomie funkcjonalnosci i bezpieczenstwa...bez sensu takie porownywanie :)