TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

7 bajek o Windows ;) - Polecam

Offline sCooBy^

  • *****
  • 1190
  • GG: 9706662
7 bajek o Windows ;) - Polecam
« dnia: 28 Luty 2009, 17:24:42 »
Zapraszam do grupy "Windows 8 pre-release testers group" na Facebook

Offline Mercor

  • *****
  • 557
Odp: 7 bajek o Windows ;) - Polecam
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Luty 2009, 17:37:04 »
Dobre, i sporo prawdy. Wiekszosc tych mitow to bzdura, chociaz niektore sa dosc prawdziwe :

1. po 5 minutach w sieci mozna zlapac wirusy itd. - owszem mozna, na XP bez SP2 i firewalla itd. na Viscie to raczej bardzo malo prawdopodobne.

2. Mac OS wygrywa - oczywiscie ze wygrywa :) chodzi ludziom przez 5 lat nie zwalniajac pracy i ladowania nawet o pare sekund. Dzieki budowie systemu - owszem, po czesci. i dzieki przygotowaniu do sprzetu. Gdyby MS produkowal swoje komputery i windows bylby pisany tylko na nie - byloby podobnie. Jako dowod moze posluzyc Windows XP na Mac`u z pakietem sterownikow przygotowanych specjalnie pod ten sprzet - chodzi o wiele lepiej.

3. Windows to glowny cel hakerow - prawda, niestety. Ale to nie wina windowsa tylko debilnych ludzi ktorzy wszystko musza rozwalac, i tego ze windows jest najpopularniejszym systemem. Ciekawe jak dlugo wytrzymalyby zabezpieczenia linuxa gdyby taka ilosc wirusow, atakow i innych smieci nagle sie pojawila napisana z mysla o tym systemie. MS i tak radzi sobie swietnie.

No i tyle ;)

Offline gregor_y

  • *****
  • 1313
  • Ten użytkownik jest zabanowany na zawsze
Odp: 7 bajek o Windows ;) - Polecam
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Luty 2009, 18:10:34 »
1.Na Viscię ani 1 virusa nie złapałem to samo miałem z XP SP2...
2.No tu łądnię Mercor napisał wszystko jest dostrojone i chodzi jak w zegarku...podczas gdy Windows musi obsługiwac tone sprzetu,aplikacji itd...ale W7 i tak łądnie sobie radzi...
3.Proste chodzi o liczbe użytkowników a nie słabosc systemu...po prostu wiecej userów lepszy cel...

QkiZ

Odp: 7 bajek o Windows ;) - Polecam
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Marzec 2009, 12:21:21 »
1.
Cytuj
Ponadto istnieje ograniczenie liczby przechowywanych plików – jeśli Rejestr robi się za duży, najstarsze klucze są automatycznie usuwane. Dodatkowe czyszczenie nie spowoduje zatem zauważalnego wzrostu wydajności.
ale pomagają uzyskać porządek po programach, które zostały odinstalowane.
2. owszem, jak się nie zabezpieczy komputera i przegląda się go z explorera (w zależności gdzie się w internecie chodzi) to 5 minut, może 10 wystarczy.
4. dobre, zwiększanie pamięci wirtualnej rozwiązaniem problemu ociężałości windows LOL
6. z jednej strony piszą w artykule że windowsa nie da się zarazić w 5 minut, a z drugiej strony wejście na stronę z podejrzaną animacją flash, która wykorzystuje lukę w odtwarzaczu animacji może zarazić komputer. jakoś mało konsekwencji w tym artykule.
7.
Cytuj
Gdy jednak definitywnie zakończymy instalowanie wszystkich podstawowych aplikacji, w codziennej eksploatacji Visty denerwujące okienko pojawia się rzadko.
lol. jak to rzadko. jak miałem vistę, to zawsze kiedy ją uruchamiałem miałem to cały czas.

Offline sCooBy^

  • *****
  • 1190
  • GG: 9706662
Odp: 7 bajek o Windows ;) - Polecam
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Marzec 2009, 16:23:36 »
QkiZ
[2. owszem, jak się nie zabezpieczy komputera i przegląda się go z explorera (w zależności gdzie się w internecie chodzi) to 5 minut, może 10 wystarczy.]

No to czekam na linka od ciebie dzięki któremu po wejściu przez IE8 (standardowo w trybie chronionym) zainfekuję kompa :] Już prędzej firefoxem :)

I właśnie dzięki takim bredniom jakie wypisujesz powstają mity ;)
Zapraszam do grupy "Windows 8 pre-release testers group" na Facebook

QkiZ

Odp: 7 bajek o Windows ;) - Polecam
« Odpowiedź #5 dnia: 04 Marzec 2009, 11:41:59 »
nie mówiłem o ie8 ale o ie6, najbardziej dziurawej i nie przydatnej przeglądarce na świecie. ale wciąż jeszcze używanej. chyba nie musiałeś nigdy odwirusowywać komputera na którym ludzie przeglądali strony za pomocą ie6.

Offline gregor_y

  • *****
  • 1313
  • Ten użytkownik jest zabanowany na zawsze
Odp: 7 bajek o Windows ;) - Polecam
« Odpowiedź #6 dnia: 04 Marzec 2009, 11:50:46 »
nie mówiłem o ie8 ale o ie6, najbardziej dziurawej i nie przydatnej przeglądarce na świecie. ale wciąż jeszcze używanej. chyba nie musiałeś nigdy odwirusowywać komputera na którym ludzie przeglądali strony za pomocą ie6.

IE8 jest akutualny IE6 nie pamiętam na XP chyba nawet IE7 był więc twoje rozumowanie jest chore...

QkiZ

Odp: 7 bajek o Windows ;) - Polecam
« Odpowiedź #7 dnia: 04 Marzec 2009, 15:43:11 »
to nie wiele pamiętasz. w xp ie7 pojawił się dopiero po zainstalowaniu serwispaka 3. a tak była 6.

Odp: 7 bajek o Windows ;) - Polecam
« Odpowiedź #8 dnia: 04 Marzec 2009, 17:20:42 »
Qkiz - a co powiesz na gówniane wolne i przydkie KDE 3.0 beta ;p ? Przecież to shit ....


< i tutaj widzimy rozumowanie linuksiarza jak chce powiedziec cos złego na windowsa >

A tak swoją drogą to fiat 125 też gówniany jest .

Offline gregor_y

  • *****
  • 1313
  • Ten użytkownik jest zabanowany na zawsze
Odp: 7 bajek o Windows ;) - Polecam
« Odpowiedź #9 dnia: 04 Marzec 2009, 18:10:31 »
Qkiz - a co powiesz na gówniane wolne i przydkie KDE 3.0 beta ;p ? Przecież to shit ....

To KDE 3 jest złę? poczytaj sobie opinie o KDE 4 haha...

Offline japan

  • ***
  • 142
  • the Lizard King
Odp: 7 bajek o Windows ;) - Polecam
« Odpowiedź #10 dnia: 04 Marzec 2009, 18:11:55 »
to nie wiele pamiętasz. w xp ie7 pojawił się dopiero po zainstalowaniu serwispaka 3. a tak była 6.
Yyyy IE7 był już trochę czasu przed SP3 ;]
Pojawił się chyba nawet przed wydaniem Visty...

Ale fakt faktem sporo ludzi jeszcze używa IE6, które jest porażką...

Odp: 7 bajek o Windows ;) - Polecam
« Odpowiedź #11 dnia: 04 Marzec 2009, 18:36:08 »
Qkiz - a co powiesz na gówniane wolne i przydkie KDE 3.0 beta ;p ? Przecież to shit ....

To KDE 3 jest złę? poczytaj sobie opinie o KDE 4 haha...

Chodzi mi o rzekome zacofanie produktów z przed 100 lat jakie tutaj insynuuje Qkiz ... to oczywiste , że tytanik nie był napędzonany przez reaktor atomowy , i co dlatego jest gównem ? Bo w tamtych czasach nie mieli pojęcia o rozszczepianiu atomów ?

Offline gregor_y

  • *****
  • 1313
  • Ten użytkownik jest zabanowany na zawsze
Odp: 7 bajek o Windows ;) - Polecam
« Odpowiedź #12 dnia: 04 Marzec 2009, 18:45:57 »
Ale fakt faktem sporo ludzi jeszcze używa IE6, które jest porażką...

Masochisci też mają swoje prawa fakt faktem że porównuje zacofany soft do obecnego...jak napisałem takie porównania są dobre tylko dla chorego umysłu...

QkiZ

Odp: 7 bajek o Windows ;) - Polecam
« Odpowiedź #13 dnia: 04 Marzec 2009, 22:35:58 »
Cytat: lukas_gab
Qkiz - a co powiesz na gówniane wolne i przydkie KDE 3.0 beta ;p ? Przecież to shit ....
< i tutaj widzimy rozumowanie linuksiarza jak chce powiedziec cos złego na windowsa >
A tak swoją drogą to fiat 125 też gówniany jest .
nie podoba mi się KDE. a to nowe to już w ogóle jest jakieś niedojebane. po pięciu minutach już szukałem konsoli aby zrobić coś sensownego. Po za tym pisałem na temat przeglądarki internetowej a nie środowiska graficznego
Cytat: japan
Yyyy IE7 był już trochę czasu przed SP3 ;]
Pojawił się chyba nawet przed wydaniem Visty...
Ale fakt faktem sporo ludzi jeszcze używa IE6, które jest porażką...
masakra. a weź coś sensownego napisz pod tą przeglądarkę. kiedy już zrobisz stronę, przejrzysz na Operze i Firefoksie, wygląda spoko, przychodzi czas na Explodera i jest masakra. Już w ie7 się trochę poprawiło, ale też czasem krzaki wychodzą. raz bawiłem się z grafiką na stronie w formacie png z przezroczystością. no wszystko fajnie, ale na ie6 zamiast przezroczystości miałem obrzydliwy szary kolor.
Cytuj
Chodzi mi o rzekome zacofanie produktów z przed 100 lat jakie tutaj insynuuje Qkiz ... to oczywiste , że tytanik nie był napędzonany przez reaktor atomowy , i co dlatego jest gównem ? Bo w tamtych czasach nie mieli pojęcia o rozszczepianiu atomów ?
nie czytasz uważnie. miałem na myśli: ie6 nawet nie miał szans w porównaniu do ówczesnej Opery czy Firefox'a.

Odp: 7 bajek o Windows ;) - Polecam
« Odpowiedź #14 dnia: 04 Marzec 2009, 22:39:58 »
[2. owszem, jak się nie zabezpieczy komputera i przegląda się go z explorera (w zależności gdzie się w internecie chodzi) to 5 minut, może 10 wystarczy.


Czyli jednak mówiłes o używaniu jej teraz ...