TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Sterowniki HP Deskjet F4180

Sterowniki HP Deskjet F4180
« dnia: 28 Luty 2009, 13:43:33 »
Kiedy pojawią się sterowniki do urządzenia wielofunkcyjnego HP albo jak je zainstalować pod Windows7 x86 ponieważ drivery dostarczone na płytce nie działają tak samo jak ściągnięte ze strony pod viste

Offline gregor_y

  • *****
  • 1313
  • Ten użytkownik jest zabanowany na zawsze
Odp: Sterowniki HP Deskjet F4180
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Luty 2009, 15:18:52 »
Ja mam HP PSC 1510 All in One i wszystko działą drukarka,scanner,kopiarka...wystarczyło tylko podłączyc i nacisnąc przycisk power i windows reszte zrobił sam...

Zabawne na Viscie scanner nie działał :)

Odp: Sterowniki HP Deskjet F4180
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Luty 2009, 16:57:30 »
Ja mam HP PSC 1510 All in One i wszystko działą drukarka,scanner,kopiarka...wystarczyło tylko podłączyc i nacisnąc przycisk power i windows reszte zrobił sam...

Zabawne na Viscie scanner nie działał :)
dokładnie, do takich rzeczy typu drukarka to dobrze sobie radzi poprzez wyszukiwanie sterowników na WU.

Odp: Sterowniki HP Deskjet F4180
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Marzec 2009, 11:53:49 »
Witam,

Też na początku miałem problem z zainstalowaniem HP F4180 z płyty dostarczonej w zestawie. Sterowniki nie działały z Windows7, ale w końcu w oknie "Devices and Printers" kliknąłem opcję dodaj drukarkę, wybrałem z listy konkretny model HP i Windows sam zainstalował drukarkę. Wszystko działa teraz prawidłowo.

Odp: Sterowniki HP Deskjet F4180
« Odpowiedź #4 dnia: 09 Maj 2009, 16:43:40 »
Ja mam problem z HP PSC 1210. Mam ją dosyć długo, ale na żadnej windzie nie miałem problemu(od win98 przez XP i Viste po Win 7 bulid 7000) do czasu zainstalowania Win 7 RC1. Na Viscie i bulidzie 7000 sterowniki instalowały się same po podłączeniu, a na RC1 instaluje się sam skaner. Wszędzie szukałem rozwiązania, ale nie znalazłem. Pomożecie?

Offline fazzi

  • ***
  • 180
  • W oczekiwaniu na Windows 8 ...
Odp: Sterowniki HP Deskjet F4180
« Odpowiedź #5 dnia: 09 Maj 2009, 17:16:14 »
Wypakuj pliki (jeśli ściągałeś ze strony HP) lub skopiuj zawartość płyty do folderu na HDD. Potem odnajdź plik o nazwie setup lub hpcośtamsetup, kliknij w niego prawym klawiszem, wybierz ZGODNOŚĆ z XP lub Vistą. Potem odpal jako admin i powinno być OK.

Odp: Sterowniki HP Deskjet F4180
« Odpowiedź #6 dnia: 17 Maj 2009, 13:51:35 »
Już to robiłem, niby wszystko ok, hp director i wszystkie programy działają, drukować można, ale nie można odpalić preferencji drukowania. Dziwne, że na wcześniejszej wersji 7 sterowniki były wbudowane, a teraz ich zabrakło.

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Sterowniki HP Deskjet F4180
« Odpowiedź #7 dnia: 18 Maj 2009, 16:45:07 »
Spróbujcie w ten sposób:

1. Pobierz sterowniki.
2. Wypakuj je na dysk.
3. Wejdź do menadżera urządzeń i znajdź urządzenie.
4. Kliknij ppm na te urządzenie i wybierz aktualizację sterowników.
5. Wybierz opcję wyboru sterowników z dysku lokalnego.
6. Wskaż katalog w którym ma szukać sterowników.
7. Powinno znaleźć sterowniki w katalogu do którego wypakowałeś sterowniki pobrane ze strony producenta.

Odp: Sterowniki HP Deskjet F4180
« Odpowiedź #8 dnia: 19 Maj 2009, 10:32:17 »
Na stronie HP jest tylko oprogramowanie takie jakie dostałem na CD, jest ono przeznaczone dla win od 98 do XP, dla Visty jest tylko informacja, że system sam powinien rozpoznań i zainstalować sprzęt bez dodatkowych sterowników.  Tak więc ten sposób nie ma żadnego zastosowania. Teraz jeszcze zauważyłem, że nie wyskakują komunikaty ostrzegające o niskim poziomie atramentu lub braku papieru. I tak miałem zmienić drukarkę ;)

EDIT: Zauważyłem jeszcze coś. Po zainstalowaniu aktualizacji ze strony HP dzięki, której można uruchomić HP Director na windowsach z  IE 7 lub nowszymi, mam problem z otwieraniem linków w nowych kartach. Po kliknięciu odpowiedniej opcji karta się włącza, ale strona nie ładuje. Co na to powiecie? A może to nie od łatki tylko innego powodu?
« Ostatnia zmiana: 19 Maj 2009, 14:11:01 wysłana przez Pietras »

Offline zel

Odp: Sterowniki HP Deskjet F4180
« Odpowiedź #9 dnia: 07 Lipiec 2009, 14:28:49 »
Witam, podepne sie pod temacik.

Windows 7100, drukarka sie sama bez problemow zainstalowala i dziala, kopiarka dziala, jednak problem jest ze skanerem - windows nie wyglada, zeby mial jakas wbudowana funkcje podgladu dokumentow skanowanych (chyba ze o czyms nie wiem), sterowniki sie zainstalowaly ale centrum HP nie wykrywa zadnego urzadzenia HP. Co mam zrobic, zeby odzyskac skaner? :P