TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Microsoft udostępnia DirectX 11 SDK

Microsoft udostępnia DirectX 11 SDK
« dnia: 25 Marzec 2009, 16:53:58 »
DirectX 11 SDK
Microsoft udostępnił nowy zestaw SDK (Software Development Kit), który zawiera Direct3D 11 TP (Technical Preview) dla Windows 7. Warto dodać, że nowe okienka wyposażono już we wczesny wersję aparatu wykonawczego DirectX 11.

W DirectX SDK z marca 2009 roku zaimplementowano następujące funkcje i narzędzia:

    * Direct2D Technical Preview - tryb odpowiedzialny za generowanie elementów dwuwymiarowych (modele, tekst, grafika). Direct2D interoperuje z Directem3D.
    * DirectWrite Technical Preview - moduł odpowiedzialny m.in. za renderowanie tekstu wysokiej jakości oraz czcionek.
    * DXGI1.1 Technical Preview - zbudowany w oparciu o DXG1.0 i wnosi kilka nowych funkcji, np. wsparcie dla formatu BGRA.
W udostępnionym pakiecie SDK deweloperzy znajdą biblioteki, komponenty, próbki kodu oraz dokumenty i zaktualizowane narzędzia, które umożliwiają pisanie aplikacji zgodnych z nowym API Microsoftu. Warto dodać, że karty grafiki ze sprzętowym wsparciem dla DirectX 11 pojawią się nie wcześniej w sprzedaży, niż w drugiej połowie roku.
http://download.microsoft.com/download/3/A/5/3A53CE87-F5C9-4CE5-92E1-5E2AF4841741/DXSDK_Mar09.exe (514 MB)

Źródło http://www.pcworld.pl/news/342638/Microsoft.udostepnia.DirectX.11.SDK.html

ziebal

Odp: Microsoft udostępnia DirectX 11 SDK
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Marzec 2009, 18:10:17 »
Warto dodać, że karty grafiki ze sprzętowym wsparciem dla DirectX 11 pojawią się nie wcześniej w sprzedaży, niż w drugiej połowie roku.


Czyli można sobie popisać coś w nowym DirectX, ale i tak nie da się tego uruchomić? Oo

Offline Serkus

  • ****
  • 367
Odp: Microsoft udostępnia DirectX 11 SDK
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Marzec 2009, 19:20:31 »
Heh fajnie że już jest!

Offline Sephiroth

  • ***
  • 148
  • ну погоди!
Odp: Microsoft udostępnia DirectX 11 SDK
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Marzec 2009, 20:41:36 »
Z tego co wiem karty, które są zgodne z DX10 bez problemu obsługują też DX11 (tak ogłosił już dawno temu sam Microsoft).
| Intel Core 2 Quad Q9550 @ 2.83 GHz | ASUS P5E-VM DO | 6GB RAM DDR2 800MHz CL5 | ASUS nVIDIA GeForce 9800GTX+ 512MB | HDD Samsung 750GB SATA II 32MB 7200 obr/min | Zasilacz Fortron 500W | Samsung SyncMaster T200HD |

Nothing is true. Everything is permitted.

Offline TonyM

  • ****
  • 471
  • Que te pasa man?
Odp: Microsoft udostępnia DirectX 11 SDK
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Marzec 2009, 20:52:14 »
I tak teraz tym directX'em można sobie tylko dupe podetrzeć...

P.S. Jesteście żałośni wypisujecie swoje konfingi w podpisach jak by to kogoś obchodziło jakiego kompa macie... dla mnie możecie mieć SLI GTX295 i tak bym wam nie zazdrościł... Może ja sobie zrobię podpis z konfingiem swojego domu... ile to ja mam pokoji i ile m2 ;>... Banda dzieci z was i tyle... nie macie się czym pochwalić to kompem co nie...???

---
edit:
Zrobione... jak wam się podoba mój podpis?
« Ostatnia zmiana: 25 Marzec 2009, 21:05:25 wysłana przez TonyM »

Offline tbgkol

  • *****
  • 2132
  • "Live together, die alone, man."
Odp: Microsoft udostępnia DirectX 11 SDK
« Odpowiedź #5 dnia: 25 Marzec 2009, 21:09:56 »
Super, a nie masz garażu? ;D
Odszedłem z powodu chamstwa michaua. ;)

Offline umcs

  • ***
  • 229
Odp: Microsoft udostępnia DirectX 11 SDK
« Odpowiedź #6 dnia: 25 Marzec 2009, 21:10:21 »
A nie pomyślałeś może, że to się może przydać jeśli ktoś ma problem ze sprzętem, np. coś nie działa to nie musi wypisywać tego w poście tylko ma od razu w podpisie... prościej tak jest. A z twoim podpisem to ktoś ci może pomóc co najwyżej umeblować a to i tak na oko  ;)
Spoko chatę chyba masz, dużą, hehe
Uczyłem się indyjskich tradycji, szukałem wyciszenia, ćwiczyłem jogę, uczyłem się "Kamasutry", spróbowałem herbatę "Lipton" i zdecydowałem dalej PIĆ WÓDKĘ.

Offline TonyM

  • ****
  • 471
  • Que te pasa man?
Odp: Microsoft udostępnia DirectX 11 SDK
« Odpowiedź #7 dnia: 25 Marzec 2009, 21:11:21 »
to nie w domu... obok... jak bym chciał pisać o garażu, kurniku, oborze, szopie to bym podpis był na pól strony xD
koniec OT... xD

Offline tbgkol

  • *****
  • 2132
  • "Live together, die alone, man."
Odp: Microsoft udostępnia DirectX 11 SDK
« Odpowiedź #8 dnia: 25 Marzec 2009, 21:12:02 »
to nie w domu... obok... jak bym chciał pisać o garażu, kurniku, oborze, szopie to bym podpis był na pól strony xD
koniec OT... xD

Ależ nie krępuj się. ;D Zedytuj swój podpis. ;D
Odszedłem z powodu chamstwa michaua. ;)

Offline Czujny

  • *****
  • 764
  • zast. red. prow. Komorkomania.pl
Odp: Microsoft udostępnia DirectX 11 SDK
« Odpowiedź #9 dnia: 25 Marzec 2009, 22:34:26 »
dokładnie, taki podpis jest przydatny, ktoś mówi że mu jakaś gra śmiga i ma taki sam config jak ja a mi ta gra skacze to znaczy że coś jest nie tak i ja to wyłapuję, albo komuś coś nie chodzi i wiemy na jakiej konfiguracji. Ale swoją drogą ludzie sobie tak przedłużają penisy... Zaczyna się od dżiforsów a potem przechodzi się na jaguary i porszaki...
A i tak życie Cię weryfikuje wiec wolę skupić się tym żeby mieć na przykład boską dziewczynę niż na tym żeby mieć intel core quad, to tylko dodatki kochani ;)
Intel E5200| Palit GeForce 9600GSO 768mb DDRIII|2x2GB Kingston|at Windows 8 /// HTC Sensation EX

Offline BruTUs

  • ***
  • 109
Odp: Microsoft udostępnia DirectX 11 SDK
« Odpowiedź #10 dnia: 29 Marzec 2009, 15:00:28 »
podpis sie przyda by ojebac ta chate, ktos moze sie znalesc by wyczyscic te grunty, a zalosny to ty jestes z tymi swoimi gruntami, rolnik bedzie zawsze rolnikiem i chlopem wiec idz sie pobaw w agroturystyke moze bo tu mamy forum o windowsie seven i sprzecie... tyle mojego
Intel i5 2500k@4.5GHz/Gigabyte G1 Sniper 3/Corsair H100/16GB Corsair Veng.1600MHz/CORSAIR 1200W/2xSSD Samsung 830 128GB Raid0/4x150GB Velociraptor Raid0 i 1TB/2xSapphire 7970 3GB/SB X-FI TITANIUM HD/LG 47" HD 3D/ LG 22" HD/Logitech G27/Logitech Perf.MX/LG BD/CM HAF932/NZXT/Monster Insp.

Odp: Microsoft udostępnia DirectX 11 SDK
« Odpowiedź #11 dnia: 29 Marzec 2009, 15:16:09 »
Forum jest także od tego by swoje zdanie wyrażać w sposób odpowiedni, a nie używając języku prosto z rynsztoka.

Offline tbgkol

  • *****
  • 2132
  • "Live together, die alone, man."
Odp: Microsoft udostępnia DirectX 11 SDK
« Odpowiedź #12 dnia: 29 Marzec 2009, 21:16:06 »
podpis sie przyda by ojebac ta chate, ktos moze sie znalesc by wyczyscic te grunty, a zalosny to ty jestes z tymi swoimi gruntami, rolnik bedzie zawsze rolnikiem i chlopem wiec idz sie pobaw w agroturystyke moze bo tu mamy forum o windowsie seven i sprzecie... tyle mojego

Tyle twojego i na szczęście tylko tyle, bo twój język na pewno nie jest lepszy o języka z rynsztoka, a tym bardziej od języka chłopskiego, do którego ty swoim mu do paznokci u nóg nie dorastasz... A forum nie jest tylko o w7, ale zdarzają się też wątki religijne, o  Mac OS Xie, Viście i Linuxie, więc ochłoń chłopie albo przestań tu pisać.
Odszedłem z powodu chamstwa michaua. ;)

Offline Mirahz

  • *****
  • 367
    • Windows 7
Odp: Microsoft udostępnia DirectX 11 SDK
« Odpowiedź #13 dnia: 30 Marzec 2009, 17:51:50 »
Radze wrocic do tematu.