TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Błąd przy uruchamianiu gier/aplikacji.

Błąd przy uruchamianiu gier/aplikacji.
« dnia: 23 Luty 2009, 23:56:34 »
To mój pierwszy post. Witam wszystkich. Mam problem, gdyż jak włączam jakąś gre, np. CoD4 albo Burnout Paradise to wyskakuje mi błąd (załączam screena) że nie może znaleść pliku d3dx9_37.dll. Odrazu tłumacze: Mam dwie partycje D i C. Na D mam XP i tam zainstalowałem pierwotnie gry a na C miałem inne dane. Potem na C wrzuciłem siódemke i tam przeniosłem gry bo chciałem na niej pograć, a siódemka nie widzi mi dysku D... Na XP wszystko hula(ze sterami nvidi). To najprawdopodobniej wina sterów do karty bo jest w nazwie "dx" jak directx... Ale wolałbym nie instalować sterów od nvidi bo mulą strasznie (3-5 procesów...). Mogę jakoś zachować stery MS-u i żeby działało ? I pomóżcie też co do tego że mi nie widzi D... I mam procek AMD 64 X2 +4200, czy opłaca się zmienić na 64 bitową siódemke ? Pozdrawiam !
AMD Athlon 64 X2 4200+
Segate Baracuda 250 GB : Xp Pro; 7 BETA-7022
NVIDIA Geforce 7300 GT (Gigabyte,256mb-ddrII)
4GB RAM (DDR II, 800GHz)
Ag Neovo F-419

PS3,Philips 42",Quadral 500,Ampli-Onkyo..

Odp: Błąd przy uruchamianiu gier/aplikacji.
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Luty 2009, 02:32:14 »
Wpisz w google tą nazwe, wyskoczy ci dll-files.com ściągasz ten dll ze strony i pakujesz do C:\Windows\system32
Musiałem już z kilkoma grami tak robić, niektóre wymagają jeszcze xinput_(liczba).

Odp: Błąd przy uruchamianiu gier/aplikacji.
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Luty 2009, 12:03:38 »
Co do tej ukrytej partycji to http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?f=7&t=306712
Google nie gryzie  ;)
"W 90% przypadków problem znajduje się między klawiaturą, a krzesłem."

Odp: Błąd przy uruchamianiu gier/aplikacji.
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Luty 2009, 16:07:44 »
Dzięki Mikaka-pomogło :) Colleta47-Sposób na partycje też :) Google nie gryzie ale cos chyba źle przepisałem nazwe tego pliku i nic nie znalazl... Ale wkoncu po to jest to forum, że jak sie czegos nie wie to sie pyta ;p
AMD Athlon 64 X2 4200+
Segate Baracuda 250 GB : Xp Pro; 7 BETA-7022
NVIDIA Geforce 7300 GT (Gigabyte,256mb-ddrII)
4GB RAM (DDR II, 800GHz)
Ag Neovo F-419

PS3,Philips 42",Quadral 500,Ampli-Onkyo..

Odp: Błąd przy uruchamianiu gier/aplikacji.
« Odpowiedź #4 dnia: 24 Luty 2009, 17:23:38 »
Musisz uważać na xinput, musiałem je wgrać do Crysisa, i działał, ale wtedy w ET Quake Wars nie działała mi mysz w grze, więc jakby ci mysz nie działała w jakiejś to spróbuj usunąć xinput. Mówie tylko żebyś wiedział, co sie może stać.